şükela:  tümü | bugün
  • zungoldak, dombuldak filan derken kendisini dinleyenlerin yarılmasına sebep olan mevzu.

edit: videoyu bulan el atsın, bulamayan toprak atsın.

edit 2: bulandan allah razı olsun.

edit 3 : uzun uğraşlar sonucu üj numarayı bulan dayı geldi aklıma.

zonguldak diyemeyen erdoğan
  • armut dibine düşermiş.
    devlet bahçeli ile takılırsa olacağı bu
  • "zongal.. zongol... niye böyle oldu..."

umarım seçim sonuçlarını da böyle yorumlar.

reis yaşlanmış yorulmuş...
  • gülebiliyomuş ya la!

tanım: akp genel başkanının dilinin dolanması olayı.
  • tamam yaşlanmış olabilir, yorulmuş da olabilir ama bana göre dalga geçilmemesi gerekir, insanlık halidir.

edit: bu yorumla ilgili özellikle çaylaklardan mesaj geliyor: onlar ecevit ya da kılıçdaroğlu ile dalga geçiyor ya biz niye geçmeyelim minvalinde. ben olsam onlardan bir farkım olsun isterdim, ama siz bilirsiniz.
  • güldürmüştür. insanların kusurları ve yaşlılığın getirileri ile dalga geçmeyi doğru bulmuyorum. sayın cumhur başkanımıza karşı kişisel duygularım bu görüşümü etkilemez. eleştirilmesi gereken onlarca şeyini kendimce eleştiririm fakat bu şekilde dalga geçmem, geçemem.

rahmetli bülent ecevit'e aynısı yapılırken de görüşlerim aynıydı, şimdi de aynı. unutmayın kul kınadığını yaşamadan ölmezmiş. o zaman kınayanlar şimdi aynı duruma düşüyor, şimdi kınayanlarda ileride düşer.

edit: yapılan bazı eleştiriler doğrultusunda belirtmek isterim. sayın cumhurbaşkanımız ifadesi, içinde bulunduğu makama saygıdan ötürüdür. recep tayyip erdoğan o makamda belirli bir süre, hizmet etmesi için seçilmiş kişidir.

hayatım boyunca ak parti ile hiç bir bağım olmadı, kişisel görüşlerim ve dünya'ya bakış açım bakımından da asla olacağını da düşünmüyorum. ne ideolojilerini ne icraatlarını beğenir yada desteklerim. ben olaya insanlık açısından bakıyorum, dediğiniz gibi malum zihniyetlerin aynı koşulda neler yapacaklarını bilmem, benimde o tür bir yozlaşmaya ortak olmamı gerektirmez.

recep tayyip erdoğan'ın yaşlanmış olması ve yaşlılığa bağlı aksaklıklar yaşaması yahut insansal olası kusurlarının oluşmaya başlaması, benim dalga geçmek isteyeceğim bir konu olamaz. eleştirdiğimiz insanlar gibi olursak onlardan bir farkımız kalmaz.
  • adam belki de hayatında ilk defa haklı.

zonguldak diye kelime mi olur.

neyse, tamam. hadi bakalım, torunlar bekler.
  • yeni bir efsanedir.
  • prompter yok farkındaysanız. kağıda bakıyor. söyleyememesi normal