şükela:  tümü | bugün soru sor
 • barack obama sözü imiş.

  --- spoiler ---

  abd eski başkanı barack obama'nın tüm ikili görüşmelerine katılan ben rhodes, 'olduğu gibi dünya' isimli kitabında erdoğan ile obama arasında geçen çarpıcı bir diyaloğu aktardı. kitapta anlatılanlara göre 2011'deki birleşmiş milletler genel kurul görüşmeleri sırasında erdoğan, obama'ya bir hayli zor anlar yaşatmış.

  kitapta anlatılana göre 2011 yılında erdoğan'la bir araya gelen obama'nın ajandasında filistin konusu da vardı.

  görüşme sırasında erdoğan, obama'ya bir yılda 180 derece nasıl dönüş yaptığını hatırlattı. ben rhodes'un aktardığına göre, erdoğan obama ile yaptığı görüşmede bıyık altından gülerek, obama'nın bm genel kurulu'nda yaptığı konuşmasındaki filistin bölümünü okudu.

  erdoğan meseleleri detaylıca tartışmayı seviyordu. obama filistinlilerin bm aracılığıyla savunulamaz olduğunu öne sürdü. "israil'le müzakere edilmeliydi" diyerek güney sudan'ı örnek verdi.

  bu sözlerin ardından erdoğan'dan obama'yı köşeye sıkıştıracak soru geldi. ''güney sudan için kuzeyin senelerce yaptırıma uğraması gerekti. aynısını israil için de mi öneriyorsun?'' diye sorunca obama dondu kaldı. erdoğan'a cevap veremeyen obama tepkisini daha sonra ben rhodes'a 'erdoğan'la tartışmaktan nefret ediyorum' diyerek gösterdi.
  --- spoiler ---

  http://www.hurriyet.com.tr/…efret-ediyorum-40863813
 • obama köşeye sıkışmış. vay anasını selami adam dünya lideri !!!
 • --- spoiler ---

  erdoğan'a cevap veremeyen obama tepkisini daha sonra ben rhodes'a 'erdoğan'la tartışmaktan nefret ediyorum' diyerek gösterdi.
  --- spoiler ---

  hayret, nalet olası pislik beyaz dememiş.
 • cahille tartışmaya girme önce seni kendi seviyesine çeker sonra da o seviyedeki tecrübesiyle seni yener.
  mark twain