şükela:  tümü | bugün soru sor
 • siyasi analist serdar sement'in iddası:
  başkan recep tayyip erdoğan'ın new york times'taki makalesinin amerikan piyasalarında çok büyük bir sarsıntıya yol açabileceğini söyledi.

  iddiasını şu sözler ile destekliyor:
  "amerika'nın elindeki kozları büyük oranda kullandığı halde arzu ettiği sonuçlara ulaşamadığını kaydeden serdar sement, "erdoğan'ın nyt'deki makalesi hem zamanlama hem ifade tekniği hem de kullanılan mecra açısından özenle hazırlanmış. amerika'nın gerçek bir dostu olan türk halkının trump yönetiminin akılsızca uygulamalarına karşı amerikan halkını ve yatırımcıları uyarı niteliğinde. eğer amerikan yönetimi buna dostluğun gereğini yapmazsa ilk tepkiyi amerikalı yatırımcı verir ve amerikan borsaları önümüzdeki haftalardan başlayarak hızla düşmeye başlar" şeklinde konuştu.

  amerika için bir diğer alternatifin de trump yönetiminin bu çılgınlıklarını sona erdirecek bir tedbir almak olduğunu dile getiren sement, "pentagon ve iş dünyası bütün hesapları altüst edecek bu durum karşısında gereğini yapmakta tereddüt etmeyeceklerdir" diye konuştu."
  https://www.yeniakit.com.tr/…ltust-olur-504350.html

  kendi şahsi fikrime gelince;efendim twitterda gördüğüm bir önermeyi sonuna kadar destekliyorum.önerme kısaca şu:
  bir yasa çıkartıyoruz yani bu işin sonunda önerme gerçekleşmez ise cezai müeyyidesi olacak.sonra gazeteci, siyasetçi, araştırmacı vs. insanlar bir iddiada bulunduklarında iddialarını "olmazsa götümü siksinler" gibi yasa karşısında taahhüt verecekler;iddia gerçekleşmez ise ceza uygulanacak.
  az biraz twiti değiştirdim ama öneriyi veren dostumuzun direkt önermesi şurada:
  https://twitter.com/…ses/status/1028316199858393088
 • (bkz: serdar sement kim amk)

  diyip arayınca direk olarak samanyolu'nda çıktığı programlar çıkıyor.
 • (bkz: bumerang)

  bakalım bu açıklamalar kime çok daha büyük zararlar verecek, hep beraber göreceğiz...
 • baktın sarsıldı hemen şak diye bir makale daha patlatacaksın ardından bir daha, bir daha yapıştırdın mı birde bakmışsın amerika batmış perişan olmuş.
  (bkz: necmettin batırel'in doları düşürecek formülü)