şükela:  tümü | bugün
  • yatmadan önce mutlaka düşündüğüm durum,

bir kaç tane okuyup mışıl mışıl uyusam ne güzel olur.
  • memur ve emekli maaşlarının 1 ay da olsa ödenmemesi durumunda gercekleşebilecek olay, geri kalan ihtimaller çok düşüktür. zaten benim dediğim ihtimal ülkenin battığının göstergesidir, allah göstermesindir.
  • hilesiz bir seçim.
  • “seçime katılmıyorum.” demesi. seçime girmese bile en az %10 çıkar.
  • budur arkadaşım. sadece akp ye mahsus değil. ülkedeki geçerli oy sayısını da 5 kat azaltır.
  • ölmesidir.

kusura bakmayın ülkede sırf inadına, sırf "biz cahiliz bizi kültürlü insanlar niye yönetiyormuş canım" motivasyonuyla akp'ye oy veren bir kitle var.

reis öldüyse de vardır hikmeti reyisin ölüsü cehapelinin dirisinden iyi yönetir ülkeyi deyip oy verirler yine.
  • hilesiz seçim falan değildir.
    rte'nin kendisini deli gibi savunan çok radikal bir %20lik kitlesi var.
    %10'a düşmesi için ya rte çıkıp "bana oy vermeyin" diyecek ya da gülen ile barışacak. aksi takdirde mümkün değil.
  • normal bir ülkede bu adamın oyunun yüzde 10a düşmesi değil, bu adamın hala nasıl oluyor da yüzde 10 oy alabildiği konuşulur. ama işte maalesef normal bir ülkede değiliz.
  • islam dinine mensup olmadığının ortaya çıkması.

amma acayip bi durum olurdu dii mi?
  • seçimden bir hafta önce musevi bir ermeni olduğunu ve adının agop olduğunu açıklaması. bu halde bile iyi partiyi geçebilecek potansiyele sahip.

(bkz: türkiye gerçekleri)