şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bildiğimiz gibi, cumhurbaşkanı sayın recep tayyip erdoğan, kendi sebeplerini sunarak televizyonda canlı yayınlanacak bir liderler açık oturumuna katılmayı reddetti. buna mukabil, diğer liderler, özellikle cumhurbaşkanı adayları, bir canlı yayında buluşmalı ve medeni bir şekilde tartışmalıdır. projelerinden, iddialarından, politikalarından bahsetmeli, halkı kendilerine oy vermeye ikna etmeye çalışmalıdır. demokratik bir ülkeysek eğer, böyle bir tartışma hem haktır hem de gereksinimdir.

  her şeyden önemlisi, kavga gürültü ve saldırgan söylemler yerine karşısındakine saygılı, güzel bir üslupla gerçekleşecek ve halkın sorunlarına çözüm üreten projelerin konuşulacağı böyle bir program büyük ses getirirdi.

  90'lı yıllarda trt'de yayınlanan ve şu an büyük bir gıpta ve özlemle kayıtlarını izlediğimiz liderler açık oturumu geleneğini devam ettirmeli, halka bunun hala mümkün olduğunu göstermeliyiz.

  sayın ince, sayın akşener, sayın karamollaoğlu ve, kendisi için pek mümkün değil ama, sayın demirtaş'a önerimdir.
 • (bkz: hangi kanalda)
 • içerik eğer katıksız erdoğan karşıtlığı olursa, bunda kazanan kendisi olur. adaylar birbirleriyle tartışsın, vaatlerini sıralasın yeter. o zaman erdoğan'a eksi yazılabilir.

  inşallah erdoğanlı veya erdoğansız böyle bir oturum gerçekleşir.
 • erdoğan' a da bir koltuk ayrılırsa boşta olsa manidar olur. ayrıca liderlerin kavga etmeden fikirlerini sunmaları erdogansiz bir türkiyenin huzur getireceği mesajını verir.
 • cumhurbaşkanlığı seçimi adı altında kanal oluşturup ordan canlı yayımlanabilir.
 • şunu söyleyeyim, kendi kanadında zerre olumsuz etki yaratmayacak şeydir. belki muhalifler ve kararsızlar hariç bir miktar akp'li, "yav niye çıkmadı ki? allahalla..." diyebilir; ancak çoğunluğu şu ara, "çıkar ama tenezzül etmiyor," diye düşünüyor. acı ama gerçek.
 • kötü bir davranışı ortadan kaldırmanın yollarından biri, bu davranışı sergileyen kişiye istenmeyen davranışın doğrusunu uygulayarak göstermektir.

  böyle bir tartışma programının akp seçmeni üzerinde de olumlu etkileri olacağına inanıyorum. hala erdoğan'a ya da akp'ye oy verseler dahi "ulan acaba" diye akıllarının ucundan geçmesi bile iyi bir gelişme olurdu.