şükela:  tümü | bugün
259 entry daha
  • harika kar oranı ne kadar değerli bi şirket olduğunu bir kere daha göstermiş oldu. temettü verimi gayet yüksek olsun yada olmasın şirketin daha uzun yıllar bacası tütecek gibi duruyor.
    not: yatırım tavsiyesi değildir.
  • ereğli'den demir almak isteyen 6ay beklemek zorunda ereğli üreteceği 6 aylık mali şu an satmış durumda diyeceğim şu ki; ne faiz ne dolar tek gerçek eregli
  • zonguldakta yer alan güzide bir ilçemiz
  • açıkladığı bilançodan sonra pd/dd oranı 1,01 ile bedava noktasına gelmiştir. kısa vadede baskılansa bile uzun vadede ne kadar daha baskılayabilirler bilemiyorum.
  • muazzam bir bilanço açıklayarak günümü şenlendirmistir. hedefim önümüzde ki 10 yılda 10 bin lot yapmak. kıyıya köşeye ayirdigim parayla ufak ufak (gerçekten ufak 3,5,20,50) ala ala bugün itibari ile 3000 adet oldu yavru ceylanım. an itibari ile aldığım temettullerle (temettullerle de eregl aldım tabi ki) tamamı olmasa da toplam portföyümü tek başına çıkardı sayılır. ki bu sene vereceği temettüsü hisse başı minimum 5.50 tl. üstü olur altı olmaz. eregl demir çelik sanayisinin olduğu gibi bıst 100 ünde lokomotifi bunu unutmayın gençler.
    adettendir yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte kendi sacmalamalarımdır.
  • mart 2020'den bu yana, %600 değer kazanmış bir hisseden halen daha beklenti içerisinde olabilmek akılla açıklanacak bir şey değil.

piyasalarda hiçbir trend sonsuza kadar sürmez. elinizdeki ürünle doğru zamanda vedalaşamazsanız, elde ettiğiniz getiri ile vedalaşırsınız.

abd piyasasında olduğum için, borsa istanbul'u eskisi kadar takip etmiyorum; ama bist'te çok çok çok daha iyi fırsatlar varken halen daha eregl güzellemek, ancak piyasayı takip etmeyen birinin yapacağı iştir.

tanım: temettü tayfasını bir süre daha üzebilecek ve hatta bir kısmını da borsaya tamamen küstürebilecek olan hissedir.

edit: yeşillendirip "o fırsatlar neler" diye soranlar oluyor, bu soruya cevabı ilk cümlemde vermiştim aslında. yeterince prim yapmamış o hisseleri de bir zahmet siz araştırıverin.
  • bilançosu iyi diyen bakış açışını değiştirsin.berbat bilanço açıklamış, petkim ile beraber endeksi aşağı çekecek iki kağıttan bir tanesidir.
    edit: tek tek yazmayayım, borç çok fazla.öyle 3 5 ayda dönmez o paralar.twitterdaki salaklara kanmayın.onların güttüğü koyun kadar çoban geçti elimden.
  • açıkçası borsada yeniyim, üç kuruşumuz erimesin diye bir de geçmiş kriz tecrübelerinden hareketle borsaya özellike de büyük firmaya girelim takip ile uğraşmayayım diye ereğliye yatırdım. ama 2. çeyrek bilançosu içinde dolar olarak da belirtilen rakamlara göre değerlendirdiğimde ki bir çok başlığı değerlendirecek bilgiye sahip değilim, sadece kar rakamlarına bakıyorum ve dolar bazında geçen yıla göre düşüş olduğunu hatta bugünün kuruyla bile, artışı geçtim geçen yılki rakamı tutturmak isteseler sene sonunda 32 milyara ulaşmaları gerektiğini görüyorum, kaldı ki kurun sene sonunda ne olacağı belli değil ve şu an 12 milyar rakam. tl bazında karlı evet ama usd bazında hatta tüik enflasyonu bazında bile ekside hayır buna böyle bakılmaz doğrusu şudur diyen varsa bilgilenmek adına mesaj beklerim.
hesabın var mı? giriş yap