şükela:  tümü | bugün
 • lacoste, swatch, calvin klein ve bir de bildigim kadariyla erosun sahibi olan holding. hani bir reklami vardi, eger kiskancsaniz erkeginize eros giydirmeyin diye...
 • türkiye'nin en büyük oluklu kağıt firması modkar ambalaj'ı da bünyesinde bulunduran holding.
 • swatch saatlerinin ana satıcısı. ankara'da karum'da ve ankamall'de iki tane şubeleri var.

  başımdan geçeni de yazmadan edemicem. geçen günlerde karum'daki şubesinden aldım bir swatch irony. alet birazda kullanıcı hatasından su kaçırmaya başladı, saat camı buğu yaptı filan. neyse, ben umudu kestim bozulur, yeni saat bir tarafımızda patladı diyordum, ankamall'deki şubesinin önünden geçerken "hadi bir deneyeyim şansımı" modu ile saati gösterdim. su kaçırmış diye apar topar aldılar, 1 ay geçmeden sizi ararız dediler. o kadar hızlı olduki olaylar hık, mık, birazda kullanıcı hatası var diyemedim. yine pek umudum yoktu, muhtemelen eski saati geri gönderirler diyordum, 20 gün sonra karum'dan telefon, saatinizi yenisi ile değiştiriyoruz uygun bir zamanda gelin alın.

  şu an yeni saat, üstelik yeni model olarak -model değiştirme opsiyonu da vardı- kolumda. türkiye'de garanti kavramının pek işlemediğini bildiğimden, bu kadar iyi çalıştıkları için teşekkür etmek borç oldu, teşekkürler.

  (not: bir olumsuzluk, satış merkezlerindeki saatler demo değil. direkt satılıyor. sıfır kutulu ürün vermiyorlar. açıkta duran, üstelik camlarında koruyucu olmayan ürünlerin küçükte olsa zarar görmesi çok olası. birde garantinin iyi işlemesini istiyorsanız direkt eren holding satış noktalarından almak gerekli swatchları, evin önündeki saatçiden alsam herhalde adam kovardı beni.)
 • bünyesinde modern karton, eren tekstil, eren enerji gibi şirketleri de barındıran holding. zonguldak çatalağzı termik santralinde çinli işçi çalıştırıyor ve kömürü rusyadan afrika ülkelerinden filan alıyormuş. evet, kömürü dışardan alıyormuş daha ucuz oluyor diye. yani ülkeye ve zonguldak'a tek katkısı hava kirliliği.

  edit: ismini vermek istemeyen bir yazar uyardı. gelişmiş bir baca gazı arıtma sistemi kullanılıyormuş ve kirlilik yaratmıyormuş. ithal edilen kömürün ısıl değeri bizim kömürden daha yüksek olduğundan dışardan alıyorlarmış ki ben olsam 3 kuruş az kazanıp paranın dışarı çıkmasını önlerim.
 • yönetim kurulu başkanı ahmet eren bitlisli hayırsever bir iş adamıdır.bitlis eren üniversitesinin yanısıra bir çok lise ve öğrenci yurdu yaptırmıştır memleketine.

  (bkz: http://www.erenholding.com.tr/)
 • bir çok markanın saatlerini indirimli olarak alabileceğiniz yer mevcutken, bünyesinde bulundurduğu markalara çok fazla indirim yapılmamasını sağlayan bir fiyat politikası uygulayan holding.
 • zonguldakta batı karadeniz bölgesinin en büyük limanlarından birini de tamamlamak üzere olan kuruluştur.

  üstelik sanıldığının aksine santralinde kömür, daha ucuz diye değil ihtiyaç duyulan kömürün bölgeden karşılanamamasından dolayı dışardan alınmaktadır.
 • (bkz: e haber)
 • hizmet anlayışı bir acayip olan firma. diğer ürün gruplarını bilmiyorum ama en azından lacoste için öyle.

  gittik eylül ayının son demlerinde bir ayakkabı aldık kendilerinden. bilen bilir lacoste markası biraz pahalıdır. nefsimi gıdıklasada o kadar para vermek hediye geldiği için pek oralı olmadım. derken aldık ayakkabımızı çıktık gittik.

  2-3 kullanımdan sonra (gerçekten 2-3 kullanım) ayakkabının arka-iç bölmesinde deforme oldu. ben de çalıştığım için pek ilgilenemedim koydum kenara. sonra vakit buldum gittim götürdüm boyner abilerimize. sağ olsunlar ilgilendiler hemen ürünü şirkete göndermek için.

  1-2 hafta sonra boyner'den haber geldi. ürünü kullanıcı hatası sebebiyle reddetmişler! ulan! o deformenin 2-3 kullanım sonunda kullanıcı hatası olabilme ihtimali yok? eee? neyse sonra kızdım tabii o sinirle bir daha gönderilmesini talep ettim boyner'den. sağ olsunlar kırmadılar.

  yine haber geldi tabii kullanıcı hatası diye. şirketler iyi sığınır oldu bu kalıba. kullanıcı hatası

  sonra araştırdım internetten bir iletişim numarası buldum. telefonda özge hanım diye biri vardı karşımda. meramımı anlattım. sağ olsun dinledi. bir daha göndermemi rica etti. ürünün iadesi konusunda yardımcı olacağını belirtti. eyvallah dedik, sevindik. bir daha gönderdik.

  ne mi oldu?

  3. seferde kullanıcı hatası olarak geri geldi! lan dedim başlarım yapacağınız işe de kurumsallığınıza da. aldım ayakkabımı döndüm evime.

  sonra tabii internetten şikayetvar.com tarzı sitelere baktım bu şirketle ilgili. hakkındaki tüm şikayetlere bi acayip cevaplar vermişler. hepsine kullanıcı hatası demişler falan. bir de üstüne üstlük "değişim onaylanmadığını tekrardan hatırlatırız" tarzında pişkinlikle cevaplamışlar.

  helal olsun dedim ne diyeyim başka.
 • (bkz: superstep)