şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'nin yerli uçakları trj-328 ve trj-628'i üretecek sierra nevada corporation (snc) şirketinin başkanı ve forbes dergisinin hazırladığı 'amerika'nın servetini yaratan 50 kadın' listesinde 19'uncu sırada yer alan girişimci türk kadını. tebrikler, işte görmek istediğimiz türk kadını...

  http://www.forbes.com/profile/eren-ozmen/

  http://m.hurriyet.com.tr/haber?id=29214264
 • şu fotoğrafta görülebilecek olan ablamız: http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/…in-30-turk-kad-n
 • abd'nin en zengin 16. kadını ve sierra nevada corporation (snc) adlı çok uluslu şirketin sahibi türk girişimci. (bkz: as bayrakları as)

  snc dünyanın en yaratıcı 10 şirketlerinden biriymiş üstelik. bu snc 1964'te kurulmuş. eşi fatih özmen ile 1994'te satın aldıklarında sadece 20 elemanı varmış şirketin. şimdilerde ise yaklaşık 3000 çalışanı var. şirket, amerika'da 18 eyalette ve türkiye, ingiltere ve almanya'da 39 yerde faaliyet göstermekte.

  nasa kendisine uzay aracı yapma yetkisi vermiştir. ayrıca avrupa uzay ajansı için de çalışmış. (bkz: european space agency) bu da yetmemiş olacak ki united nations office for outer space affairs (birleşmiş milletler uzay işleri ofisi) için de iş yapmış. dream chaser adlı uzay gemisini geliştirme çalışmaları yapıyormuş.
  2016 yılında reno nevada üniversitesi'nden fahri doktora derecelerine layık görülmüş.

  belli ki ilerleyen zamanlarda ismini daha çok duyacağız.
 • "okul masraflarımı ödemek için uzun saatler çalışmam gerekiyordu."" her sabah kalktığımda sakın pes etme bir gün daha sabret diyordum."

  1994'te snc'yi aldıkları zaman 500 bin usd borç altına girdiler. bugün 34 farklı noktada 3000 kişinin çalıştığı şirket oldular.
 • kendisi ve eşinin iş hayatında aldıkları kararların, yöntemlerin ders olarak okutulması gerekir.

  abd'ye yüksek lisans'a gidip, çalıştığı yeri bir zaman sonra devralmak ve çok uluslu devasa bir savunma sanayi şirketine dönüştürmek inanılmaz bir başarı.

  abd'de de bile olsa resmen nasa ve esa ile çalışan, uzay gemisi geliştiren, sahipleri belki hala tc vatandaşı olan bir şirket var ortada.

  gerçekten müthiş.
 • uzay yarışına elon musk, mark cuban, jeff bezos'un ardından giren 4. büyük girişimci türk kadını.
  diyarbakırda büyüyüp ankara üniversitesinde lisans eğitimini bitirdikten sonra amerikanın yollarını tutmuştur. dünyanın kendi kendine zengin olan 16. en zengin kadınıdır ayrıca.
  (bkz: as bayrakları)