şükela:  tümü | bugün
 • kendini editör sanan aslında hiç birşeyden anlamayan kişi
  son test videosunda seat leonda bi xenon far var dedi
  seat leonda bi xenon far yok led far var bunu bile bilmiyor.
  ama sorsan otomobil editörü
 • bir konuşabilse neler anlatacak da.. hep aynı kelimeler.
  bana çok itici geliyor. hatta o kadar itici ki hiç incelenen arabalara odaklanamıyorum..
 • otomobil dünyam adı altında yaptığı incelemeleri son derece yetersiz olan kişi.

  türkçe'yi iyi kullanamıyor, sürekli saçma sapan anlamsız kalıpları peş peşe sıralıyor. diksiyon zaten çok kötü. çekimler, ses vs. bunlara çok takılmamak lazım bazı şeyler imkanlar dahilinde oluyor ama incelediği araçlar ile ilgili olarak "inceleyen" bir kişiden duymak istediğiniz konuları es geçip sıradan konuları 3-5 kere tekrar etmesi insanı irite ediyor.

  belli bir takipçi kitlesi olan, sektörde bağlantılar kurmuş birisi olarak daha kaliteli işler çıkarmasını ümit ediyorum.

  daha kötüsü ise bir tv yapımı olan otorite. tam rezalet.
 • kendisini e dergi olarak çıkardığı otomobil dünyam sitesinden beri takip ediyorum. diyebileceğim şu ki adam çizgisini hiç bozmadı. bu kadar otomobil inceleyipte türkçesini hala düzeltmemiş olması inanılır gibi değil. bu konuda bir çok defa eleştirilen biri olarak kayıtsız kalması anlamsız. ilk videolarında araçın espsinin kapanıp kapanmadığından, kapatınca neler olduğundan, yol tutuş karakterinden viraj kabiliyetinden bahsederdi ve en azından adam teknik biliyor dedirtirdi. son zamanlarda iyice izlenmez hale gelmiş yavan videolar yayınlamakta.
 • (bkz: tek kelimeyle muhteşem)

  150+ beygir üzerindeki araç testlerinde 150+ defa söylediği söz. başka da bir numarası kalmadı. çok sıkıldık kendinden de testlerinden de.
 • televizyona çıkmış misal en basitinden halit bolkan'ı, incelemelerini, kurduğu cümleleri, ifadeleri ve fikirlerini yansıtma biçimine bakın..

  bakın tek örnek verdim ve en iyisi demiyorum (ki iyi)..

  sonra bir de bu adamın incelemelerine bakın.

  popüler olmaktan başka pek bir numarası yok, ifadeler kısır, türkçesi yetersiz. diğerleri ansiklopedi gibi konuşurken cep sözlüğünden hallice geliyor tanıtımları.

  demeyeyim diye kendimi çok tuttum, kalkıp reklam yapıyor falan denmesin diye; ama doğrusu bu. televizyoncular hani daha tepeden inme geliyor belki, oraya nasıl geldiler falan bilmiyoruz değli mi, ama youtuber'lar safi halkın, verdiği tek karşılık adres satırına youtube.com yazmak olan biz insanların takdiriyle geliyorlar. biliyoruz, bizdenler, bizim tercihimiz onlar. televizyon gibi müdahale edemediğimiz; tek ölçümü birkaç bin tane reyting ölçüm cihazı olup bunlarla kontrol edilen bir alandan gelmiyorlar.

  ama yine de olmuyor; televizyoncunun ölüsü, youtuber'ın kralına evla geliyor.
 • (bkz: #59668540)
 • seat leon cupra 280 testinde kurmak için çırpındığı cümleye kadar (2:45 dk) izlediğim sonra kapattığım editör!

  "...otomobilin arkasıyla hafif çapta oynamalar yapabiliyorsunuz tabi bunun yanında el freninin mekanik olması da bu oynamaların dozajını arttırma noktasında size fazla bir de kolaylık sağlıyor..."

  cümlenin ortasını verebildim. kelimeleri yut, zaten gürültülü video, ağzını mı okuyacağız? sonra kelimeleri, cümlenin ögelerinin ideal dizilişine göre sıralamamız gerekiyor.

  (bkz: sadede gel)
 • dogan gorunumlu sahin kullanan guzeller gibi, test icin verilen araclarda sahsi egolarini tatmin eden, gorgusuz ergenlerden oteye gidemiyor. tum bunlara ragmen ortalik yerde dolanmasinin basit bir aciklamasi, belki de babasinin-dayisinin-amcasinin hatiri* var. ulan, dizel motorlu ve station bir otomobil almak isteyen orta yastaki hangi insan virajlara boylesine bally cekmis oto hirsizi gibi girer. test surusleri adi altindaki maskaraliklari esnasinda, vites koluna tesbih, orta aynaya cd takmayi ihmal etmesin. kendisi ve benzerleri icin daha bilimsel hava verir. enistesinin almanya'dan getirdigi arabayi kullanirken havaya girenlerden birisi haliyle, bu donanimlar sart!

  test surusu denilen sey, ilgili araci sehir icinde, otoyolda, nispeten bozuk guzergahlarda, mumkunse kis sartlari, yagmur altinda kullanarak tanimak ve tanitmaktir. direksiyona gecip, trafige acik bir guzergahta tehlikeli arac kullanmayi uzmanlik sanan, eline gopro alip ortaliga cikanlarla olmuyor bu isler.