şükela:  tümü | bugün
  • selefi ve kafadan kopmalar terimleriyle özdeşleşmiş isim.

amk kahvaltında peynir yese selefine göre fena değil ama fazla yiyince kafadan kopmalar yaşanıyor diyodur anasına bu.
  • kendini editör sanan aslında hiç birşeyden anlamayan kişi
    son test videosunda seat leonda bi xenon far var dedi
    seat leonda bi xenon far yok led far var bunu bile bilmiyor.
    ama sorsan otomobil editörü
  • bir konuşabilse neler anlatacak da.. hep aynı kelimeler.
    bana çok itici geliyor. hatta o kadar itici ki hiç incelenen arabalara odaklanamıyorum..
  • otomobil dünyam adı altında yaptığı incelemeleri son derece yetersiz olan kişi.

türkçe'yi iyi kullanamıyor, sürekli saçma sapan anlamsız kalıpları peş peşe sıralıyor. diksiyon zaten çok kötü. çekimler, ses vs. bunlara çok takılmamak lazım bazı şeyler imkanlar dahilinde oluyor ama incelediği araçlar ile ilgili olarak "inceleyen" bir kişiden duymak istediğiniz konuları es geçip sıradan konuları 3-5 kere tekrar etmesi insanı irite ediyor.

belli bir takipçi kitlesi olan, sektörde bağlantılar kurmuş birisi olarak daha kaliteli işler çıkarmasını ümit ediyorum.

daha kötüsü ise bir tv yapımı olan otorite. tam rezalet.
  • kendisini e dergi olarak çıkardığı otomobil dünyam sitesinden beri takip ediyorum. diyebileceğim şu ki adam çizgisini hiç bozmadı. bu kadar otomobil inceleyipte türkçesini hala düzeltmemiş olması inanılır gibi değil. bu konuda bir çok defa eleştirilen biri olarak kayıtsız kalması anlamsız. ilk videolarında araçın espsinin kapanıp kapanmadığından, kapatınca neler olduğundan, yol tutuş karakterinden viraj kabiliyetinden bahsederdi ve en azından adam teknik biliyor dedirtirdi. son zamanlarda iyice izlenmez hale gelmiş yavan videolar yayınlamakta.
  • (bkz: tek kelimeyle muhteşem)

150+ beygir üzerindeki araç testlerinde 150+ defa söylediği söz. başka da bir numarası kalmadı. çok sıkıldık kendinden de testlerinden de.
  • televizyona çıkmış misal en basitinden halit bolkan'ı, incelemelerini, kurduğu cümleleri, ifadeleri ve fikirlerini yansıtma biçimine bakın..

bakın tek örnek verdim ve en iyisi demiyorum (ki iyi)..

sonra bir de bu adamın incelemelerine bakın.

popüler olmaktan başka pek bir numarası yok, ifadeler kısır, türkçesi yetersiz. diğerleri ansiklopedi gibi konuşurken cep sözlüğünden hallice geliyor tanıtımları.

demeyeyim diye kendimi çok tuttum, kalkıp reklam yapıyor falan denmesin diye; ama doğrusu bu. televizyoncular hani daha tepeden inme geliyor belki, oraya nasıl geldiler falan bilmiyoruz değli mi, ama youtuber'lar safi halkın, verdiği tek karşılık adres satırına youtube.com yazmak olan biz insanların takdiriyle geliyorlar. biliyoruz, bizdenler, bizim tercihimiz onlar. televizyon gibi müdahale edemediğimiz; tek ölçümü birkaç bin tane reyting ölçüm cihazı olup bunlarla kontrol edilen bir alandan gelmiyorlar.

ama yine de olmuyor; televizyoncunun ölüsü, youtuber'ın kralına evla geliyor.
  • kendisine ekşisözlük'ün entry girme kısmından sesleniyorum, yaptığı işe saygı duysam da kendisinin bu noktada çok iyi bir iş çıkardığını söyleyemeyeceğim.

türkçesi belli bir devirden sonra kesiciye giriyor. iç mekanda da standart modelden pek fark göremedim, sadece birkaç tane rs logosu koymuşlar adasdafasd.

şaka bir yana yaptığı işte emek var gerçekten saygı duymak lazım ama çevirip çevirip aynı betimlemeler, vasat altı türkçe, bir yerden sonra sıkıyor gerçekten.
  • (bkz: #59668540)