şükela:  tümü | bugün
 • maçka'da şehit edilen aslan parçasını gündemde tutmak için oluşturulan hashtag.
 • iyi ki sen ve senin gibiler var eren kardes. allah mekanini cennet eylesin
 • allah mekanını cennet eylesin, güzel çocuk.
 • trabzon maçka'da pkk'lı teröristlerce şehit edilen ve daha hayatının baharında yitip giden eren bülbül için twitter'da açılan ve kendisine sevgi ve saygı mesajları içeren etikettir.
 • çanakkale'de bulunan tokatlı 15liler gibiydi eren. en güzel yaşında, en güzel zamanında yitip gitti.

  acının dili evrensel olmalı. bir çocuğun canı yandığı zaman tüm insanlık yanmalı.

  iyi ki varsın eren, iyi ki varsın çocuk.
 • ayn - ül arab' ı kobani' ye devşirip yağmaya bahane edenlerin yaktığı bir şehirde bulundum. pişmanlıktan yararlanan adamla da rütbeliyle de tartışarak, bir gün önce saldırı olmuş karakollara giderek neyin ne olduğunu öğrendim. eşek kadar apo posterinin asılıp, sazlı sözlü propaganda yapılan şehir merkezinde sempatizanla tartıştım.

  velhasıl kelam, ben rahat koltuğumdan değil; gezip gördüğüm, konuşup tartıştığım insanlardan öğrendiklerimi anlatmak ve savunmakla gurur duyan bir genç kadınım. bu sebeple, hiç çekinmeden memleketin her bir karışına benim diyebiliyorum. kendimi cüssemden iri hissedip bastığım yerden ses getirmek, adım attığım yere fayda sağlamak istiyorum.

  ama bak, sen neredeyse yarı yaşımda, benden irisin. cüsseni aştın. pek çoğumuzun ömrü boyunca yaptığından daha fazla işi, pek çoğumuzdan çok daha büyük bir cesaretle yaptın... pek çoğumuzdan çok daha büyüksün sen artık ve hep öyle kalacaksın.

  15... öylece söyleyince, ne kadar merhametsiz, ne kadar katı. ah yavrucuğum, iyi ki varsın!
 • bu şekilde yazılmasının sebebini görünce boğazımı düğümleyen etiket.

  https://www.facebook.com/…72657&id=1646219419000422

  eren iyi ki varsın sevgili kardeşim. allah gani gani rahmet eylesin.
 • boş beleş hashtagdir.

  evet eren yıllardır bitirilemeyen, hatta cesaretlendirilen bir terör örgütü tarafından şehit edilmek için bu dünyaya geldi. iyi ki vardı, sebep olanlara ses çıkarmadan twitterda yarısı samimiyetsiz şekilde atılan tweetlerle bir kaç gün gündemde kalacak sonra binlerce şehidimiz gibi, ışid tarafından yakılan askerlerimiz gibi unutulacak gidecek.

  sebep olanlar yine yaşamına devam edecek. evet tweet atmaya devam, eren iyi ki vardı. bakalım daha kaç eren, kaç mehmet, kaç yusuf, kaç hakan şehit olacak. iyi kınayın, iyi lanetleyin aman ha!
 • bir tabela. insanın içini burkan.
 • güzel ve anlamlı bir hashtagdir.

  belki de ömrü boyunca maçka sınırları dışına dahi çıkmamış, hayal dünyası içinde gözleri pırıl pırıl parlayan bir çocuk görüyorum resimlerine bakınca ve inanıyorum ki, mutludur şimdi öteki tarafta.

  sahi ne kadar mutlu olurdun yurdun dört yanından insanların, belki de milyonların senin ismini böyle andığını bilsen. iyi ki varsın güzel çocuk. bu topraklarda bu bayrak dalgalandığı sürece de hep var olacaksın.

  (bkz: iyi ki varsın eren)