şükela:  tümü | bugün
  • maçka'da şehit edilen aslan parçasını gündemde tutmak için oluşturulan hashtag.
  • iyi ki sen ve senin gibiler var eren kardes. allah mekanini cennet eylesin
  • allah mekanını cennet eylesin, güzel çocuk.
  • trabzon maçka'da pkk'lı teröristlerce şehit edilen ve daha hayatının baharında yitip giden eren bülbül için twitter'da açılan ve kendisine sevgi ve saygı mesajları içeren etikettir.
  • çanakkale'de bulunan tokatlı 15liler gibiydi eren. en güzel yaşında, en güzel zamanında yitip gitti.

acının dili evrensel olmalı. bir çocuğun canı yandığı zaman tüm insanlık yanmalı.

iyi ki varsın eren, iyi ki varsın çocuk.
  • ayn - ül arab' ı kobani' ye devşirip yağmaya bahane edenlerin yaktığı bir şehirde bulundum. pişmanlıktan yararlanan adamla da rütbeliyle de tartışarak, bir gün önce saldırı olmuş karakollara giderek neyin ne olduğunu öğrendim. eşek kadar apo posterinin asılıp, sazlı sözlü propaganda yapılan şehir merkezinde sempatizanla tartıştım.

velhasıl kelam, ben rahat koltuğumdan değil; gezip gördüğüm, konuşup tartıştığım insanlardan öğrendiklerimi anlatmak ve savunmakla gurur duyan bir genç kadınım. bu sebeple, hiç çekinmeden memleketin her bir karışına benim diyebiliyorum. kendimi cüssemden iri hissedip bastığım yerden ses getirmek, adım attığım yere fayda sağlamak istiyorum.

ama bak, sen neredeyse yarı yaşımda, benden irisin. cüsseni aştın. pek çoğumuzun ömrü boyunca yaptığından daha fazla işi, pek çoğumuzdan çok daha büyük bir cesaretle yaptın... pek çoğumuzdan çok daha büyüksün sen artık ve hep öyle kalacaksın.

15... öylece söyleyince, ne kadar merhametsiz, ne kadar katı. ah yavrucuğum, iyi ki varsın!
  • bu şekilde yazılmasının sebebini görünce boğazımı düğümleyen etiket.

https://www.facebook.com/…72657&id=1646219419000422

eren iyi ki varsın sevgili kardeşim. allah gani gani rahmet eylesin.
  • canım oğlum, kardeşim, yiğidim...

o cepken yeleğinin cebine gül bırakılası oğlum,
    kartal bakışlı gözlerinde memleket resmi taşıyan kardeşim,
    içindeki derinliklerin erdemiyle, yılışık pozlara tenezzül etmeyen gerçek bir erkek gibi; o asil gülümseyişini bu aleme miras bırakan yiğidim...

annesinin bahçe başında yetiştirdiği güllerle resim çektirip, annesine gül çiçek gibi bakan, güllerden de gül kokan, ana kuzusu yavrum...

yaylada dolaşırken hiçbir çiçeği, börtü böceği dahi ezmeye kıyamayan insanlık onurum...

sende mi çok sevdin papatyaları? papatyaların da çehresi sen gibi beyaz, senin o tertemiz başın gibi sarı mı?
    o papatyalar;
    sana özdeşleştiğin baharı mı anlattı?

ne güzel resmini çekmişsin papatyalar ailesinin, öyle güzel bakmışlar ki papatyalar, her biri şimdi senin kokunla yaşamalı.

hem sen sevinmelisin artık hem de papatya kokan memleket yaylaları,
    çünkü artık her papatya senden bize kalan;
    o kahramanlığının mirası...

maçka'dan köprüyanı'na doğru saçlarını tarayan yakışıklı kahramanım,
    kumral sarısı efem,
    boyunun uzaması artık cennete kalan çocuğum,
    bak gördün mü?
    sana daha uzarsın, daha boy atarsın, daha da büyürsün demişler de inanmamışsın,
    bak gördün değil mi?
    koskocaman bir eren var omuzları arşa değen,
    geride bıraktığı tarifsiz özlemi ile arzı titreten,
    arşda ve arzda "iyi ki varsın eren" nidalarıyla kucaklanan
    ve arz ile arş arasındaki gök halkının da saf saf selamladığı
    erenler diyarı'nın eren'i:
    iyi ki varsın eren,
    iyi ki varsın erenim,
    iyi ki varsın erenler eren'i,

iyi ki varsın:
    memleketimin çocuk kokulu, küçük miğferli, çocuk şehidi...

yüce allah aziymüşşan'dan arz ederiz ki:
    tüm vatan şehitleri mezarlarından kalkıp,
    ay yıldızlı her kahraman asker gibi,
    ayakta selamlasınlar seni.

hoşçakal:
    memleketimin çocuk kokulu, küçük miğferli, çocuk şehidi...
  • boş beleş hashtagdir.

evet eren yıllardır bitirilemeyen, hatta cesaretlendirilen bir terör örgütü tarafından şehit edilmek için bu dünyaya geldi. iyi ki vardı, sebep olanlara ses çıkarmadan twitterda yarısı samimiyetsiz şekilde atılan tweetlerle bir kaç gün gündemde kalacak sonra binlerce şehidimiz gibi, ışid tarafından yakılan askerlerimiz gibi unutulacak gidecek.

sebep olanlar yine yaşamına devam edecek. evet tweet atmaya devam, eren iyi ki vardı. bakalım daha kaç eren, kaç mehmet, kaç yusuf, kaç hakan şehit olacak. iyi kınayın, iyi lanetleyin aman ha!
  • bir tabela. insanın içini burkan.