şükela:  tümü | bugün
 • kadikoy'un bi semti.
 • sahilde caddebostan ile $a$kinbakkal arasinda kalan yukari taraflari sahrayicedit'e, minibus caddesi'ne varan semt.. sahil tarafinda cogunlukla hali vakti yerinde emekli ve ya$li kesim oturur.. sahrayicedit'e yakin kisimlari ise yogun trafige sahiptir ve orta gelirli bir kesim tarafindan i$gal edilmi$tir..
 • mirkelam'ın son albümünde bulunan güzel bi şarkı.
 • erenkoyde gecen yazların tadına doyum olmazdı. ortancaların rengi ve kokusu, bahçelerdeki çam ağaçlarının yerleri örten kozalakları... sabah 11'de çocukları ve kollarında plaj sepetleriyle caddebostan plajına inen hanımlar, akşamları oraların tek açık hava sineması budak sinemasında seyredilen filmler. çok küçüklüğümde hatırladığım ama artık bunların hiçbirinin olmadığı tüm doğal güzelliğinin ve ahenkli havasının ortasına, orasına burasına beton bloklar ... edilen ! ... mağdur semt.
 • yok boyle memleket kardesim. istanbulun en yasanasi yeri desek hiic abartmayiz yani. bu kadar mi sehrin icinde bu kadar mi guzel olur bi yer. apartman isimleri cogunlukla eskiden apartmanin yerinde olan koskun sahibinin adini tasir. sokullu mehmet pasa, kazim karabekir pasa, sakip pasa, tevfik bey di felan booyle gider. taaa sokullusundan kazimina erenkoy'de oturmussa bu adamlar, elbet bi numara vardir diye mantik yuruturum iyi de olur. elbette beton bloklarla doludur ama erenkoyun betonu bile daha guzeldir elalemin beton bloklarindan. elbette caddeleri minibuslerce dolmuslarca karbonmonoksite bogulmustur ama soyle ortasinda oturunca erenkoyun cikip balkona kahvaltini yaptiginda hic de gelmez o ekzost kokulari burnuna. yukaridan bakinca seyrek orman goruntusu verebilir yer yer. manzara ise binalarin ust katlarina mahsustur artik maalesef ama yuksekseniz buyuk adadaki burnunu karistiran adami gorursunuz yani o derece.
 • haftasonlari ara sokaklarinda park yeri bulmanin ziyadesiyle zor oldugu istanbul semti..
 • istanbul'un en yesil semti.tum sokaklari cift tarafli agaclarla bezeli,kucuk birde korusuyla yasanasi mekan
 • adını, eren baba'dan alır bu semtimiz .. eren baba iyi niyetli ve herkes tarafından çok sevilen bir kişidir evvel zaman.. her fani gibi o da vefat edince eren baba'nın sevenleri tarafından 1872’de buraya erenköy ismi verilir * ..
 • mirkelam'ın unutulmaz albümünde aşkım aşkımla beraber en iyi şarkısı.

  bir gitar sesi duyduğumda
  hatırlarım ben seni
  senle birlikte
  o boş evde
  anlamlı yuvarlanmalar halının üstünde
  o halı uçururmuş meğer
  gökyüzüne bizi

  önünden geçtim dün o evin
  erenköy'de hani
  büyütmeye çalıştığımız o çiçek solmuş
  dolaştım bütüm odalarını
  aradım boşuna seni
  uzandım yine o halıya
  uçursun diye beni

  çalışmıyor yaşamıyor ki sensizken hiçbirşey
  sanki illede istiyorlar seni
  çalamadım bak o gitarı uçtu o melodi
  ellerimde çiçekler gözlerimde hüzün
 • istanbul'un anadolu yakası banliyö güzergahında erenköy istasyonu en bakımlı, en güzel istasyon olarak seçilmişti.
hesabın var mı? giriş yap