• bahçesi, binası, fiziksel özellikleri çok güzel okul.. ama günaydın dediğinizde bile gömleğinizn dışarıda olmasını ya da kesilmemiş saçınızı bahane ederek fırça atabilecek hocalara sahip..* her ne kadar çok iyi hocalar olsa da en güvendiğiniz insanlardan biri, ona güvenipte söylediğiniz bişeyi bütün hocalara yetiştirebilr.. ayrıca büyük ihtimalle müzik dersinde müzik dinlemenin yasak olduğu tek okul.. en güzel yönü okulda salak salak dolaşan 3 golden(bkz: kuçu)

nerden baksan bi 3 , 3 buçuk yıl sonra gelen edit: en sevmediğim hocasını bile arada bi özler gibi olduğum, müdür yardımcısı ramiz şahin hakkındaki fikirlerimin büyük ölçüde değiştiği, haşim metin, sadettin ademoğlu, fethi engin* gibi insanlarla tanışmamı sağlayan, kantini boykot etti diye dayak yiyen lise öğrencilerinin haberlerini okudukça daha çok teşekkür ettiğim, şu an hayatımda olan en önemli insanlarla tanışmamı sağlayan, o koca kampüsünü bana evim gibi hissettiren okulum...
  • ögrencilerin cogu maalesef gerceklikten kopuk hayal dünyasinda yasayan cepleri dolu kafalari bos kimselerdi. ama okulun gercekten vizyonlu oldugunu ve bunu görebilenlere cok sey kattigini düsünüyorum. hayatimda iyi ki dediklerimden biri de bu okuldan mezun olmaktir. :)
  • anadolu yakasindaki ilk isik okuludur.
    ayrica mezun oldugum okuldur.

bunyesinde bulundurdugu inanilmaz tatli ogretmenler:
    (bkz: zeynep tekbas)
    (bkz: kadir emrah divanlioglu)
    (bkz: alkim koksal)
    (bkz: serkan celil nakay)
    (bkz: elife kose)
    (bkz: ihsan nuri karahan)

yonetici kadrosundan bahsetmek bile istemiyorum. okulum hakkinda hatirladigim butun kotu anilarin altinda onlarin imzasi var. yine de yukarda saydigim dunya tatlisi ogretmenler, ogretmenden cok "arkadaslar" o okulu cekilir kilmislardir.
  • sinan meydan hayranı okul. 2 yıl üst üste 29 ekim'de söyleşi yapmak için davet etmişlerdir.
  • inşallah mezun olacağım okuldur.

o dünya tatlısı öğretmenler arasına ahmet erkan bilmez nasıl girmemiştir, hayrettir.
  • eski güneş koleji ya da resmi adıyla özel erenköy güneş lisesi'nin yerine açılan, çocukluğumun ve gençliğimin geçtiği semtteki okul.

bahçesi çok güzeldir. mahallemizin çıkmaz sokağına bakan ve yarısı yıkılmış duvarından atlayarak içeri girer ve unutulmaz maçlar yapardık.

bazen basketbol, bazen de minyatür kale futbol maçlarımız olurdu.
    kimsenin bilmediği bir gerçek ise yine mahalle komşumuz olan eski beşiktaşlı şenol fidan bir gün mahallemize maç yapmak için takım arkadaşları şifo mehmet ve recep çetin'i getirmişti.
    o şöhretli futbolcular kolejin yıkık duvarından atlayarak babamlarla minyatür kale maç yapmışlardı.
    mahalle için tarihi bir gündü.
    hey gidi hey.
  • burada çocuğunu okutmak isteyen olursa bana yazsın. vereceginiz paraları kolay kazanmıyorsunuz sonuçta.
    şaka gibi okuldur kendisi
  • ne ben sana ait olabildim, ne de sen bana,
    ne senle yapabildim ne de sensiz...

hala önünden geçerken duygulandıran, anılarını hala içimde taşıdığım ve yıllar yıllar önce mezun olduğum okulum.
    değişen yönetici kadrosu ve öğretmenleri ile onu diğer özel okullardan ayıran niteliklerini tamamen kaybetmiş olduğunu görsem de, yine de belli bir kalitede olduğunu düşünüyorum hala.

lise yılları başkaymış be azizim!
hesabın var mı? giriş yap