şükela:  tümü | bugün
 • türkiye israil'e saldırmış ve çoğu bölgeyi ele geçirmiştir.

  oyunu oynayanlar gelişmelerden daha çabuk haberdar olmak için
  http://www.erepublik-tr.com/
  üye olmalıdırlar.

  oyundaki gazetede yazılan haberler diger ülkeler tarafından okunduğu için savaş taktiklerini oradan belirleyemiyoruz.
 • nasıl olmuşda sözlük tarafından henüz pek keşfedilmemiş ve buralara bir şeyler yazılmamış diye düşünmeme neden olmuş olan internet tabanlı oyun.

  ayrıntılı bilgi buradan alınabilir:

  http://wiki.erepublik.com/index.php/main_page
 • bünyesinde mudafaa-i hukuk cemiyeti, chakma dostluk partisi, greko-turk solidarity party, antu cumhuriyet partisi, cagdas turkiye partisi gibi siyasi fraksiyonları gözlemleyebildiğimiz, "the new world" sloganı ile her geçen gün popülaritesini arttıran web tabanlı e-dünya oyunu.
 • kurtlar vadisi ırak izlerken nasıl gaza geliniyor, filmin sonunda da tatmin olunuyorsa aynı olay bu oyunda da geçerlidir. sanal bir ortamda, o ülkeyi alalım, bu ülkeyi alalım mantığına sahip olduğu için oyun gaza getiriyor, o ülke alınınca da tatmin olunuyor. ha zamanında ben ve arkadaşlarım bu oyunu oynadık, 3 kişi 3 ile vali olduk, şehirdeki vergilerle toplanmış paraları kendi hesaplarımıza geçirip şirket kurduk. oyun bizim milliyetçiliğimizi değil de üçkağıtçılımızı tetikledi. yani çok yönlü bir oyun.
 • yeni neslin ogamei olma yolunda ilerleyen, sanal derin devlet oyunu.
 • aslında oyunun bir diğer amacı , gerçek hayatta pek birşey başaramamış veya başarmak istemiş veya içinde bazı şeyler kalmış insanların , orada devrimci yok komando yok parti lideri ülke başkanı falan olmasıyla kendini tatmin etmektir. hani insanlar keşke bi bakan olsam der ama adam turizmcidir . işte onlara güzel bir fırsat , kimisi de devrimcidir onlar da böyle şeylerle kendilerini avutabilirler.. ama sonuçta tüm oyunlar zevk almak ve zaman öldürmek içindir ve bu oyun da eğer size zarar vermiyorsa aslında güzel olabilir.. ama anladığım kadarıyla oyunda , monoton şeyleri yapmak değil böyle sosyalleşip insanlarla tanışıp çevre edilinerek bir yerlere geliniyor..
 • http://www.erepublik.com/en/referrer/iroh90 merak edenler üye olabilir. düzgün oynandığı sürece güzel oyun ama bazıları ucunu kaçırıyor. denemesi bedava...
 • eturkiye'deki son milletvekili secimlerinde sosyalist/komunist partinin * mecliste %44 oy aldigi; kuzey amerikanin erusya, efransa, eportekiz ve eendonezya ittifakinin isgali altinda oldugu sanal dunya.

  4 gun sonra baskanlik secimi var, sosyalistler ulkeye gelen makedonlarla isbirligi yapip baskanligi da alacaklar gibi.
 • 3 gün önce keşfettiğim, böyle bir oyun mu vardı yau diye şaşırdığım web tabanlı strateji oyunumsu. aktif oyuncu sayısı an itirabiyle dünyada 206.000, türkiyede ise 4200. oyunda etürkiye, partiler arası iktidar kavgaları yüzünden ege adalarını yunanistana kaybetmiş durumda, ülke kaos içinde. diğer bir yandan eportekiz ve erusya, etürkiye dahil birkaç ülkenin yardımlarını alarak eamerikayı delicesine işgal etmekte, haritadan silmeye çalışmakta.

  denemek isteyen olursa http://www.erepublik.com/ adresinden oyuna girebilirler. oyun ekşi sözlükte bir football tycoon ya da my brute kadar ilgi çekebilirse, etürkiye asla eskisi gibi olmayacaktır.
 • arkadaşın tavsiyesiyle dahil olduğum oyun, yaz gecelerinin sıkıntısında iyi gider diye girmiştim gerçekten güzel bir oyunmuş. umarız sözlük ahalisi yavaş yavaş keşfeder bu oyunu da.

  (bkz: oyuna dikkat çekmek için entry girmek)