şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiye israil'e saldırmış ve çoğu bölgeyi ele geçirmiştir.

  oyunu oynayanlar gelişmelerden daha çabuk haberdar olmak için
  http://www.erepublik-tr.com/
  üye olmalıdırlar.

  oyundaki gazetede yazılan haberler diger ülkeler tarafından okunduğu için savaş taktiklerini oradan belirleyemiyoruz.
 • nasıl olmuşda sözlük tarafından henüz pek keşfedilmemiş ve buralara bir şeyler yazılmamış diye düşünmeme neden olmuş olan internet tabanlı oyun.

  ayrıntılı bilgi buradan alınabilir:

  http://wiki.erepublik.com/index.php/main_page
 • bünyesinde mudafaa-i hukuk cemiyeti, chakma dostluk partisi, greko-turk solidarity party, antu cumhuriyet partisi, cagdas turkiye partisi gibi siyasi fraksiyonları gözlemleyebildiğimiz, "the new world" sloganı ile her geçen gün popülaritesini arttıran web tabanlı e-dünya oyunu.
 • kurtlar vadisi ırak izlerken nasıl gaza geliniyor, filmin sonunda da tatmin olunuyorsa aynı olay bu oyunda da geçerlidir. sanal bir ortamda, o ülkeyi alalım, bu ülkeyi alalım mantığına sahip olduğu için oyun gaza getiriyor, o ülke alınınca da tatmin olunuyor. ha zamanında ben ve arkadaşlarım bu oyunu oynadık, 3 kişi 3 ile vali olduk, şehirdeki vergilerle toplanmış paraları kendi hesaplarımıza geçirip şirket kurduk. oyun bizim milliyetçiliğimizi değil de üçkağıtçılımızı tetikledi. yani çok yönlü bir oyun.
 • yeni neslin ogamei olma yolunda ilerleyen, sanal derin devlet oyunu.
 • aslında oyunun bir diğer amacı , gerçek hayatta pek birşey başaramamış veya başarmak istemiş veya içinde bazı şeyler kalmış insanların , orada devrimci yok komando yok parti lideri ülke başkanı falan olmasıyla kendini tatmin etmektir. hani insanlar keşke bi bakan olsam der ama adam turizmcidir . işte onlara güzel bir fırsat , kimisi de devrimcidir onlar da böyle şeylerle kendilerini avutabilirler.. ama sonuçta tüm oyunlar zevk almak ve zaman öldürmek içindir ve bu oyun da eğer size zarar vermiyorsa aslında güzel olabilir.. ama anladığım kadarıyla oyunda , monoton şeyleri yapmak değil böyle sosyalleşip insanlarla tanışıp çevre edilinerek bir yerlere geliniyor..
 • http://www.erepublik.com/en/referrer/iroh90 merak edenler üye olabilir. düzgün oynandığı sürece güzel oyun ama bazıları ucunu kaçırıyor. denemesi bedava...
 • eturkiye'deki son milletvekili secimlerinde sosyalist/komunist partinin * mecliste %44 oy aldigi; kuzey amerikanin erusya, efransa, eportekiz ve eendonezya ittifakinin isgali altinda oldugu sanal dunya.

  4 gun sonra baskanlik secimi var, sosyalistler ulkeye gelen makedonlarla isbirligi yapip baskanligi da alacaklar gibi.
 • arkadaşın tavsiyesiyle dahil olduğum oyun, yaz gecelerinin sıkıntısında iyi gider diye girmiştim gerçekten güzel bir oyunmuş. umarız sözlük ahalisi yavaş yavaş keşfeder bu oyunu da.

  (bkz: oyuna dikkat çekmek için entry girmek)
 • oyunda türkiyenin marmara bölgesini romanya almış . oynu genel oynayan kitlenin milli duyguları aşırı hassas olduğu için genel düşmanlar yunanistan falan oluyor. onlarla da hep bir savaş hali var , acayip bi oyun vesselam
  etürkiye devlet başkanının romanya istilası üzerine yazısı

  marmara bölgesini kaybettik. yaklaşık 800k hasarı son yarım saatte romen kuvvetleri lehine çevirdi. son 5 dakika da ise sadece 6-7 turk tankı savaştı. (50 civarı maresalimiz olduğu düşünüldüğünde ayıp). ve çabamız yeterli olmadı göz göre göre bölgeyi verdik. teknik 562 arkadaşımız c.tesi gününden beri toplaö 10 saat uyumuş mudur bilmiyorum. bu çocuğa da yazık. biraz daha fedakarlık lütfen. ahmet sana minnettarız. yani demek istediğim şu; uyumak çözümse hep beraber uyuyalım. bilin ki bu bölgeyi pisi pisine kaybettik.

  cin zekalı yunan arkadaşlarımız da dün marmara'ya saldırmıştı. bölge romanya'ya geçince yunanistan'ın saldırısı düştü. ve fırsatı değerlendirip ege adalarına saldırdık. turk-yunan muhaberelerinde insiyatif kaybedene yada bloklanana kadar bize geçmiştir. umuyorum ki uykudan biraz fedakarlık edilerek yunan iç bölgelerine ilerleyeceğiz.

  ayrıca israil tarafından gelebilecek bir saldırı ile bloklanmamak için de haifa'ya da saldırdık.

  yunan ve israil devlet başkanları uyumasaydı şu anda belki de bizden daha avantajlı bir konumda olurlardı. bizim mareşaller uyumasaydı da marmara'yı vermezdik. uyursan ölürsün.

  olan oldu bundan ders alıp yolumuza devam etmeliyiz. savaşların son 45 dakikasında mutlaka ama mutlaka mareşallerinmiz savaş alanında olmalıdırlar.

  bilgilerinize sunarım

  ertugrul han
  devlet başkanı

  (bkz: devlet başkanı uyuduğu için kaybedilen topraklar)
  (bkz: oha)