şükela:  tümü | bugün
  • kendini beğenmiş ve agresif olurlar. en ufak bir sorunda karşısındakine laf söylemekten çekinmezler. kankası olsun anası babası olsun laf sokmak için yırtılırlar.
    bi keresinde arkadaşım bana bi mp3 yolladı.. neyse dinliyorum hoş falan sonra "bu grup türk" dedi. ben de "aaa hadi yaa e iyi söylüyor hatun" dedim. bunun üzerine arkadaşım, şarkıyı söyleyen hatunu msnde ortak konuşmaya aldı
    ben -merhaba sesin çok güzel, ingilizcen de öyle
    hatun -sen kimsin lan?
    ark -senin parçayı yolladım neiraya çok beğendi
    hatun -kim bu karı buna niye yolluyorsun amq?
    ark -hata bende iki kızı yanyana getiriyorum

neyse konuşma böyle biter tabi ben olan biteni anlamış değilim belki de kız bir şeylere sinirlenmişti bana patladı. neyse geçelim..

efendim bu kızlar kendi arkadaşlarına da sık sık kötülük yapar. peki niye? hmen söyleyeyim; birbirlerini kıskandıkları için.
    kızın biri çok güzel bir etek giymiştir ama arkadaşı bunun çok çirkin olduğunu söyler. hatta iyice ikna olsun diye bir de "naciye kız baak ne kötü olmuş dimiii" der. naciye de işini biliyor tabi hemen yapıştırır lafı "yivreeenç"
    sonra bunlar birbirlerinin erkek arkadaşlarına sulanmaya da çekinmezler. bi rekabet başlar falan

mesela bak aklıma ne geldi; bugun şöyle hayvan gibi bir olay yaşadım (bu entry'yi girmeye gazlayan olay evet)

sevgilimin facebook profiline bi kız "tavlada seni yenicem" yazıyor, ben de bunun üzerine "sen onu tavlada yen, ben sana pizza ısmarlicam" yazdım.
    daha sonra kopiyrem geldi "sevgilim, buna gerek kalmayacak" dedi.. şimdi burda ne var? hiç abi işte geyik yapıyoruz. ama ne oldu? hatun azıma sıçtı.. sonra, son derece sevimli bir şekilde "sana kopiyremi yenmenin taktiklerini verebilirim" dedim ulan demez olaydım. bi anda kız beni düşmanı belledi saydırdı bir şeyler. cidden kızmış yani ama ben anlamıyorum geyik yapıyor sanıyorum sürdürüyorum. bunun üzerine iyice sinirleniyor hobaa atışmaya başlıyoruz gibi oluyo falan. sonra özelden hoop bi mesaj "neden benim mesajıma sen yazıyorsun, ben onu sana mı yazdım? ben burdayım diye bağırmanı gerektirecek bi durum mu var? sevgiline asılmıyorum merak etme.
    kız çok sinirlenmiş ben anlamadım tabi sakince cvp veriyorum; "özelden mesaj atmak yerine profilden yazdığın için o mesajı yazma hakkını kendimde görüyorum. ayrıca ben burdayım değil ben de burdayım diyorum bu kötü bir şey mi? sevgilimin arkadaşıyla arkadaş olabilirim sanmıştım yanılmışım.. ve sevgilime yavşadığını düşünseydim şuanda msnde konuşuyor olamazdınız.. (bu tehdit değil, bir nevii güven göstergesi)
    sonra hatun ne yapmış? bak şimdi bak bak
    kız -ben seninle yazışmaktan korkuyorum senin sevgilin beni tehdit ediyor
    oha lan? provokasyon skill i legendary hatunun.. birazdan sevgilim gelip bana "naaptın küçücük kıza? hiç acımadın mı?" diyecek. yani kız öyle bekliyor anladığım kadarıyla.. ama üzülerek söylüyorum tam tersi tepki çekti bu tavrı..
    efendim sonra özelden devam ediyoruz;
    ben -hiç yakıştıramadım sana.. herkesi kendim gibi sanıp konuşuyorum yanlış yapmışım hoşçakal.
    kız -yanlışsız bebişim muck
    ulan ukalalığın daniskası kızda :)) ben kibarlıktan ölücem resmen. aman üzülmesin. aman bilmemne.. bi de sevgili yapmak istemiş çocuk yüz vermemiş fln üstüne gitmemek lazım. baksana bütün siniri senden çıkartıyor.. ama öğrendim adamı bağlayıvermiş sevindim cidden. güzel kız hoş kız beğenmeyenin kafasını kırayım.
    amma velakin ergen işte.. eminim bir gün büyüyüp olgunlaştığında "küçükken ne komiktim ya" diyecektir. hepimizin başına gelmedi mi bunlar?
    mesela 10 yıllık kankam trista ile mc domaldsta tanıştık. aynen şöyle oldu;
    benim ark- aa sen tuvalette gördüğüm kız değil misin?
    trista -aa merhaba evet evet benim gelin oturun
    benim ark- bak bu neira tanışın
    herneyse bi süre konuştuktan sonra, trista;
    -ya telefon alıcam ama ha ne olsun karar veremedim ımmm en iyisi turkcell alayım
    ben -turkcell alma bende var hemen kontör bitiyor telsim al cart curt
    şimdi burda enteresan bisi yok dimi yok?
    ama trista o gün bana uyuz olmuş niye bilinmez. o telsimi al demeyecektim işte hata bende :)
    sonra bir de deniz var. hatunla 5 6 sene fln olmuştur tanışalı. canciyer kuzu sarmasıyız yeri gelince ama ilk tanıştığımızda beni boğucaktı :( zaten çok zatanik bi tip karalar bağlamış böyle korkmuştum. sonra bi gün yolda gördüm mp3 çalar için pil istedim de o zaman sevmiş beni
    bundan sonra gördüğüm herkese pil sorucam çok hoş karşılanıyorum. aa konu sapıyor gibi
    ne diyordum? hah, ergen kızlar.. e o kadar işte. bitti imza.
    dip not: bugunku diyalogu tam olarak yazamadım çünkü sinirlenip silmiştim. bu entry'yi yazarken de sinirli değildim ama agresiftim ayrıca eksisözlük yazarıyım.
  • utangaç oluyorlar ve cinselliği ilk kez keşfettikleri için cinselliği çağrıştıran kelimeler günlük dilden olabiliyor. erkekler de bu olgu daha erken aşılıyor. örneğin erkekler ''sikerim'' diyebiliyorken henüz 10 yaşında hatta 5 hatta 3 ulan. kızlarsa bunun çok ayıp olduğunu düşünürler ve cinsellikle sıradan kelimeler arasında bağ kurmaya başlar beyinleri. ihtiyaçları var onların da ifade etmeye. dondurma bazlı bir araştırmada 14 yaşlarında iki kıza şöyle bir soru sorulmuş,

- dondurmayı ısırarak mı yiyorsun yoksa yalıyor musun?

gayet normal dondurma ya ısırılır ya da yenir. ama cevap yok. sadece gülüşmeler, gülüşmeler, kikirdemeler, gülüşmeler... ama cevap yok. mecburen sorunun şekli değişiyor ya da pas geçiliyor.

(bkz: yalamak)
  • normal insan, doğal sürecin bir evresi, çok ilginç değil hatta çok alışıldık ve öngörülebilir genç insan/çocuklar. hayatın biraz başında olmaları ve sosyal savunma mekanizmaları çok gelişmiş olmadığı için seksist söylemlere çok maruz kalırlar.
  • ilk gençlik yıllarımda saçlarımı sene içinde o kadar az tarardım ki çoğunlukla liseye bir yumak halinde gittim.
    annem, teyzem ve halamlar ifrit olurdu bu duruma. bense bunun manyak kuul olduğunu falan düşünürdüm sanırım.
    zaten bıyıklarımı da geç aldırmıştım bu sebepten okul bahçesinde bi bakteri yürüyor edasıyla öyle rahattım ki.
  • toplu taşım araçlarında çevreye verdikleri aşırı gürültü ve kikirdemeleri dışında hiç bir sorunum yok kızcağızlarla. hepimiz gibi aynı sorunları yaşayıp ve bir süre sonra olgunlaşıp yollarına devam edecekler.
  • bu dönemlerinin iyi incelenmesi gerektiğini düşündüğüm kızlar. nasıl bir dönüşüm geçiriyorlarsa saf, naif ve kafasında binbir tilki dolaşmayan bir varlıktan türk kızı gibi bir varlık çıkıyor.
  • "hepinizin dövecem" modunda etrafta dolaşan, her an patlamaya hazır ve o cırtlak sesleri ile
    saatlerce çemkirme kapasitesine sahip kişilerdir. benim kız kardeşimdir lan. ergendi daha
    doğrusu.

ulan kız kardeşimin ergenliği 31 olsa çekilmezdi. öylesine berbat, öylesine boktan. neyse ki
    atlattı, bizim göt deliğimizi de patlattı bu esnada. kafamı az sikmedi. vır vır vır. ne çene varmış
    bacımda lan!

şimdi daha sakin. hanım hanımcık. ergenleşiyor bazen ama cebine koyuyorum 3-4 bin tl,
    gönderiyorum alış verişe, hemen yumoş oluyor. kadın ne de olsa. hepsinin zaafı aynı.
  • tuvalete tek başına gidemeyen kızlardır.
  • sözlükte bol bulunan bir cins.
    yaş itibariyle olmasa bile, kadınların ruhları bu ergen kız psikolojisinden kurtulamıyor bir türlü.
    yaş olmuş 40 ama tavırlar hala ergen.