• avrupa tenis birliği klasmanında 5 numarada yer alan 1999 doğumlu tenisci.

gecen hafta belgrad'da oynanan christmas açık'ta şampiyon oldu. kupayi kazanirken set kaybetmeyen genc oyuncu rakiplerine yalnizca 17 oyun verdi. final maçında konstantin kirovski'yi 6-3, 6-0 ile gecti.

basarilarinin devamini diliyorum.

http://tenisdunyasi.net/…set-vermeden-sampiyon-2566
  • bolton'da düzenlenen zorlu turnuvada teklerde yarı finale, çiftlerde de finale kalmayı başarmış.

tebrikler gerçekten.

ayrıntılar şöyle:

tennis europe 14 yaş takviminin en zorlu turnuvalarından biri olan aegon gençler uluslararası tenis turnuvası'nda üç numaralı seribaşı olarak raket sallayan ergi, ilk turu bay geçtikten sonra büyük britanyalı ve isveçli rakiplerini yenerek son sekize kaldı. bugünkü maçında avustralyalı alex de minaur ile karşılaşan ergi, korttan 6-7, 6-1, 6-4'lük galibiyetle ayrılarak yarı finali yakaladı. ergi'nin final yolundaki rakibi ise fransız matteo martineau olacak.

çiftler kategorisinde de şampiyonluk maçına çıkacak. genç milli tenisçi ve avustralyalı ortağı alexei popyrin, finalde isveçli ikili jonas eriksson ziverts/karl friberg ile kozlarını paylaşacak.

kaynak: tenisdunyasi.net

http://tenisdunyasi.net/…ergi-adim-adim-kupaya-2595
  • ya i$te bu kadar kucuk oyunculari piyasaya cikartiyosunuz, insan tribe giriyor haliyle. 99 dogumlu insan mi olur lan? tamam olur da bizi neden haberdar ediyorsunuz. :( bu tur yetenekli gencleri 18 olmadan surmeyin piyasaya ya... bak ben marat safin'in, martina hingis'in ergenlikten profesyonel sporcuya donu$tugu yillari canli canli gormu$, deli gibi takip etmi$ bi insanim. "99 dogumlu yetenek...", "14 ya$indaki yetenekli tenisci." diye yazilar gorunce vucudum titreyip atiyor sonra. biz de insaniz. lutfen dikkatli olun ya. spoiler felan yazin. :( hepimiz olecez.

o degil de cok yaki$ikli kerata... korta da yaki$iyor. allah utandirmasin.
    http://tenniseurope.org/…o.aspx?id=6969&imgid=43927
  • (bkz: avustralya açık 2016) 'boys' da hem teklerde, hem de çiftlerde mücadele eden tenisçi; ikisinde de ilk turda elendi
  • önceki hafta fas'ta düzenlenen turnuvada hem teklerde, hem de çiftlerde finale kadar yükselmeyi başaran tenisçi. teklerde ve çiftler finallerinde ilk setleri kazanmasına rağmen maçları kaybetti -ki tekler finalinde ilk seti 6-0 kazanmıştı- dünya sıralamasında 47 numarada, bakalım slam'de nolacak
  • roland garros 2016'da genç erkeklerde ana tablo oynayacak olan tenisçi.
    yolu açık olsun.
  • us open 2016 da genç erkeklerde hem teklerde, hem çiftlerde amerikalı rakiplerine elenen tenisçi.

. teklerde ilk turda holt'a yenildi.

. çiftlerde mısırlı partneri hossam'la bir tur geçtiler, ikincisinde amerikalı çifte kaybettiler.
  • avustralya açık 2017 genç erkeklerde 11 numaralı seri başı olarak bugün korta çıkan tenisçi.
  • avustralya açık’ın gençler kategorisinde, olukayode ayeni’yi 2-0 yenerek 2. tura yükselen tenisçi.

kırkın, bir grand slam turnuvasının gençler mücadelesinde tek erkeklerde ana tablo maçı kazanan ilk türk oldu.
  • yeni sezona tam gaz çalışarak hazırlanan yetenekli tenisçi. tahminim bu yıl cem ilkel'in seviyesine geleceği ve belki yeni bir numaramız olacağı yönünde.

bunların yanı sıra gayet sempatik görünüyor, oldukça da yakışıklı. yolu açık olsun.
hesabın var mı? giriş yap