şükela:  tümü | bugün
 • hababam sinifi'nin meshur mufettisi. su suralar anadolu universitesi devlet konservatuvari tiyatro bolum baskanligi ile tiyatro anadolu'nun ve eskisehir buyuksehir belediyesi sehir tiyatrolari'nin genel sanat yonetmenligini yapmakta.
 • ankara devlet tiyatrosu sanatcisi. istanbul'da doğdu. lise eğitiminden sonra iki yıl istanbul belediye konservatuvarı tiyatro bölümünde eğitim gördü. 1955 yılında girdiği ankara devlet konservatuvarı tiyatro yüksek bölümünden 1961 yılında mezun oldu. aynı yıl devlet tiyatrolarında göreve başlayan sanatçı, 1965 yılına kadar oyuncu ve yönetmen olarak çalıştı. 1967'den başlayarak çeşitli özel tiyatrolarda yönetmenlik, oyunculuk ve sanat yönetmenliği yaptı. 1971 yılından sonra bu çalışmalara yönetmen, senarist ve oyuncu olarak sinemayı ekledi. 1978 yılında devlet tiyatroları genel müdürlüğüne atandı. iki yıl sürdürdüğü genel müdürlük görevi sırasında ankara devlet konservatuvarında mimik ve sahne dersleri öğretmenliği devam etti. yapmış olduğu tüm bu çalışmalar sanatçıya ulusal ve uluslararası onbir ödül kazandırdı. halen ankara devlet tiyatrosunda rejisörlük görevi yapmaktadır.
  görev aldığı oyunlar :
  macun hokkası, kafes arkasında, leonce ile lena, woyzeck, ocak, kulaktan kulağa, aslan asker şvayk hitler'e karşı, yerma, bernarda alba'nın evi, karaların memetleri, belgelerle kurtuluş savaşı, fizikçiler, yorgun savaşçı, sarıpınar 1914, müfettiş, resimli osmanlı tarihi, bir şehnaz oyun, ay işığında şamata, aşkımız aksaray'ın en büyük yangını, bakhalar, ferhad ile şirin, istanbul efendisi, taranta babu'ya mektuplar, jökond ile siya-u, asiye nasıl kurtulur, kuvayi milliye
 • 14 ağustos 1936 istanbul doğumludur.
 • ankara sanat tiyatrosu bünyesinde, üç oyunda oyuncu, on oyunda yönetmen olarak çalışmış tiyatro adamı.
 • filmlerinin en bilindik sahnelerinden ornekler icin,
  (bkz: #6444626)
  (bkz: #6475559)
 • kendisi kariyerindeki zirvesini kücük eniste karakterini oynayarak yapmistir.. tipi bilinen, cok sevilen ama adi bir türlü bilinmeyen insanlardan. bugun benim bir komsum olsa ben arkadaslara "hababam sinifindaki müfettis, onu bilmediyseniz tosun pasadaki kücük eniste benim komsum naaabeeer" der hava atardim arkadas..
 • uzun yıllar,ankara üniversitesi dtcf tiyatro bölümünde oyunculuk ve reji dersleri vermiştir.
 • halen anadolu üniversitesi devlet konservatuvarı tiyatro bölümü ' nde mimik - rol dersleri vermekte olan ve sadece tek ders vermesine ragmen her hafta ankara ' dan eskişehir ' e gelen yönetmen , oyuncu , eğitmen , güzel insan .
 • 31 mayıs 1978 - 31 aralık 1979 tarihleri arasında devlet tiyatroları genel müdürlüğü yapmıştır.