şükela:  tümü | bugün
  • yaklaşık 8 milyar euro’luk piyasa değeri bulunan sigorta grubu. sigorta alanında, almanya'da ikinci, avrupa genelinde ise 12. sırada yer alıyor. grubun yüzde 99’u münih re’ye, yüzde 0.03’ü ise halka açık. almanya’da futbol takımlarına verdiği sponsorluk desteği ile tanınıyor.

http://www.ergo.com/cms/ergo/de/
  • şansal büyüka'nın yorumculuk yeteneğini sigortalamış şirket.
  • tv'de son günlerde dönen reklamlarını (sigortalatmayın, "ergo"latın mı ne) sanırım tuncel kurtiz seslendiriyor, o değilse bile onun sesine çok benzeyen bir ses bulmuşlar.
  • saba tümer in kahkahasını sigortalattığı şirketmiş.*
  • gülben ergen gülüşünü bize sigortalattı diye reklam yapan ve bu yaklaşımla müşteri portföyünü geliştirmeyi hedefleyen, daha doğru bir yaklaşımla hayal peşinde koşan sigorta şirketidir.

sanıyorlar ki türk insanı "aa bak gülben gülüşünü sigortalatmış, kalk biz de hemen bu güvenilir şirkete gidip evimizi sigortalatalım" diyecek. böyle salakça bir yaklaşım olabilir mi? sen neyi sigortalamanın peşindesin arkadaşım? hedef kitlen kim? dünyada starların götünü, kalçasını, göğüs kıllarını falan sigortalattığını görüyor duyuyoruz, amacın böyle bir kitle mi?

gülben'in gülüşü, hülyanın çimdiği, azer bülbül'ün titremesini mi sigortalamak peşindesin. eğer öyleyse özür dilerim yaklaşımınız doğru olabilir. ama yok senin hedefin ev, araba, iş yeri sigortalamak ise yanlış yoldasın ben sana diyeyim.

ben ta buradan yaptığın işin yanlışlığını görüyorum da koskoca şirket sen mi görmüyorsun allah aşkına?

kaldı ki gülben ergen gülüşü ile ön planda olan biri değil ki, madem böyle bir şey yapacaksın seçmen gereken kişinin saba tümer olduğunu çocuğa sorsan söyler a benim ergolatıcım.
  • reklam sloganını ezberleten firma.
    bugün 12 kişi üzerinde test yaptım. ilk kısmını söyledim neredeyse herkes devamını getirdi.

(bkz: sigortalatmak başka ergolatmak başka)
  • önümüzdeki yıl poliçemi uzatmayacağım kasko şirketi.

yetkili servise tampon boyatmak için bıraktığım arabamın tamponunu söktürüp, auto kinge boyatıp sonra tekrar montajlanmasına benim hiç fikrimi almadan karar veren şirkettir kendisi.

niyetim o olsa "auto kasaba" ben götürür hasarsızlığımı bozdurmadan işlemi yaptırırdım zaten.
    yazık müşteriyi bu kadar sallamaları cidden üzücü bi durum bu firma için
  • ben olsam reklam sloganı olarak "sigortalatmak başka ergolatmak başka" yerine "cogito ergo sigorta" yı kullanırdım. ergolatmak diye bir kelime yok türkçe'de.
  • son reklam filmleri yaratıcı ve komik olmuş baya.

http://www.youtube.com/watch?v=vvkkv5zswas