şükela:  tümü | bugün
 • işçi sırtından hüküm süren sendika bürokratına örnek oluşturan türk-iş genel mali sekreteri ve demiryolu-iş genel başkanı.

  başbakan recep tayyip erdoğan 12 şubat 2010'da katıldığı show tv'deki siyaset meydanı'nda "istemezdim ama ifşa edeceğim. bir sendikacı bana diyor ki, 'izmir'de çalışan işçiyi gönderin hakkari'ye, muş'a zaten gidemez" demişti. bu sendikacı türk iş genel mali sekreteri ve demiryol-iş sendikası başkanı ergün atalay'mış. çıktı "o sendikacı benim" dedi. atalay'ın kendisini savunması ise şu şekilde: "zaten işçiler benim söylediklerimi talep ediyor. günlerdir hükümetten talep ettiğimiz bu. 'kadro nerede varsa oraya gönderin, işçiler gizmezse onların bileceği iş' diyoruz. bunun neresi yanlış. ben işçinin söylediğini başbakana söylüyorum. bunun neresi yanlış." bu kadar da pişkin yani.
 • türk-iş'in yeni genel başkanı olmuş.
 • yarın akşam ekibiyle birlikte akif beki'nin sorularını yanıtlayacağını öğrendiğim sendika lideri. anlaşılan bir halkla ilişkiler çalışması yapılacak. ancak bu yapılırken aman hükümeti eleştirmek zorunda kalmayalım diye özel bir tercihte bulunulmuş anlaşılan. bu bakımdan tebrik ederim, doğru programı seçmişler.
 • taze türk iş başkanı.
  an itibariyle akif beki'nin sorularını yanıtlıyor.
  binlerce insanın bağlı olduğu bir sendikanın böyle yöneticisi olmamalı. bomboş, iki lafı bir araya getirmeyi bilmeyen bir adam.
 • türk iş sendika başkanı 13 ekim 2014 tarihinde ki konuşması ile son durumumuzu çok iyi özetlemiş lider.
 • bahsi gecen konusmadan turkiye mevcut ozeti cikan kisi.. bunu anlamak icin en vurucu cumleleri kimlerin -alkislamadigina- bakin..
 • türkiye'nin sayıca en büyük işçi sendikaları konfederasyonu olan türk-iş'in genel başkanı. patron, ağa dostu; sarı sendikacı. türk-iş'in web sitesine şöyle bir göz atmak bile kendisinin neye/kime hizmet ettiğini anlamaya yeter.

  en son icraatı mustafa koç için taziye yayımlamak olmuştur,
  (bkz: türkiye işçi sendikaları konfederasyonu/#57981198)
 • bugün cumhuriyet üniversitesi'nde kendisi için bir ilki gerçekleştirmiş ve üniversite öğrencilerine konferans vermiştir.

  bir sendikacının hayatı adlı konferansta yaklaşık 1 saat hayatını anlatmış ve yer yer memleketin durumundan bahsetmiş, yakınmıştır.

  (konferans sonunda soru almamış olman bizi üzdü sayın atalay bilmenizi isterim.)

  akp yanlısı olmasına üzüldüm eger akp yanlısı olduğunu bilmesem konferansta söylediği şeylerden asla anlayamazdım.

  şöyle bir cümle kurdu : "annem komşulardan kurumuş ekmekleri alırdı kuşlara vereceğini söyleyip ama ıslatıp bize yedirirdi" dedi. gözlerim doldu. o günlerini anlatırken zorlandı, belliki 1saatligine de olsa bugün bir sarı sendikacı olduğunu unutmuş gibiydi.