şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: ergun)
  • bizimkiler dizisinde 2 erkek kardesin sirketlerinde calisan kel kafali bas dedikoducu. ofiste herhangi bir odanin kapisi kapandiginda hemen oraya yonelir ve anahtar deliginden iceri bakarak icerde konusulanlari dinlemeye calisir. kapi karsi taraftan acilinca da her seferinde odanin icine yuvarlanir ve ya sekreterden ya da patronlardan azar isitir.
  • yalakalığı ve yağcılığıyla tanınan, kavgaya tutuşmuş olan kardeş olan patronları ayırırken mutlaka bir 5 kardeş yiyen dizi karakteri.
  • buket'in nişanlısına "kanarya" şeklinde seslenirdi kendisi.. abbas efendi'ye siparişleri tekrar edip tövbe tövbe demesine sebep olurdu..
  • bu sabah aniden içime kaçtığını fark ettiğim kurgusal karakter.

kendime kahve koyarken genel müdürün odasına insan kaynakları müdürü girdi. kafayı kapatıp bir konuyu tartışmaya başladılar. acayip merak ettim. onları dinlemeye çalışırken sıcak su taştı hatta fincandan, elim yandı. ama ben hala ne konuştuklarını çok merak ediyordum. çaktırmadan kapıya doğru yaklaşıp kafamı hafifçe kapıya doğru dayadım. ve o an fark ettim ki, "bizimkiler" dizisinde ki "muhasebeci ergun bey" olmuşum. çok fena tiksindim kendimden. "ulan!" dedim. kimler olmak istemedim ki çocukluğum boyunca dedim. ne süper kahramanlar, ne süper sporcular olmak isterim. her çocuk gibi, özdeşleşmek istediğim kahramanlar vardı ve ben ola ola muhasebeci ergun bey olmuştum. hayat gerçekten de adil değil. gerçekten de değil.

kısın şu müziğin sesini! bak hala ya!

ergun bey... gel de gör eserini.
  • ne zaman iş yerinde zor durumda kalsam "şimdi ergun bey olsaydı ne yapardı" diye düşünüp doğru kararı vermeme yardımcı olan kurgusal karakter.
  • bizimkiler dizisinin en eğlenceli, izlemesi en keyfili karakteriydi.