şükela:  tümü | bugün
 • türkiye de doğaçlama dersi veren fransa devlet sanatçısı.
 • devlet ve sanat ile hic alakasi olmayan bir network uzmani.
 • 1974 yılında ailecek fransa'ya yerleşen ergün demir, enmp( ekole normale de musique de paris) okulunda okuyan kıymetli öğretmenim.

  ilk sahne performansını 8-9 yaşlarında yaşayan, 13- 14 yaşlarında ciddi manada tiyatro yapan, yıllarca profesyonel anlamda tiyatro yapmasına rağmen 12 sene sonra para kazanan tiyatro sevdalısı.

  hamlet i ve macbeth i oynamanın ayrıcalığını yaşayan fransa devlet sanatçısı.
  çehov'un martı eserinden treplev rölünü unutamayan, j. steinbeck'in fareler ve insanlar'ında oynadığı lennie karakterini ise hala üzerinde taşıyan, cyrano de bergerac'ı hisarda sahnelemeyi düşünen, hatta bu konuda eserin yazarı edmond rostand'nın torunu aymeric de vallon'la projesi hakkında konuşan, şaşırtan değer.
 • nasıl da belli ediyor kendini,sasırtmayan deger. nefes almadan izlemekteyiz( kime ne) tasralı basiretsiz patron oglunu....
 • binbir gece dizinin açık ara uzak ara en iyi oyuncusu. dikkatinizi çekerim bu adam gerçekte bir patronun basiretsiz oğlu değildir.
  (bkz: ali kemal evliyaoğlu)
 • bugünkü kelebek'te okumaya değer röportajı için:

  http://www.hurriyet.com.tr/…fa/10911302.asp?gid=229
 • bu oyuncumuz arjantin'de bir dans yarışmasında birinci mi ne olmuş, bilen biri varsa yeşillendirsin
 • kendisini arjantinde tanıdığım zat. arjantinde inanılmaz popüler olan binbir gece- las mil y una noches- dizisiyle çok meşhurmuş meğerse.

  eşimle arjantine bir hafta önce geldik,

  (bkz: türkiye'den siktir olup gitmek)

  bir süre buralarda kalacağız, burada çok az türk var, o kadar az ki burada yaşayan arkadaşlar, yaşayan türk sayısı 500'ü bulmadığı için 7 haziran seçimlerinde oy vermek için sandık açtıramamışlar. hal böyleyken, türkler inanılmaz popüler. sebebi ise binbir gece, ergün demir ve halit ergenç. sayelerinde bizi de seviyorlar. ev sahibimizin kızı türkiye'ye tatile geldi, arjantinliler istanbulu ziyaret etmek istiyor. biz de medyanın gücünü bir kere daha şaşkınlıkla izliyoruz.

  en son buradaki bailando 2015 dans yarışmasına katılmış, sonucunu bulamadık ama dans yarışması ile iyice popüler olmuş. yakında birilerinin çocuğuna ergün veya dizideki haliyle ali kemal ismini koyduğunu duyarsak şaşırmayız. yine halit ergenç'in onur karakteri ve ismi de pek popüler.
 • arjantin'de yaptığı yardımlar nedeniyle "iyilik meleği" olarak adlandırılan oyuncu. son olarak arjantin’in kuzeyinde bulunan ve en yoksul bölgesi olan chaco'ya 3500 km yol katederek doktor ve hemşirelerden oluşan 15 kişilik bir ekip ile bir tır ilaç, kıyafet, yiyecek ve içecek götürmüş. chaco valisi tarafından kendisine onur nişanı verilmiş.

  `http://www.iha.com.tr/…melegi-oldu-giresun-1867664/`
 • bu adam baya ünlü arjantin'de ;

  https://www.youtube.com/watch?v=knfzp8wnozo&t=849s