şükela:  tümü | bugün
 • 2009'dan bu yana takvim gazetesi genel yayın yönetmenliği yapan gazeteci. daha önce yeni şafak gazetesi genel yayın koordinatörlüğü de yapmıştı.
 • http://www.takvim.com.tr/…2012/01/07/kozmik-misafir bi acayip yazı yazmış zat. çenem 45 derece okudum durdum.
 • stratfor belgelerinde yer alan rte'nin kanser olduğu ve iki yıllık ömrünün kaldığı haberine istinaden yazdığı yazıda bilginin kaynağının francis riciardone olduğunu ve onun da bu bilgiyi dört gazeteci ile hilton otelinde yaptığı toplantıda elde ettiğini belirtiyor ve soruyor: acaba hilton otelinin sahibi aydın doğan'ın bu görüşmeden haberi var mı?..

  yandaş medya öylesine acayip ve körü körüne bir oluşum ki insanı aydın doğanı bile savunur hale getirebiliyor.

  yahu kardeşim, adam hilton otelinin resepsiyonisti değil ki kim geldi, kiminle geldi...
  adam otelin bulunduğu arazinin ve binanın mülk sahibi. otel ise adı üzerinde hilton oteli, dünyaca ünlü hilton worldwide inc. zincirinin bir halkası olarak bu firmanın türkiye şubesi tarafından işletiliyor. hani conrad hilton kurmus, üçüncü müdür dördüncü müdür artık neyse kuşağı paris hilton var, bildin mi?
 • kendini yeni dönemin memduh bayraktaroğlu'su olmaya mı adadı bilemedim. elinde delili olmadan, kısır analojilerle gazetesinde ve sitesinde haberler yaratmasını başka türlü açıklayamıyorum.

  umarım şamil tayyar'dan esirgenmeyen şefkat bu arkadaşımıza da gösterilir, bari çabası boşa gitmesin.
 • tüm devlet bu adama çalışıyor. her gün minik kuşlar veya deve kuşlar kahverengi ayakabılı ve şapkalı adamlar bu adamla yalılarda buluşuyor. şato nun romancısı.
 • hani okunabilir bi' adam, ilginç şeyler yazıyor. ama bilindik şeyleri sanki hazine bulmuş gibi vermiyor mu, o zaman "sen çok geride kalmışsın kardeş" demek geçiyor içimden.

  şurada değişen dünya düzeninden ve türkiye'nin üstleneceği misyondan bahsetmiş. avrupalı arkadaşı anlatmış, o da ağzı açık dinlemiş. bir de bunları okuyucuya şok etkisiyle vermiyor mu, neyse...

  ergün kardeş, senin söylediklerini mahir kaynak beş yıldır yazıyor zaten. erdoğan operasyonu diye bi' kitabı var, bildin mi?
  belli ki bilmemişsin, onu al bi' oku güzel kardeşim. küresel sermaye ve ulus-devlet çekişmesini, abd'yi, rusya'yı filan, hepsini oku.

  yani senin okuyucuna aktardıklarının tazeliği değil de, resmi ideoloji ve yeni osmanlıcılık ikilemini tartışıyor bugün türkiye'deki farklı kutuplar. bir kısmı senin yazdıklarını savunup bunun bi' sıçrama tahtası olacağını düşünürken, diğer kitle bunun çöküş olduğundan bahsediyor. yani öyle kolay bi' lokma yok ortada canım kardeşim.

  hangi metodik yaklaşım türkiye'yi ileri götürür peki dersen, bak işte onu kimse bilmiyor. sadece farklı kutupların ellerindeki gücü kullanması, diğer bir taraftan da retorik kasarak bunu geniş kitlelere aktarması söz konusu. yaşayıp göreceğiz, hep birlikte tabi.

  ama ilk başta dediğim gibi, ilginç şeyler yazıyorsun. söylediklerime alınıp da yazmayı filan bırakma olur mu?

  canım benim.
 • tam anlamıyla kurtlar vadisine senaryo yazabilecek bir donanıma sahip. her yazısında '' bir dostundan '' bahseder. doğru mu gerçek mi bilmezsiniz ama yazılarını okunurken gerilme-şaşırma-sevinme-ümitlenme zincirinde bir duygular silsilesine bağlanırsınız.
 • gezi parkı eylemlerinin dış güçler tarafından çıkarıldığını öne sürecek kadar uçmuş insandır.aynı zamanda gerek gazetesiyle olsun gerekde yazılarıyla yandaşlığın kitabını yazmıştır..
 • hala okunabilir şeyler yazıyor, önce bunu söyleyeyim de alınmasın, ay canım benim.
  şimdi meseleye gelelim; on gündür yazdıklarını şuradan okuyun, bilinçli bir akp seçmeni'nin kafasında tam olarak bu adamın çizdiği portre var...
  buyrunuz lütfen

  şimdi konuya gelelim ergün bey, kafan belli ki yine oldukça karışık. açıkça söyleyemediğin herşeyi, kahramanmışsın gibi bi' üslupla dile getirmeye çalışıyorsun eyvallah da, cidden yine de komik olmaktan kurtulamıyorsun...

  şimdi zırvaladığın herşeyi geçiyorum, şunları bi düşün önce;

  1- gezi parkı içindeki ağaçları kesip oraya avm yapacağız diyen kim?
  2- gezi parkı için yapılması planlanan ucube yapıları önlemek isteyen [caps açık] kim [/caps kapalı]?
  3- gezi parkı'na yapılması planlanan ucube yapıları önlemek isteyen çevreci gençlere sabahın 5'inde müdahale eden, çadırlarını yakan, ortalığı biber gazına bulayan kim?
  4- gezi parkının da ötesinde daha olaylar ulusal bir forma bürünmemişken televizyona çıkıp, biz yapacağız ulan, işimize karışmayın minvalinde langır lungur konuşanlar kim?
  5- gezi parkı için yaşanan bu olayları duyan ve sosyal medyada örgütlenen kim?
  6- gezi parkı için tekrar toplanan insanlara daha sert müdahalelerle cevap veren kim?
  7- gezi parkı olayıyla galyana gelmeye müsait, ülkenin her renkten vatandaşı olan, vergisini veren, on yıldan fazladır çapulcu muamelesi gören, azınlık konumundaki insanlar kim?
  8- gezi parkı için 7. maddede saydığım insanlar sokağa dökülünce televizyonlarda üç gün boyunca haber yapmayan medya kim?
  9- gezi parkı için toplanan inançlı insanları "yönlendirdiğini" iddia ettiğiniz bu kahrolası küresel güçler kim ve neredeler?
  10- gezi parkı direnişi sonrası, kazandığı paranın seyri dışında ülke yansa umurunda olmayacak sermaye gruplarının bir anda afallaması ve ilk üç günlük direniş sonrası sessizliğe nazaran, işin ciddiyetini anladıkları için demeç vermelerini sağlayacak güç, paranın ve elindekileri kaybetmenin vermiş olduğu korku değilse kim lan bu güç?
  11- gezi parkı direnişi yüzünden çuvallayan borsaya rağmen inadından vazgeçmeyen; hala karşısındaki kitlenin çıkarı olmadan, sadece kendi özgürlük alanının yıllardır küçültüldüğünü sokaklarda haykırmaktan başka çaresi olmayan bu insanları hala duymazdan gelen ve bütün inadıyla "oraya topçu kışlası yapacağız" diyen kim?

  ya ergün kardeş, kusura bakmayın tabi yandaşsınız filan da, bu millet de mal değil afedersin. insanları salak yerine koymayın artık!
  milletin kafası yeterince karışık zaten, illa komplo teorileri duymak istersek de gider banu avar filan dinleriz. o da kafası karışık gerçi ama hiç değilse söylediklerine kendisi inanıyor...

  bu ülke on yıldır bu kadar sağlamdı, on yılda böyle bi sıçrama yapmıştı da madem, ne diye üç beş çapulcunun eylemi yüzünden borsa çakıldı, döviz fırladı?
  ulan siz bizden fazla milli kafadaydınız da, ne diye üretime abanmak yerine yıllardır şimdi laf söylediğiniz küresel sermaye'nin kucağına oturuyordunuz? şimdi mi aklınıza geldi küresel sermayenin kötü bişi olduğu?

  vay arkadaş ya, sanki yıllardır bütün hükümetler mandacıydı, küresel sermayeciydi de bu adamlar milli bi' ekonomi yaratmaya çalıştılar da halk gizli güçlerin gazına gelip bunları indirmek istedi...

  neyse ergüncüm, sen yazmaya yine devam edeceksin neticede. rica ederim kurtlar vadisi izlerken televizyon karşısında uyuya kalma, sonra üzerindeki battaniye kayınca arkan açıkta kalıyor, üşütüyorsun.

  canım benim.
 • kendi iddialarına göre; mit'te azıcık akıl varsa bu olanları "delilleriyle beraber" ergün bey'e "sızdırır"; bu durumda ağır yara alan eylem ertesi gün biter.

  aksi halde yazılan dedikodu, yapılan ayıptır...