şükela:  tümü | bugün
  • 2009'dan bu yana takvim gazetesi genel yayın yönetmenliği yapan gazeteci. daha önce yeni şafak gazetesi genel yayın koordinatörlüğü de yapmıştı.
  • http://www.takvim.com.tr/…2012/01/07/kozmik-misafir bi acayip yazı yazmış zat. çenem 45 derece okudum durdum.
  • stratfor belgelerinde yer alan rte'nin kanser olduğu ve iki yıllık ömrünün kaldığı haberine istinaden yazdığı yazıda bilginin kaynağının francis riciardone olduğunu ve onun da bu bilgiyi dört gazeteci ile hilton otelinde yaptığı toplantıda elde ettiğini belirtiyor ve soruyor: acaba hilton otelinin sahibi aydın doğan'ın bu görüşmeden haberi var mı?..

yandaş medya öylesine acayip ve körü körüne bir oluşum ki insanı aydın doğanı bile savunur hale getirebiliyor.

yahu kardeşim, adam hilton otelinin resepsiyonisti değil ki kim geldi, kiminle geldi...
    adam otelin bulunduğu arazinin ve binanın mülk sahibi. otel ise adı üzerinde hilton oteli, dünyaca ünlü hilton worldwide inc. zincirinin bir halkası olarak bu firmanın türkiye şubesi tarafından işletiliyor. hani conrad hilton kurmus, üçüncü müdür dördüncü müdür artık neyse kuşağı paris hilton var, bildin mi?
  • kendini yeni dönemin memduh bayraktaroğlu'su olmaya mı adadı bilemedim. elinde delili olmadan, kısır analojilerle gazetesinde ve sitesinde haberler yaratmasını başka türlü açıklayamıyorum.

umarım şamil tayyar'dan esirgenmeyen şefkat bu arkadaşımıza da gösterilir, bari çabası boşa gitmesin.
  • tüm devlet bu adama çalışıyor. her gün minik kuşlar veya deve kuşlar kahverengi ayakabılı ve şapkalı adamlar bu adamla yalılarda buluşuyor. şato nun romancısı.
  • hani okunabilir bi' adam, ilginç şeyler yazıyor. ama bilindik şeyleri sanki hazine bulmuş gibi vermiyor mu, o zaman "sen çok geride kalmışsın kardeş" demek geçiyor içimden.

şurada değişen dünya düzeninden ve türkiye'nin üstleneceği misyondan bahsetmiş. avrupalı arkadaşı anlatmış, o da ağzı açık dinlemiş. bir de bunları okuyucuya şok etkisiyle vermiyor mu, neyse...

ergün kardeş, senin söylediklerini mahir kaynak beş yıldır yazıyor zaten. erdoğan operasyonu diye bi' kitabı var, bildin mi?
    belli ki bilmemişsin, onu al bi' oku güzel kardeşim. küresel sermaye ve ulus-devlet çekişmesini, abd'yi, rusya'yı filan, hepsini oku.

yani senin okuyucuna aktardıklarının tazeliği değil de, resmi ideoloji ve yeni osmanlıcılık ikilemini tartışıyor bugün türkiye'deki farklı kutuplar. bir kısmı senin yazdıklarını savunup bunun bi' sıçrama tahtası olacağını düşünürken, diğer kitle bunun çöküş olduğundan bahsediyor. yani öyle kolay bi' lokma yok ortada canım kardeşim.

hangi metodik yaklaşım türkiye'yi ileri götürür peki dersen, bak işte onu kimse bilmiyor. sadece farklı kutupların ellerindeki gücü kullanması, diğer bir taraftan da retorik kasarak bunu geniş kitlelere aktarması söz konusu. yaşayıp göreceğiz, hep birlikte tabi.

ama ilk başta dediğim gibi, ilginç şeyler yazıyorsun. söylediklerime alınıp da yazmayı filan bırakma olur mu?

canım benim.
  • çok ilginç yazar. yazılarını takip etmekte fayda var. inanırsanız da inanmasanız da ilginç yazıyor.
  • tam anlamıyla kurtlar vadisine senaryo yazabilecek bir donanıma sahip. her yazısında '' bir dostundan '' bahseder. doğru mu gerçek mi bilmezsiniz ama yazılarını okunurken gerilme-şaşırma-sevinme-ümitlenme zincirinde bir duygular silsilesine bağlanırsınız.
  • gezi parkı eylemlerinin dış güçler tarafından çıkarıldığını öne sürecek kadar uçmuş insandır.aynı zamanda gerek gazetesiyle olsun gerekde yazılarıyla yandaşlığın kitabını yazmıştır..
  • bugün tam anlamıyla bombalamış yazar.

http://www.takvim.com.tr/…3/06/08/kuresel-koalisyon

bakalım ilerleyen günlerde neler olacak...