şükela:  tümü | bugün
 • 28.06.2020 pazar günü akşama doğru, erhan afyoncu'nun, gentile bellini tarafından yapılan ve istanbul büyükşehir belediyesi tarafından satın alınan fatih sultan mehmet portresi hakkındaki açıklamalarıdır.

  şöyle diyor hazret;

  gentile bellini'nin yapıp yapmadığı belli değildir diyor! şimdi lütfen gerekçeye bakın, sözüm ona bilim adamı söylüyor bunu.

  "eğer bellini yapsaydı bu fiyatlara satmazlardı, ibb de alamazdı" diyor..!

  breh breh breh, şu yoruma bakın hele..!
  mübarek, sanki bir ressam gibi, bir sanat eseri uzmanı gibi konuşuyor! sanki senelerce louvre müzesi'nin yöneticiliğini yapmış edasıyla konuşuyor. tablo piyasasına da hakim anlaşılan!

  ayrıca, aynı portrede fatih'in karşısındaki kişinin cem sultan olduğu belli değil dahası kim olduğu bilinmiyor diyor. hadi bunu anladık, bunu bir tarihçi olarak bilebilir.

  ancak, bir tablonun, bir sanat eserinin yaratıcısının kim olduğunu belirlemek ancak uzmanlara düşer, tarihçilere değil.

  ama amaç birilerine yaranıp değersizleştirme çabasında olunca insan asli mesleğini unutup sanat eserleri uzmanlığına da soyunuyor demek ki...

  ilgili video
 • allahın taşralısı ne anlar bellini'den. boş açıklamadır.
 • erhan'ın afyonu fazla kaçırdığına delalettir.
 • ilber ortaylı da kaynak göstererek “cem sultan” demişti fatih sultan mehmet in yanındaki kişi için.
  bilmediğim konu hakkında yorum yapamam ama bu tablo değerli arkadaş. boşuna çamur yapmaya, karalamaya gerek yok. hem o kadar önemsiz olsa kanallarda “satışa çıkıyor” diye haberi bile yapılmazdı.
  geçiniz lütfen.
 • adamlar yakında fatih sultan mehmet gibi bir atamız yok derse şaşırmayın. muhalefet din allah edebiyatı yapsın üçüncü günü bunlar dinden çıkmazsa bir şey bilmiyorum.
 • arkadaşlar lütfen böyle boş açıklamaları okuyup/dinleyip vaktimize yazık etmeyelim. bbc'nin bu muazzam tasvir ile alakalı müzayede başkanı ile yapmış olduğu röportaj var, adamı dinlerken o kadar keyif aldım ki hem kendisinin tarih alanındaki yetkinliğine, hem de iyi analiz yeteneğine hayran oldum. siz de onu açıp dinleyin, hâlâ dinlemediyseniz: https://youtu.be/1n97uxk5uys

  tarih, siyasete meze olmayacak kadar ciddi bir iştir. siyaset işin içine girerse son 15 senedir yapıldığı gibi ucube bir tarih inşa etmiş olursunuz. bi şu röportajdaki adamın bilgeliğine, duruşuna bakın; bir de bizim sözde tarihçilerimizin tarih yorumlamaya çalışmasına bakın. liyakat işte bu yüzden çok önemli.

  debe eklemesi: arkadaşlar bu gibi tarihten ve zaman zaman gündelik meselelerden bahsettiğim naçizane bir kanalım var, henüz emekleme aşamasında. çekimlerim engellense de, sıkıntı çözüldükten sonra çekim yapmaya devam edeceğim. bunun için ciddi desteğinize ihtiyacım var: https://www.youtube.com/…l/ucrhm3qopdajf1bqrcrcm61g

  çekimlerin neden engellendiğine dair bilgi almak isteyen arkadaşlar için: (bkz: 27 haziran 2020 gelibolu'da yaşanan rezalet)

  destek olacak arkadaşlar için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.
 • siyasal islamcıların en onursuzlarından birinin yaptığı açıklamadır. açıklamayı yapan kişinin kendisi gibi hükümsüzdür.
 • erhan afyoncu osmanlıca belge okumaktan başka bir nanesi olmayan kaidesini daima sağlama almış hasbelkader tarih okumuş, değerli laik hocaların ilmiyle akademisyen olmuş
  liyakatten değil güvenilir tedbirli olduğundan rektör olmuş fikri hür olmayan vatandaştır. hiçbir değerlendirmesi tarafsız değildir.
  gazeteci hacivat murat bardakçı'ya karagözlük yaparak ünlü olmuştur.
 • hala bu adami ciddiye mi alıyosunuz ey ahali
 • celal sengör'ün tarih üzerine çok güzel bir tanımı vardir: "tarih her zaman eksiktir ve herkes tarihi kendi açısından, kendi bilebildigi kadar anlar. " erhan bey de tarihi kısıtlı anlayabilen kişilerdendir.