şükela:  tümü | bugün
  • 1966 izmir doğumlu olan erhan kolbaşı dışişleri bakanlığı’nda 25 yıl süreyle idari ataşe, yardımcı konsolos ve konsolos olarak görev yapmış, 2016 yılında dışişleri kariyerini noktalamıştır.
    özellikle washington, dc ve new york görevleri sırasında, 8 yıl boyunca abd merkezli, dünyadışı uygarlıklara ilişkin yeni bir sosyal bilim disiplini olan “exopolitika” alanında araştırma ve faaliyetler yürüten exopolitics ınstitute (exopolitika enstitüsü) bünyesindeki program ve çalışmalara katılan yazar, ufo/dünyadışı uygarlıklar konusuna dair birçok makale kaleme almış ve sunumlar yapmıştır. erhan kolbaşı 2016 ağustos ayında exopolitics ınstitute üyeliğine seçilmiştir.
    "galaktik diplomasi" isimli kitabı 2016 yılında yayınlanmış olan kolbaşı, tv programları ve konferanslarla, dünyadışı uygarlıklarla ilişkiler konusundaki bilincin yükseltilmesi yönünde çalışmalarını sürdürmektedir.

yazar halen sirius ufo uzay bilimleri araştırma merkezi’nde başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir.

ayrıca gerçekten hoşsohbet ve inandığını söyleyen çok nazik bir beyefendidir. haktan akdoğan ile birlikte ülkemizde dünya dışı yaşam konusunda en bilgili insandır.
  • ikinci kitabı: (bkz: kozmik dokunuş in vitro)
  • ya sevgili erhan kolbaşı abim sen konuşurken ben eziyet çekiyorum. çok yavaş ve eeeee , ııııı layarak garip bir şekilde konuşuyorsun. walla dayanamadım yazdım burayı okursan kusura bakma dost acı söyler
  • kaçırılma olayları ve buna bağlı hipnoterapi seansları konularında müthiş birikimleri olan ve bunları kitaplaştırmış önemli insan.