şükela:  tümü | bugün soru sor
 • nasıl oluyorsa tesislere girişte kullandıkları çipli kartları yanlarında götürmüşler üstüne üstlük fransadaki pkklı kadınların gebertilmesiyle ilgili yanlarında bilgi taşımışlar. şansına, yersen...
 • hala ülkeye geri getirilmemiş vatan evladıdır.
 • anf news tarafindan propaganda malzemesi olarak kullanilmaktadir https://anfapimobile1.news/…n-yeni-itiraflar-101937
 • anf'ye anlattığı içerik çok zayıf.
  video'yu silinmeden önce izledim.

  anlattığı detayları sokaktan bir geçene sorsan zaten söyleyecek düzeyde. verdiği detaylar, özellikle mit mensuplarının şehit düştüğü olay zaten biraz bu adamların dünyasına yakın olanların bildiği, sürekli anlatılan bir olay.

  şimdi asıl soru, bu iki "alıkonulan" mit mensubu kimi koparıyor?

  sözde "itiraf"larda sürekli alttan alta kemal eskintan adı geçiriliyor. gözüne sokar gibi değil ama altını çizerek.

  akla gelen iki senaryo var:

  1- bu adamlar fetö ya da adını siz koyun blabla-servisi irtibatlı mit mensupları ve bu kurgu ile bir takım başkan yardımcıları (örn. kemal eskintan) yıpratılmaya çalışılıyor

  2- mit içinde bir başka klik bir diğer güç odağına operasyon yapıyor. 2017 sonunda hakan fidan ve ekibinin gönderileceği, yeni personel alımı ve yeni bir kadronun kurulacağı konuşuluyordu ama bir gelişme olmadı.

  her iki ihtimalde de bu operasyonu pkk'nın yalnız başına yapmış olma ihtimali yok. kurgunun içine inandırıcılık arttırma amaçlı olarak dahil edilmişler.
  ki daire başkanı seviyesine gelmiş mit mensubunun da yukarıdaki iki ihtimal dışında böyle rahat rahat, yüzü kızarmadan hele hele pkk zoruyla konuşmasına imkan yok.

  diğer insan kaynakları daire başkanı olduğu söylenen kişinin en hafif tabiriyle "garip" konuşma biçimine değinmiyorum bile.

  ki zaten suikast amaçlı giden kadro olarak neden merkez/masabaşı görevi olan insan kaynakları daire başkanı gider o da ayrı bir abukluk.

  son söz: muhtemelen bu iki arkadaş görevden alınıp tutuklanacaktı, bu yola girişildi.
 • aydın günel ile birlikte pkk elinde tutulan mit yetkilisi.

  nasıl hiç haberleri yapılmıyor, nasıl kurtarılamıyorlar anlamak mümkün değil.