şükela:  tümü | bugün soru sor
 • metalden tenekeden pek anlamam fakat geçen gün arkadaşlar menevır dinlerken kulak kabarttım, o ne ses, o ne kudret yarabbim allaam, bu erik edıms hakikaten cabbar bir abimizmiş. yalnız kılıç kalkan konseptiyle, yerli yersiz çığırganlıklarla heba etmiş sesini. ben olsam şöyle güzel bir boyband yapardım, en orta yerine de kuruldum mu, hem paranın hem manitanın gözüne gözüne vururdum. gayet kaslı ve yakışıklı bir herifmiş ama tüketmiş ömrünü, bıradırs demiş, metal demiş, olmayan bir savaş uğruna harcamış kendini. yok yok, bu eric adam olmaz...
 • scream vocal'i iyi, cızırtılı vokali iyi, clean vocal'i iyi; kısacası isviçre çakısı gibi vokalisttir. allah yetenek vermiş ama beyin vermemiştir bu renkli kişiliğe. takvim 2003ü gösteriyo ve eleman elde yay geyik peşinde koşturuyo kırda merada. arkadaşım, madem çok sıkısın, madem kendini kanıtlıycan sana karşıkoyma şansı olmayan hayvanı ne diye öldürüyosun ki? madem challenge peşindesin o zaman al bi kama eline giriş bir boz ayıya allah ne verdiyse.
  erik edımsla ilgili kafamı kurcalayan başka bir öğeyse geyiği avladıktan sonra ne yaptığı. gariban geyiği evine kadar sırtında taşıyıp "hanım bundan bi işkembe çorbası yap, 1-2 kg da antrkot çıkart kalanını bizim akbabaya verelim olur mu? " mu diyor?
 • kendine has bir "thunder" diyisi vardir. boyle hafif zorlaniyormus, kelimeler bogazina diziliyormuscasina. saygi ile karisik tedirginlik sezilir *.

  istanbul'a konsere* geldiklerinde, organizasyon manowar'u gelik'e yemege goturmüstü. orada soyle bir diyalog gecmis olabilir*:

  garson : abim ne alir?
  eric * : tandirrrrr* in diiii skayyy *!!*
 • yeryüzünde "kill! kill!" diye viyaklaması** dinlenesi olan belki de tek insan. (başka varsa bile ben dinlemedim.)

  (bkz: battle hymn)
 • boş vaktinde okunu ve yayını alıp ormana geyik avına giden mükemmel vokalist ve rehber.ayrıca eğer new york çevresinde avlanmak istiyorsanız "eric adams"dan kurs almanız gereklidir(tabii başka bir rehberden de alabilirsiniz ama eric adams dururken başkasını niye tercih edesiniz ki?)zira new york ve çevresinde avlanmak için lisansınızın olması gerekmekteymiş.
 • gerçek adı louis marullo olup 12 temmuz 1952 new york doğumlu manowar solisti. italyan asıllı olmasının etkisiyle çok konuşan, çok çapkın olan abimizin bir özelliği de feci şekilde fıkra meraklısı olmasıdır. özellikle papa ile iligili fıkralar ilgi alanına girmektedir.
 • 2012 itibari ile 58 yaşında lan bu adam. sırf sahnede içtiği biralardan dolayı benim kadar göbeği olması gerekirken hala derilerini giyip hayvanlar gibi çığlık atıyor. 58 yaşında millet bodrum'a yerleşiyor lan.
 • aşmış vokalist, 60'ını devirmiş bir drink-rock-fuck adamı. kabataş'taki deri eldivenli adamlar dendiğinde ilk aklıma gelen kişi olmuştu nedense.

  24 mayıs 2014 manowar istanbul konseri'nde heart of steel'i scott columbus'a adamış ve sahneye bağdaş kurup oturmak suretiyle * söylemişti.
 • manowar'ın 4 oktav (belkide daha fazla) sesli, opera eğitimi almış solisti. son yıllarda sahne performansı düşmüş olsada halen onun üzerine tanımam.
 • müzik hayatına 11 yaşındayken kurduğu meet the kids grubu ile başlayan manowar solisti.