şükela:  tümü | bugün
 • renault f1'in %75 hissesini satın alan lüksemburg merkezli genii capital tarafından 2010 sezonu başlamadan takımın başına getirilmiş, fransız mühendis ve genç patron. christian horner'dan gün farkıyla büyük olduğu için formula 1'deki en genç takım patronu olma şansını kaçırmakta.

  kariyerinin seyri hiç fena sayılmaz. fransa'da havacılık ve uzay mühendisliği eğitimi alan boullier, kariyerine yarış mühendisi olarak 1999 yılında dams adlı f3000 (sonrasında gp2), lemans ve fia gt serilerinde yarışan bir takımda başlamış. 2002 yılında race engineering adlı bir ispanyol takımına şef mühendis olmuş ve takımın aynı sezon içerisinde world series by nissan serisinde şampiyon olmasını sağlamış. 2003 yılında tekrar dams'a dönerek teknik direktörlük görevine terfi etmiş. 2007 yılında fransa'nın a1gp serisindeki takımını yönetmeye başlamış ve 2008 yılında ise aynı takım şampiyonluğa ulaşmış. bu arada genii capital tarafından desteklenen bir menajerlik şirketinin de ceo'luk görevini üstlenmiş. bu şirketin menejerlik yaptığı pilotlar arasında günümüz gp2 pilotları jérôme d'ambrosio, ho-pin tung bulunmakta ve bu pilotlar aynı zamanda renault f1'in 2010 sezonu için test pilotları.

  edit: menajerlik şirketinin adı gravity sport management...
 • kendisinin yapmış olduğu açıklamalara göre renault, bu sezonun en tartışmalı yeniliklerinden biri olan f kanalı*nı ilk kez bu hafta sonu yapılacak 2010 belçika gp'de kullanacak.

  kaynak: http://www.formula1.com/…terviews/2010/8/11153.html
 • lotus f1 team'in twitter profiline göre lotus evora kullanmaktadır günlük hayatında... siyah renk hem de!

  daha bu sabah enstone'daki takım merkezinde çekildi şu fotoğraf;
  https://twitter.com/…tus/425202123110744065/photo/1

  söz konusu fotoğraftan önce ise boullier'in takımdan ayrıldığı söylentilerine karşılık "aha kontrol ettik fabrikada kendisi" manasında bir fotoğraf paylaşılmıştı twitter adresinde;
  https://twitter.com/…tus/412531724988317696/photo/1
 • mclaren'deki görevinden istifa etmiş yönetici.
 • honda motoru varken en iyi şase bizde diyerek, bütün suçu honda’ya atan, ama renault motoruna geçince foyası ortaya çıkan vitaminsiz kişi
 • bir kaç yılımızı heba edip kaçıp giden kişi. mclaren taraftarı unutmaz.
 • çalıştığı dönem boyunca mclaren tarihindeki en kara dönemini yaşamıştır. kanımca ayrılmasının arkasındaki en büyük sebep honda dönemindeki şasi güzellemelerinin sonunda renault motoruyla hedeflenen başarıyı yakalayamamaları olmuştur.