şükela:  tümü | bugün
  • kendisinin çağrısına sadece gönülden destek verebiliyorum. fiiliyata dökmek için bankada paramın olması lazım.

ulan parasız devrim bile yapılmıyor amına koyum. en iyisi gidip yatıyım ben.
  • "blatter ile platini arasında seçim yapmak, veba ile kolera arasında seçim yapmak gibi." sözünün sahibi.
  • "tutuklanma korkusu yaşamadan birilerini azarlayabildiğim, onlara küfredebildiğim tek yer futbol sahası."
  • "10 numaralı formanın bir tarihi vardır. ama tedd sheringham bize transfer olduğu zaman, ben malta'da tatildeyken patronun bana telefon açıp formayı teddy'e vereceğini söylediğini hatırlıyorum.açıklama yok, başka bir seçenek yok, tartışma yok. o zamanlar gary neville'e şöyle demiştim:

"bunu niye yaptı? bunun için niye bana telefon etti? tatilimi mahvetmek mi istedi?"

yıkılmıştım..neyi yanlış yaptığımı bulmaya çalışıyordum.sonra, sezon öncesi kampı için bir araya geldiğimizde bana 7 numaralı formayı ayırdığını gördüm. patron bana eric cantona'nın formasını vermişti. o şerefin bende yarattığı şokla olduğum yerde donakalmıştım."

david beckham
  • son aldığım bilgiye göre fransa da ulusal kimlik tartışması varmış (hiç yabancı gelmedi di mi), o da şöyle yorumlamış;

“milli marş okuyarak değil, öncelikle sokaktaki insanların sorunlarına duyarlı bir devrimci olarak fransız olunur”
    “fransız olmak için bu ülkenin milli marşını söyleyebilmenin ve fransızcayı düzgün konuşabilmenin gerektiğinin iddia edilmesi aptallıktır. fransız olmak, önce devrimci olmak demek”

yani bir ülkeyi sevebilmek o ülkenin devletinin dayatmalarını kabul etmek değilmiş, yurt severlik kendini ait hissedebilmekmiş, sokaktaki sorunları inşallah ile maşallah ile ulusal sorun üzerinden değil, devrimci karakterde çözmek için mücadele etmekmiş. helal be
  • kendisine gelmis gecmis en buyuk fransiz futbolcunun zidane mi yoksa platini mi oldugu soruldugunda 'hayir benim,' demis bir insandir.
  • "ben belli bir takıma karşı oynamam, yenilme olayına karşı oynarım." demiş futbol filozofu.
  • manchester united'in fransizi. hasin futbolcu. seyircilere girismisti kufur ettiler diye, bir de aktorluk denedi ustune.
  • manchester united'a gelmeden once oynadigi leeds united takiminda ayak tarak kemiginde kirik olmasina ragmen 6 ay top kosturmus bir kisidir. arizalidir.