• manchester united'in fransizi. hasin futbolcu. seyircilere girismisti kufur ettiler diye, bir de aktorluk denedi ustune.
  • fransızlar için kaçırılmış büyük bi fırsat...
    ingilizler içinse özellikle manchester united taraftarları için tam annamıyla bi efsane...attıı uçan tekme hala gözümün önünde...aslanım benim...ne küselde oynardı...şimdi naapıyo acep?...merak ettim bak şimdi...
  • (bkz: cantona)
  • manchester utd. lı fransız futbolcu, eric the king lakabıyla tanındı, yakasını kaldırması da ünlü oldu ve birsürü futbolcu tarafından taklit edildi, futbolu bıraktıktan sonra sinemaya soyundu, en son kraliçe elisabeth filminde oynadı...
  • felsefe mezunu (yanılmıyosam), futbolu bıraktıktan sonra kendini resme ve sinemaya veren "the king" lakaplı fransız futbolcu
    bi maçta kafası bozulup seyircilerden birine uçan tekmeyle girmişti (bkz: hastasiyim)
    fransa'da hala çok popüler
  • çilgin nike reklamlarında oynamıştı... bir de tablo vardi, cantona isa, yanında neville kardeşler havarileri şeklinde...
  • mükemmel futbolcu.bi okadarda entellektüeldi.en son ronaldo nun olduu bi reklamda oynamıştı.küçükken maç yaptıımızda hep cantona olurdum ben:)
  • bir crystal palace taraftarina tekme atmis, milli takimin teknik direktorune kufur ettigi icin uzaklastirilmis, asiri hircin ve kendisini de, takimini da (leeds utd. degil, manchester utd.'dan bahsediyorum) pek sevmedigim futbolcu.
  • "oyunu güzel kılan prestir" mottosuyla hem oyunculuğunu, hem de kişiliğini özetlemiş baron futbolcu.
    arthur rimbaud ve jim morrison'un yaktığı ateşi taşıdığını iddia eder.
  • "oldukten sonra bedenimi yakin, kullerini de old trafford a serpin" diyerek manchester united a olan sevgisini bir kez daha gostermistir.
hesabın var mı? giriş yap