şükela:  tümü | bugün
  • dizinin şerefsizi gençliğinde araba çalan büyüyüp doktor olunca arkadaşının (bkz: allison cameron) makalesini çalan yetmezmiş gibi ayrıca hastalık bulaştıran bir yapıya sahiptir ama yine de seviyoruz kendisini.

edit: sarhoşken entry girmek
  • house'a kıldır falan ama çoğu sinir bozucu huyu kendisinde de bulunmaktadır. ek olarak iyi (iyi derken geleneksel manada demiyorum tabi) huylarınıysa pek barındırmamaktadır. e doğal olarak daha kıl bir herif olur çıkar benim gözümde. hem house'a kılsın, hem house'dan daha kılsın bu ne yaman çelişki foreman'ım.
  • gregory house'dan sonra en sevdiğim house karakteridir. chase gibi yalaka ya da cameron gibi emo değildir. anadolunun bağrından kopup gelmiş harbi delikanlıdır. özü sözü birdir.

bir de, ameliyat sırasında hastanın kalp ritmi artmaya başladığında, bi ventrikuler taşikardi diyip solunum cihazına atlayışı vardır ki akıllara zarardır.
  • --- spoiler ---

6. sezon 12. bölümde, hapisten şartlı tahliyeyle çıkan ve fena halde bozuk olduğu kardeşinin değerini anlayıp kapısına gittiğinde "burda kalmak gibi bir zorunluluk verdiler mi, yoksa ailenle kalmana izin var mı?" gibisinden bir şeyler söylerkenki ifadesiyle iç burkan karakter.

--- spoiler ---

keşke daha erken saatte izleseydim, baba ocağını arardım. canım babam benim.
  • hayatta en nefret ettiğim insan tipidir bu şerefsiz.
    bencilin önde gideni, sadece kendi çıkarlarını düşünüyor. herkesi her an satmaya hazır. bi de "über zekiyim ben, house'a kafa tutarım" triplerinde.

--- spoiler ---

cameron'ın makalesini çalıp, üstüne "özür dileyecek bi şey yok, hem sen benim arkadaşım değilsin." diyebiliyor, birkaç gün sonra da cameron'ın bacağına enfeksiyonlu şırıngayı saplıyor bilerek.

bakalım daha neler yumurtlayacak...

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

2. sezon 21. bölümde hastalanıp ölmek üzere olduğu için babasını çağırır. işte o sahnelerde hakikaten döktürmüştür bir oyuncu olarak. 6 sezonun en iyi bölümlerinden biridir kesinlikle.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

ben bu kıl herifi her şeye rağmen severdim de thirteen'i kovdu ilişkisini bitirdi, sonra gitti kızdan özür diledi thirteen şimdi olsa ne yapardın deyince pişman değilim dedi ya. bitti o an. salak herif.

--- spoiler ---
  • house her bölümde ekibinin kicini kurtariyor, ama her bölümde en basta foreman killik yapar, kontra gider, laf sokar, cemkirir. zaten tek kas yukarda, her an agzindan allah belani versin cikcak gibi. karsi cikar ama kendisi bir yaraya merhem olmaz. ben cözemedim bu adami.
  • house dizisinde ki en itici karakter.adamın nerdeyse güldüğü yok.sürekli herşeye karşı çıkar.house da foremanı chase'i "sen house'a benziyorsun.aslında onun gibisin.”diye kandırırlar biri house'a benziyorsa o kişi belki chase olabilir ama foreman asla olamaz.