• --- spoiler --- sayılır mı bilmem ama

2. sezonda saçını kesip tahtında çok afedersiniz lök gibi oturmayı kestiğinden beri daha bir dinden imandan çıkarıcı hale gelen bin yıllık çıtır.

--- spoiler ---
  • s02e08'de bu karakterin ağzından duyduğumuz "anlamadığın kelimeleri kullanma" / "anlamadığım kelimeleri kullanma" esprisi pek şık olmuş.
  • true bloodu izleme nedeni... ister uzun, ister kısa, ister röfleli saçlı olsun, ister eşofman giysin, ister takım elbise her bölüm bir kaç dakikasını ayırsın bize yeter... hastasıyız itinayla...
  • kendisi gözümde bir spike** kadar hatta neredeyse jean claude* kadar çekicidir. white wolf oyunlarındaki terminolojiyle charisma ve presence şaheseridir. ayrıca pek de eğlencelidir. eşofmanlı haline bayıldığımı belirtmeliyim. (geleneksel olarak özellikle vampirlerde ipek tercihimdir ama.. adama çok yakışıyor yahu.) temperı pek iyi değildir. sinirlenince insanları parçalayıp yer. (bkz: true blood/@aphrael)

--- spoiler ---
    pam'in tembel ama sadık olduğunu belirttiği an çok şirindi. bi de kadının en sevdiği ayakkabıların dağıldığını bile bile güzel ayakkabılar olduğunu söyleyecek kadar da gıcık. (ben kendisinin üzerinde 10 santimlik siyah rugan ayakkabılarımı dolaştırmak istiyorum o ayrı... öhöm.)

maker*ı godrictir. godric'i baya bir seviyordur, onu kurtaramadığını düşündüğünde kanlı gözyaşları dökecek kadar. ki bu kadar karizma bi herif ağlayınca dağıldığımı belirtmeliyim. (hell yeah. hastayım sert adamların dağılmasına.)

sezon 2 bölüm 8:
    sookie: he(godric)'s your maker, isn't he? (godric senin makerın değil mi?)
    eric: don't use words you don't understand. (anlamadığın laflar kullanma.)
    sookie: you have a lot of love for him. (onu çok seviyorsun.)
    eric: don't use words i don't understand. (anlamadığım laflar kullanma.)

tüm dizi boyunca hissiz ve bencil dolanıp godric'e "seni vazgeçiremiyorsam seninle öleyim" yalvarışı yürek paralayıcıydı.

sookie'nin "seviyosun di mi itiraf et itiraf et" diye eric'in peşinden dolanıp beyin sikmesini geçelim. (lamest.)
    --- spoiler ---

ayrıca bi insan bu kadar şeker gülümseyememeli yahu, vampir olması çok yerinde.
  • 6 saatlik performansıyla (sookie şaşkını kesmese daha baya devam eder gibiydi!) gönüllerde bir kez daha taht kuran true blood vampiri.
  • dizide durduğu gibi durmaz tutar insana sarışın sevdirir.

kütür kütür demezsem de olmaz, eksik kalır.
  • önceleri pislik gibi görünüp daha sonra beklenmedik yerlerde kahramanlıklar yapması, espri kabiliyeti ve karizmasıyla bana sawyer'ı hatırlatan karakterdir.
  • burdan eric northmanı canlandıran kişiye sesleniyorum, o nasıl bel gamzesidir arkadaş!
  • insan olduğu şüphelidir. o ne ya öyle insan mı olur.
hesabın var mı? giriş yap