şükela:  tümü | bugün
 • ortaokul'da kitaplarını okuduğum ,yazdıkları üzerine sınıfta arkadaşlarla hararetli(tabi ki tırt) tartışmalara girdiğim yazar.sonra bir gün "yazdıklarım keşke doğru olsaydı" dedi ve o gün bütün hayatım değişti.allah belanı versin erik
 • bir zamanlar, hakkında mustafa topaloglu'nun "eric von daniyken...o benim dayimken, ben onun amcasiydim ama onun haberi yok" dedigi sahis (bkz: oha)
 • teorilerini edebilestirip roman tadinda yazabilmis olsaydi, bugun adi tolkienle beraber aniliyor olurdu.
  o ne yapti, didaktik tarzda yazdi, bu budur kardesim, arastirdim, bagdastirdim, dunyalilarin tanrilari uzayin derinliklerinden geliyormus diye cig cig sundu teorilerini onumuze. biraz yaraticilikla ve guzel bi edebi anlatimla daha cok is cikarabilirdi, paraya para demezdi ( gerci bu sekliyle de mali goturdu o ayri bi konu). kitaplari simdi coktan film olmus olurdu. ya simdi; cogu cevrelerde espri konusu oluyor.
  neymis; ne bildiginiz deyil onu nasil sundugunuzmus olay.
 • uzaylıların senin ümüğünü sıkarız foyamızı ne çıkarıyon ortalığa alemin tek bilgiçi muhtarı sen misin almayalım seni neptün'e uranüs'e şeklindeki tehditleri karşısında dayanamayıp ben herşeyi bi güzel salladım açıklaması yapmak zorunda kaldığına inandığım bir değer büyük bi insan.
 • yapımında 100.000 mısırlının* çalıştığını düşündüğüm insan..
 • araştırmalarını on'a yakın kitapta derlemiş olan, inandığı düşünceyle ilgili de ortaya bine yakın iddia atan bir araştırmacı yazardır. yazdıklarının henüz çeyreği çürütülebilmiştir, diğerleriyle ilgiliyse "bu hedenin nasıl olduğunu bilemiyoruz ama asla uzaylılar olamaz, saçmalık" şeklinde yorum yapılmaktadır. ne olursa olsun, adam inandığı şeyle ilgili bir dizi kitap çıkarmış, insanları da bununla ilgili düşünmeye teşvik etmiş. sadece tanrıların arabaları'nı okumuş olmama rağmen, çok etkilendiğimi söyleyebilirim. özellikle keops piramidiyle ilgili söyledikleri ve destanlardan verdiği örnekler hayli kafa karıştırıcıdır. onun da dile getirdiği gibi, bugün bir fabrika dolusu işçinin bile benzerini yapamayacağı bir eseri, milattan öncesinde yaşayan insanlar nasıl yapabilmişlerdi? keops piramidinin tüm enlem ve meridyenleri hesaplandığında dünyanın "tam" ortasına yapılmış olması sadece rastlandı mıdır? öyle değilse, mısırlılar bütün dünyayı kuş bakışı görüp de mi piramidi dünyanın tam ortasına ve yine ağırlık kuvvetinin en fazla olduğu yere inşa etmişlerdir? bu insanların destanlarında niçin sürekli gökyüzünden devasa bir araçla inen dev canlılardan tanrı olarak bahsedilmektedir? ve yine o birbirinden bağımsız insan topluluklarının mağara duvarlarına resmettikleri tanrıların çoğunun benzer fiziki özellikler göstermeleri, sadece ilginç bir tesadüften mi ibarettir?

  iddialarında haklı olup olmadığını bilmeye belki bizim ömrümüz yetmez. sonuçta hepimiz, beynimizin sadece onda birini kullanabilen zavallı yaratıklarız. yer çekimi, dünyanın geoid biçiminde olması gibi muhteşem icatları(!) bulmamız bile binlerce yıl sürmüş. hala kansere bir çare bulamadık ve sırf bu yüzden her yıl binlerce insanı ölüme terk etmekteyiz. bilim adamları, kapitalizmin kölesi olmuş bir şekilde sürekli yeni telefon modelleri geliştirmekten, televizyon üretmekten başka bir işe yaramaz oldular. açıkçası bana, var olduğu iddia edilen soyut bir gücün tüm evreni 1 haftada yaratmış olması düşüncesinden daha mantıklı geldi bu adamın yaptığı çıkarımlar. belki uzaylıların dünyayı ziyaret etmiş oldukları konusunda yanılıyordur; ancak dünyadan başka gezegenlerde hayatın var olduğu ve insan ya da benzeri birtakım canlıların o gezegenlerde yaşam sürmekte olduğu düşüncesinin birkaç yüzyıl sonra kanıtlanabileceğine şiddetle inanıyor ve her türlü destekliyorum.
 • tanrıların arabaları kitabını lisedeyken (bkz: liseli) okurken ağzımdan salyalar aka aka marjinal, süper bilgli, olayları çözmüş, aşmış, karizmatik bi adam hayal ederdim..

  geçen gün ancient aliens seyrederken ilk defa suretine denk geldim; böyle ne bilem emlakçı gibi müteahhit gibi bişey..
 • duvar yazılarına bakarak cok afedersiniz "elinde tarak, götünde yarak var... öyleyse uzaylı bu" şeklinde inanılmansız tabirler yapmış ululardan ulu bir insan.
 • kendisinin bir ust ve daha cilgin haline hans von aiberg,topluluk haline ise dunya kardeslik birligi mevlana yuce vakfi denir. 80lerin enteresan motiflerinden olup kitaplari sonsuz geyiklere sebep olsa da, bugun sadece ahahahhahahah ben buna guluyorum ya tepkisi verilerek gecilir.yaptigi kulturel miras ve tarihi baska varliklara mal ederek ipe sapa gelmez teoriler uretmekten ibarettir."uzayli kimdir nedir? varsa nasildir? olsa nasil olurdu? temasa gecmek icin neler yapmak gerekir?" gibi sorulara sagduyulu,acik goruslu ve bilimsel bir yanit icin mutlaka; (bkz: carl sagan).
 • herkesin hakkinda atip tuttugu, ancak yazdiklarinin bilimsel olarak nasil curutuldugune dair tek bir entry yazilmamis olan yazar.