• 193 grammış kendisi. sanırım piyasada 1994 yılında bulunmaktaydı.
  • en buyuk karizmasi kot pantulun arka cebine kondugunda gorunen anten dibindeki yanip sonen yesil isik idi, hey gidi hey...

ayni karizmayi saglayan yegane obur telefon icin (bkz: ericsson gh388)

(bkz: bunu bilen liseli değildir)
  • sorunsuz şekilde çalışan bir tanesine sahibim hemde tüm orjinalliğini koruyan şekilde. micro sim kart kullandığım için bu aleti kullanamıyorum ya çok üzülüyorum.halbuki şu anda iphone 5 ten bile daha çok dikkat çekilebilir bu telefonla.(ya da çok fena taşak malzemeside olunabilir.)
  • bir zamanların sms alma özelliği olup göndereme özelliği olmayan cep telefonu.
  • yanlış hatırlamıyorsam ön sipariş fiyatı 1.300 mark, ericsson’un ilk telefonlarından.

hey gibi takoz, seni unutmak ne mümkün?
  • pili şarj etmek için telefondan ayırıp şarj cihazına takmak gerekiyordu. 24 saat kullanım için yedek pil bulundurulurdu. bir de discharge fonksiyonu vardı, pili zaman zaman boşaltıp ömrünü uzatırdı. bu türden takoz telefonlar için kemere takılan tutucu/kılıflar vardı. 1400 dolardı galiba 90'lı yıllarda.
  • daha euro piyasaya çıkmadan önce 1000 küsür marka almıştı babam.

ozamanlar bende ortaokuldaydım. peder için çok teknolojikti tabi. telefonda bana kaldı.
    bataryayı yaralama amaçlı kullanabilirdiniz. okadar ağırdı ki birinin kafasına atsanız kesin yarardı.

o dönemde birtek turkcell vardı. istanbul, ankara ve izmir'in belli noktalarında çekiyordu.
  • ilk çıktığı dönemde cep telefonu yaygın olmadığından dolayı keyfi aramalar yapılmaz, ihtiyaç dışı kullanılmazdı. cep telefonu çaldığında herkes susar, "hayırdır inşallah" der, telefon sahibi de titrek ve korkak bir şekilde telefonu cevaplar, sonra asayiş berkemal ise dinleyicilere herşey yolunda el hareketini yapar ve 30 saniyeyi geçmeyecek şekilde konuşmasını tamamlardı. ahh ah.
  • 1997 yılında aldığım ilk cep telefonumdu,daha sonra aldığım hiç bir telefonla öyle bir bağ kuramadım. telsim hat almıştım, o zamanlar hatlar parayla satılırdı ve gerçekten yüksek fiyatlardı.
hesabın var mı? giriş yap