• eril deyince erkek, dişil deyince de kadın bedeni canlanıyor belki çoğumuzun gözünde. oysa eril enerji sadece erkeği, dişil enerji de sadece kadını anlatmaz, yani mevzu taşıdığımız bedenler ile ilgili değildir.

hepimiz dişil ve eril enerjilerini taşırız. ama çoğunlukla bunun farkında bile olmayız. istediklerimizin, eylemlerimizin hangisinin dişil, hangisinin eril enerjiden geldiğini de pek bilmeyiz.

aslında yaşam dediğimiz sürecin ana konusu ve önceliği dengedir. yaşamlarımızın özü her zaman dengede olmaktan geçiyor.

eril enerji sıcaktır, hareketi ve olayları başlatandır. ilk adımı atan, inisiyatif ve sorumluluk alan, tepkinin doğmasına yol açan, kendine güvenen, cesur, harekete geçebilen, meraklı, araştıran, olayları, ilişkileri başlatan, kendini ortaya koyabilen taraftır.
  • tesla'nın ileride sürdürülebilir enerji kapsamında üreteceği vibratörlerin enerji kaynağı olabilir.
  • yeni nesil kezoların kaba etlerinden uydurdukları kavramsılardan biri. sosyal medyada görmekten, duymaktan gına gelmiştir. elbette dişil enerji versiyonu var birde bunun o da aynı evlere şenlik.
  • halka arz oluyor sandım ilk.
  • sorumluluk alan adam enerjisidir. yapıcıdır, vericidir, cömerttir, inşaa eder. sakindir, teskin eder, stabildir.

oyun oynamak, sürekli eğlenmek isteyen, sorumsuz olan, sıkışınca kaçan erkek çocuğudur. bazı erkekler yaşı kaç olursa olsun eril enerjiye geçemez. yetişkin erkek çocukları olarak kalırlar, sorumluluk almazlar.
  • ereksiyon terminolojisinde libidite geçer (götünden sallama tanımı).

fekat aklıma takılan başka bir şey. taocu seks de neymiş diye efil efil okuduğumuz (ne işimize yaradı hala bilmem) zamanlarda, yanlış yamulmuyorsak şöyle bir şey vardı. boşalmak tu kaka, iğrenç, salakça bir şeydir; bunu işte bilmem ne sikko egzersizi, on jedi iradesi, fillerin yüzme stilleri fln bi şekilde önlemek, cinsel enerjiyi göbekte biriktirmek gerekir gibi felsefeden bahsederdi.

ha belki tüm taocu seks felsefesini yanlış anladım o bi gerçek de, boşalmamak da kötüymüş be. sen bu eril enerjiyi yani, göbekte biriktir dur. sonra:

(bkz: göbek büyüdükçe cinsel organın küçülmesi)
  • kadın ve erkekte dengede olması gereken, dengesi bozulduğunda "efemine, erkek gibi kadın" gibi tanımlamalara maruz bırakan şeydir.
    eril enerjisi yüksek bir kadınım. çok sevilmekten ziyade özgürlüğüme düşkünüm. entrikam yok, trip yok, taktik yok. düz, net ve kararlıyım. çoğunlukla kafam erkek gibi çalıştığından ne adamlar bende alıştıkları şeyi bulabiliyor ne de bulduklarına alışabiliyor. kimseye muhtaç olamıyorum bazen ihtiyaç duysam da bir zaman sonra geçiyor. bununla yaşamayı öğrendim hatta sevdim bile. görüntümü seviyorum, kendimde de karşımdakinde de zekaya önem veriyorum. güçlüyüm, "öldüm" diyorum bazen ama ölmüyorum.
    umarım bir gün bunu anlayabilecek biriyle karşılaşma şansı bulurum. bulamazsam da çok da önemli değil açıkçası.
  • kadın için bu enerji, erkek gibi, lezbiyen, maskülen olmak vs. ile karıştırılıyor. enerjiye inanmıyorum ama başka bir tanım olmadığından kullanmak zorunda kalıyorum. eril enerjisi yüksek biriyim. seviyorum da kendisini.
    belki de normalim.* fakat eril ve dişil enerjimi tutmadığım için normalim. bilmiyorum.
hesabın var mı? giriş yap