şükela:  tümü | bugün
 • erkekte de kadında da her iki enerji türü mevcuttur. ancak erkekte eril enerji, kadında ise dişil enerji baskındır.

  eril enerji sıcak, aktif ve kurudur. uzun süreli birikiminde erkeği saldırgan, dengesiz, nevrotik yapar ve suç işleme eğilimini artırır.

  dişil enerji ise soğuk, pasif ve rutubetlidir. uzun süreli birikiminde kadını depresyona eğilimli kılar; hayattan soğutur.

  bir erkek ile kadın arasındaki sadece sevgi bağı bile bu enerjilerin birbirlerine transferi için kanal açar ve dengelenmesini sağlar. erkek sükunet bulurken, kadın dinamizm kazanır ve hayattan keyif almaya başlar.

  bu duruma banyoda sıcak ve soğuk suların aktığı bataryayı misal verebiliriz. tek başına kaynar su ile duş alamayız çünkü haşlanırız. tek başına soğuk suyla duş almak da çoğunlukla kabul edilebilir değildir. ikisini birbirine karıştırıp ideal sıcaklığı bulduğumuzda duşumuzu keyifle alabiliriz.

  kalbi bağ korunduğu müddetçe erkek ile kadın arasındaki enerji transferi 24 saat devam eder ve her ikisi için de şifa vesilesi olur. kalbi bağ koptuğu anda ise akış durur. sihirli kelime, sevgidir.

  sevginin olmadığı durumlarda veya eşcinsel ilişkilerde sözü edilen faydaların hiçbiri hasıl olmaz. onlar her geçen gün kendilerini tahrip ederler. psikolojileri gittikçe daha da bozulur.
 • (bkz: pseudoscience)
 • kolpa terimler.
  (bkz: biraz da buradan söğüşleyelim)
 • (bkz: tamam)
 • bi bitmediniz amk.
  modern çağın beyaz yakalı silkeleme jargonlarından birisidir.
  böyle böyle silkiyorlar mutsuz beyaz yakalıyı.
 • genel olarak bir ilişkide eril enerji başta ve sonda güçsüz, ortada güçlüdür. kaybedildiğinde yüksek acı olarak kendini gösterir. örneğin biten bir ilişki sonrası eril enerji resmen sönümlenir. uzun süre kendine gelemez. çünkü dişile geçmiş, onun tarafından kontrol edilmiştir. ancak belli bir süre sonra bu enerji yükselir ve tekrardan ortaya çıkar. o noktadan sonra toparlanan güç erkeği tekrardan erkek yapar. geçmiş atlatılmıştır. yeni bir dişil enerji için hazırdır.
  (bkz: kadınları etkilemenin yolları/@karanlikruya)

  dişil enerji ise bir ilişkide başta ve sonda güçlüdür, ortada ise güçsüzdür. teslimiyetçidir. bu esnada devamlı erili sönümler durur. ondan beslenir. eğer erkek yeteri kadar güçlü değilse ve kendini besleyemiyorsa dişil enerji beslenemediği yerde bir diğer dilde erkeği betaize ettikten sonra güçlenir ve kendini geri çeker.

  burada erkeğin hatası, ortada güçlüyken, yanlış hareketler yapmasıdır. kadınlar size bir süre teslim olabilir ama kendi güçleri dolduktan sonra geriye çekileceklerini unutmayın. bu durumu kontrol edebilmek tamamen sizin elinizde.
  (bkz: kalbi kırılmış bir kadının yapabilecekleri/@karanlikruya)
  (bkz: ayrilik acisi/@karanlikruya)

  uzun bir ilişki için:
  (bkz: ömür boyu aynı insanla sevişmek/@karanlikruya)

  özetlersek:
  dişil enerji: hipergamik, beslenen, edilgen, evrimi temsil eden, seçen.
  eril enerji: poligamik, çok spermli, enerji veren, kontrol eden, etken, sahiplenen.