şükela:  tümü | bugün
  • metin feyzioğlu ankara barosu başkanı iken baro yönetim kurulu üyesi olan avukat
  • ekimdeki ankara barosu seçimleri ile büyük ihtimalle tekrar yönetim kuruluna girecek olmasıyla sevindiren iyi niyetli, yardımsever avukat.
  • bugün yine güzel ve doğru işlere imza atmıştır. mersin kazanlı ilköğretim okulu 3. sınıf öğrencileri 23 nisan 2018 tarihinde ulusal egemenlik ve çocuk bayramı kutlamaları için hazırladıkları dans gösterisini sundukları esnada kıyafetleri gerekçe gösterilerek sahneden atılmalarına neden olan sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunmuştur.

umarım savcılık da gereğini yapar ve el kadar çocukların kıyafetlerinden bahane üretenler hakkında dava açar.

çocukları travmaya uğratan ilçe milli eğitim müdürü ve okul müdürü hak ettikleri cezayı alır.
  • teamüller gereği bugün ki ön seçimden sonra başkan olması gerekir. ancak teamüllerin bir bir yıkıldığı bu günlerde umarım bir sürprizin mağduru olmaz.
  • yanında yer alan bazı şahıslardan dolayı desteklemediğim ankara barosu’nun yeni başkanı. umarım o şahısları yanından uzaklaştırır. hayırlı olsun.
  • bu adam rekor bir oy aldı. ilerleyen yıllarda türkiye barolar birliği başkanı olur. at fava bekle :)
  • mevcut ankara barosu başkanı.
  • kendisi ve avukatları takdir edilesi bir iş yapmışlardır. (bkz: 28 mayıs 2019 ankara barosu işkence raporu)
  • ankara barosu’nda -hiçbir şey başaramamış- 40 yıllık dsa geleneğinin ucuz bir kopyasıdır.

değişim kisvesiyle gelmiş, çaresizliktir.

bu kaprisi ve çıkarı yücelten, bu sığ anlayış.
    artık kulaklarımı sağır ediyor.

doğanın avukatı ama abem’in önünde ki ağaç kıyımına sessiz,
    hayvanların avukatı ama sokakta bulduğu çaresiz köpeğe kendi evinde bakacak kudreti yok,
    savunmanın avukatı ama çhd’nin tutsak avukatları için masa verebilecek yüreği yok.
    somanın avukatı ama gitmiş olduğu tek bir duruşma yok.

akp iktidarının yarattığı kıyım ile uğraşıyoruz diye bu ne oldukları belli olmayan tatlı su liberallerinin, silik çaresizliğini görmezden gelecek değiliz.

çok değil 24 şubat 2018 de gezi şehitlerine selam çakan, sorunun çözümünün diyalog değil direnişle olacağını ima eden erinç sağkan, video kaydı
    iktidarının ilk haftasında “çağırınca” adalet bakanının dizlerinin dibine koştur koştur gitmiştir.
    avukat tahir elçidir, tahir elçi” diyen erinç sağkan, avukatın neden tahir elçi olduğunu bize çok güzel anlatmıştır.

avukatlık mesleği tarihinin en ciddi saldırıları altında iken -ki bu saldırıların çoğu politik bir dönüşümü ihtiva etmekte- arabuluculuk, uzlaştırma vs. ile hukukun dolayısıyla avukatlık mesleğinin özü ile oynanıyorken, kendisi ankara barosunun konferans salonunda arabuluculuk ofislerinin “sponsorluğunda” konferanslar verdirmiştir.

baronun eğitim akademisi olan avsa da arabuluculuktan tutun konkordato komiserliğine kadar avukatlık dışı ne kadar şey varsa eğitimleri verilmiş ama bir tane bir tane ya hukukun etiği ile ilgili bir eğitim verilmemiştir. belki de bilmediğiniz bir mevzunun yokluğunu da anlamıyorsunuzdur. -vizyon da dahil-

süslü ve şatafatlı cümleler, lefebvre alıntılamaları..
    selçuk kozağaçlı ve tutsak avukatları için verilmemiş masanın altında kalıyor.
    görece bilgece olan çıkışlar da bu vasıfsızlığın ortasında çürüyor.

ankara barosu internetten alınmış bir ürün gibi...
    fotoğrafları görünce güzelmiş diyorsun.
    ama eve gelen şey. :))) neyse..

bu dsa’nın doktrinsizliğidir aslında.
    kaprisi ve çıkarı yücelten sığ bir klişelerin ve kişilerin(tespihli/çorapsız/bmw) diktatörlüğü..

belki de gerçekten vakti gelmiştir.
  • an itibariyle ankara barosu baskanı olan kişi
    şu haberle öğrendim kendisini