şükela:  tümü | bugün
 • öğrencileriyle birlikte berat albayrak'ın doktora tezini yazdığı anlaşılan bilim katili.

  http://haber.sol.org.tr/…baskasina-yazdirmis-178163

  sonra da ikbal merdivenlerini hızla tırmanmış. çöken, çürüyen düzenin akademideki temsilcilerinden.
 • (bkz: ericcahş)
 • biri liyakat mi dedi.
  al tezi ver borsa istanbul yonetim kurulu uyeligini...
 • hakkındaki ikinci entry bugün çıkmış, kendisini tanımama wikileaks neden oldu, ne kadar da yardımsever bir danışman dedim kendi kendime. bir de merak ettim bu arkadaşın yönettiği diğer tezleri inceledim. 1995-2015 arasında toplam 104 teze danışmanlık yapmış, 1995-2002 arası sadece yüksek lisans tezleri yönetmiş, sonrasında 41 doktora tezine danışmanlık yaptığı görülüyor, iyi rakam. yani 20 yılda 63 yüksek lisans 41 doktora tezi yönetmiş ve yılda ortalama üç doktora tezi yönettiği görülüyor. maşallah oldukça üretken ve çalışkan kendileri, ayrıca çok popüler, öğrencileri arasında sadece damat yok , mesela merkez bankası başkanı var, ayyüce türkeş var. ortaya saçılan mesajlar mı, canım siz de buluyor da bunuyorsunuz, hocamız çalışkan ve yardımsever, siz böyle danışman bulamadıysanız bu sizin salaklığınız. hızlı yükselme mi bence geç bile kalmış, çoktan hakkediyor bu pozisyonları, 1990'dan bu yana hepsi topu yirmi tez yönetmiş erinç yeldan mı daha çok hakediyor, yoksa hocamız mı? lütfen yani.

  durmayan yükselişi sonrası, dört yılın ardından gelen edit.
  eşşeği semeri, deveyi havuduyla verin, "huzur" içinde yiyeceğinden şüphem yok. sessizliği de ayrı bir konu.

  edit 2. yeni merkez bankası başkanı da erişah hanımın intihalcisiymiş. edit.3 "risk primi" siz anladınız onu.
 • ben danışman hocama size maddi olarak ne istiyorsanız vereceğim benim tezimi yazın, hadi tezi yazmayın şu bana verdiğiniz angaryaları bir çekin üstümden de tezime çalışayım desem, eşek gibi yapacaksın der üstüne bir ton daha angarya iş verir asdfg. adım kadar eminim böyle yapacağına.

  ben artık sadece gülüyorum, hiç bir habere de şaşırmıyorum. türkiye'de binlerce tez var sahibi tarafından yazılmayan. haftada bir bana bile sürekli mail geliyor tez yazma şirketlerinden, düşünün ki prof. olmuş insanlara kimlerden gidiyordur bu teklifler.
 • ilk google aramasında "‘önemli olan nicelik değil nitelik’" diye röportajı çıkıyor.

  şu entryi ggsiz bitiremem. ülkecek yarrağı yemişiz diyorum ama seviye çok daha altında....
 • 41 doktora tezi yonetip sadece 63 citationi olan (ki bunlarin cogu da self-citation'dir) cakma akademisyen.

  google scholar - author:arican, author:erisah or author:"arican erisah"
 • universite icerisinde farkettirmeden bilgi toplayan, calisma arkadaslarini fisleyen ve bunlari tezini kendi grubuyla yazdigi berata aktaran kisi. fisleme bilgisi icin. fislemesinde insanlari solcu, sagci - bizden, ulkucu, solcu - gezici, kizi gezici gibi tanimlarla belirtmistir. ulkemiz universitelerinin icinde oldugu durumun bir ozetidir.
 • el etek öpme, ve muhalif ihbar etme yöntemleriyle kariyer yapmış türk tipi akademisyen.
  ürettiği tezleri kimse okumaz, bilimsel bir değeri yoktur. imtiyazlı adamlara doktora verme vesilesidir kendisi.
 • tez yazmasının yanı sıra, enstitüye öğrenci alımlarında da siyasi görüş kriterinin olduğunu söylemek gerek. ales (60 civarı), not ortalaması, sınav notu (enstitünün kendi sınavı) gerçekten kötü olan akp'liyim diye gezen bir şahıs daha sınava girmeden ben zaten alınacağım diyebiliyordu, erişah hocasıyla konuştuğu için.
hesabın var mı? giriş yap