şükela:  tümü | bugün
  • yüz kızarmasından duyulan korku*.
  • utaniyor olmayi kendine yakistiramayip, bundan utanc duyma hali, yani bildigin katmerli bok.
  • kirmizi korkusu olarak da bilinir.
  • utanıp kızarma fobisi.
  • yüzün kızardığı başkaları tarafından farkedildiği an mora doğru giden renklere bürünmenize neden olan,her türlü topluluk önünde konuşmayı işkenceye dönüştüren 'katmerli bok'.
  • iğrenç ötesi bir olay. topluluk önünde konuşmak gibi bir durumunuz varsa hele, kendinizi bayılacakmış gibi bile hissedebilirsiniz. sırf bu yüzden 2 senedir almam gereken bir dersi erteliyorum. amk!
  • hiç geçmeyecekmiş gibi duran, insanı dış dünyadan soyutlayan fobi. tamam şimdi her şey farklı olacak diyip kendime cesaret verdikçe bile yüzümde bi sıcaklık hissediyorum. onu hissettiğim anda da sıcaklık kat be kat artıyor. dışarıdan çok mal görünüyorum. hatta utanmadığım, heyecanlanmadığım, ya da öfkelenmediğim rahat bi anımda bile birisi "kızardın" diyebiliyor. beyaz tenli olmam da cabası. kısacası şu sıralar hayatımın en büyük derdi.
  • üzerine gidilmediği takdirde daha da ilerleyecek fobidir. bugün insanların ne kadarı utanıyor ki utanmaktan utansın? bu da ayrı bir konu fakat bu insanları üzmeyin lan, iyi insanlar olduklarını bilin. kalbini kırmayın.
  • sahada tek damla kan görmekten korkma durumu. obsesif cerrah korkusu.

-şurada bir yer terletiyor
    -koter olmaz bağlama ver
    -aman kanama kontrolünü dikkatli yapalım
    -dikişli hazırla
    -baskılı pansuman muhakkak
    -nöbetçi drene mukayyet olsun
    -sabaha muhakkak hemogram