şükela:  tümü | bugün
 • bill clinton'in burnunu sikan ilk ve tek turk olan, buyuyunce "vay be, ben neymisim boyle" diyecek olan velet**.
 • bill clinton'un burnunu çekiştiren minik depremzede bebek.
 • fi tarihinde (bkz: 1999) abd başkanı bill clinton'ın türkiye'yi ziyareti sırasında öpüp okşadığı bebeğin ismidir. "erkan bebek" olarak anılmasının sebebi ise gazetelerin saçmalığıdır, elma cismi gibi birşeydir.

  "...bu arada abd başkanının kendisini karşılamaya gelenler arasında yeralan erkan bebek ile yakından ilgilenmesi ve aralarında doğan iletişim günlerce türk ve dünya kamuoyunda konuşuldu. bu olay aynı zamanda erkan bebeğin ve ailesinin hayatını da değiştirdi. küçük erkan'ın tüm eğitimi ve bakım masraflarını kadir has üstlendi..."

  http://arsiv.hurriyetim.com.tr/…osya/bush/72dun.htm
 • daha sonra ailesi clinton'dan para istemiş yuh dedirtmiştir. sanırım altın falan bir seyler almışlardı, medyanın yalancısıyım.
 • işin hazin tarafı, neredeyse üç beş yılda bir afete uğrayan ülkemizin onca yıllık siyasi hayatında, hiçbir politikacının aklına, halka sempatik gözükmek için bunun gibi bir iş yapmak gelmemiş olmasıdır. artık clinton kendisi mi o an akıl etti, yoksa pr uzmanları mı çıtlatttılar bilmiyorum ama erkan bebek üzerinden acayip sempati toplamıştı. bizimkiler de bu olaydan sonra uyanmışlar ve her yerde süleyman demirel'in, tansu çiller'in eline hemen bir bebek tutuşturmaya başlamışlardı. ancak ne yazık ki bunlar aynı sempatiyi uyandırmadılar, zira göstere göstere yapılan kötü bir taklitten öteye gitmiyorlardı. şimdi erdoğan'ın simit neyin almasına bakıyorum da akp bu işi daha iyi yapıyor sanki, ne de olsa abd görmüş çocuklar var.
 • marmara üniversitesi hukuk fakültesi'nde prof. dr. nuray ekşi hocamızın ders anlatırken çokça kulaklarını çınlattığı yavrucak.
 • gün itibarıyla 9 yaşında olması lazım gelen kişi. şöyle 12-13 yaşlarına geldiğinde cin fikirli bir magazin habercisi bir zamanların erkan bebeği şimdi ne yapıyor deyip ortaokulundan canlı yayın yapar ve "clinton burnunuzu sıkarken neler hissettiniz" gibisinden gudik sorular sorarsa şaşırmayacağım.
 • amerikancı hakim basınımızın her amerikan yalakalanması* gereksinimi duyduğunda, misal önemli bir amerikan devletlüsü mü geliyor, başvurduğu bahanelerden biri. mesela hürriyet "hilari zorunlu olmamasına rağmen anıtkabire gitti çelenk bıraktı, ne kadar asil" haberi yaparken, diğer bir amerikancımız zaman gazetesi de "erkan bebek hillary annesini bekliyor" (bkz: oha) haberini yapmış. aynı zaman "buş'un karısı denizli işi eşarp kullanıyor işe bakın ne kadar güzel" gibi sineğin yağından propaganda çıkarmaya çalışmıştır zamanında.

  http://www.zaman.com.tr/…r.do?haberno=822672&title=
 • bugün bogazici konferansi icin turkye'ye gelen clinton'in yine burnunu sıkmış bu velet. kocaman olmus gormeyeli valla.
 • 3 yıl önceki 99 depreminde amerikan başkanının burnunu sıkmıştı, şimdi ne yapar ne eder bilinmez.