• uzaktan uzaktan hayran oldugum adam.
    ama artik (bkz: milyonlarin sevgilisi)

bok vardi di mi kendini herkese sevdirdn
    nomissiz vicdansız
  • kendisi 19 yaşına kadar bursa spor'da kaleciymiş, sonra meslek değiştirmiş.
    mesut yar "niye kaleciliği bıraktınız" diye sorunca "yalnızdım" diye cevap vererek beni çok güldürmüştür.

edit: bir de kolçak köstendil olarak 2 soyadı varmış. sülalesinin seçimi olduğunu söyleylemiştir.
  • kış sezonu olay olmuştu yüksek bütçeli bir dizi. hani rusya'da çekilen. malum jönümüz manken. hatta en pahalı jönlerimizden -belki de jönümüz- her neyse işte. onu/onlu haberleri okuduk. işin iyi olmadığı yazıldı çizildi. o isme rağmen. abimiz yakışıklı; ama sadece yakışıklı. oyunculuğunda sanki katalog çekimlerinin kamera arkasını izlmiyormuş hissine kapılıyor; öyle rol kesmeler falan. ayrıca ben onu farklı rollerde hayal edemiyorum. hiçbir sahnesini falan da defalarca izlememişimdir.
    oysa carlos ve yaren'in şarkısını milyon kere izlemişimdir. şarkı söylerken devleşti, 'allam bu ne karizmadır.' dedirtti. o dayak sahnesinde yine serserileşti. bukalemun gibi oyuncu. her kılığa girebilir hakkını verebilir cinsten. çok sevdim ben erkan'ın oyunculuğunu, sevimliliği de cabası.

demem o ki ne kadar yakışıklı olursan ol, oyunculuk için yetenekliysen yeteneklisin, değilsen değilsindir.

yolun bahtın açık olsun erkan, beğenerek izliyoruz.
    ayrıca (bkz: evde beslenir ki bu)

=)
  • bir röportajda "türkiye'de tipini değiştirmeden her rolü oynayan, değişik lezzetler sunan iki oyuncu var. bunlardan biri uğur polat diğeri de erkan can. dikkat edin ikisinin de saçı, sakalı, bıyığı hiç değişmez, hep aynıdır. ama her rolü oynarlar." demiş oyuncu. ancak uğur polat abimize ayıp olmasın kandemir ve çetesinde rolüne cuk oturmuş, en seyir zevki veren oyuncu olarak kendisini ilan etmekten imtina edemeyeceğim. tabii kandemir ve çetesinde dedim. yoksa zihni göktay'ın pencere kenarındaki rolünü saatlerce izleyebilirim. ve unfuckinbelievable diyerek 1980 doğumlu zeynep kankonde(ceyhun'un annesi)'yi ve 1981 doğumlu beyti engin(hayati)'i de hayret ve hayranlıkla izlediğimi belirtirim.
  • ciddi ciddi dururken bir anda gülüyor ya.
    güzel adam.
    maço rollerin adamı olablecek yüze sahiptir kendileri. güzel adam! evet, bunu demiştim...
  • çok doğal bir oyuncu. günümüzde ekranlara ver miss turkey ablayı, ver top model abiyi dönemindeyken erkan'ı izlemek iyi geliyor. hem yakışıklı hem doğal oyuncu.
  • başka türlü bir şey, tanımlayamıyorum. ama çok tatlı oynuyor, sevdiriyor kendini sıpa. izledikçe izleyesi geliyor insanın. yok böyle oyuncu ne zamandır ekranlarda. o mimikler, o hareketler, o sırıtış nasıl da sevimli. ve bu sevimliliğin ardında es geçilmemesi gereken bir yakışıklılık.. ikisi bir arada olabilen ender insanlardan ve tabi oyunculardan.
    yolu açık olsun. seviyoruz kendisini.
  • sakarya fırat, merhamet ve ulan istanbul’da takdir ederek izlediğim, coca cola reklamında çok tatlı olmuş oyuncu kişisidir.
  • kendisiyle tigrettin'in içinde bol bol ibrahim erkal dinlemişliğimiz vardır. eski kaleci yeni oyuncudur. gezi parkı ile alakalı yazdığı yazı için;

çırağın hikayesi
  • ulan istanbul'da, aradaki bir çürük elmaya rağmen oyun gücü çok yüksek bir ekibin içinde parıl parıl parlayan oyuncu. aferin sana demek istiyorum sayın seyirciler...

öncelikle ulan istanbul ekibinin aksak tekerleği için:

(bkz: sevtap özaltun/@radmard)

ne diyeyim, nereden başlayayım. son bölümde, kaymak teyzeli sahnelerde, hele o ağlama sahnelerinde nasıl güzel oynuyordu yahu! merhamet'de izlemesem hani kendini oynuyor diyeceğim ama merhamet'teki dram dozu yüksek karakter nerede karlos nerede. merhamet'te, oynadığı mehmet karakterinin gelecek vaad eden futbolcuyken kasabanın topalına dönüşmesinin yarattığı tramvayı öyle güzel vermişti ki tırt ötesi bir romandan uyarlanmış daha tırt bir senaryo ve gerçeklikten uzak diyaloglara rağmen gözümde büyümüştü zaten. sokakta yürürken, bir an koltuk değneğini unutup top oynayan çocukların topuna girip düştüğü ve kalkamadığı bir sahne vardı merhamet'te. işte o sahne tek başına bu çocuğun oyunculuğunu göstermeye yeter. başka da bir şey söylemeye gerek yok. sevtap özaltun da bu fırsatı kaçırmasın, bu adamdan feyz alsın.
hesabın var mı? giriş yap