şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • şu an napıyor acaba
 • virânî ve edip harâbî gibi âşıkların eserlerini icra eden bir sanatçının kusura bakmayın ama hata yapma lüksü yoktur. ya o sanatçıların eserlerini icra etmeyeceksin ya da hata yapmayacaksın.
 • 'ben de bu yayladan şah'a giderim' diyip hızır paşanın sofrasına oturan büyük ozan. gerçi haklısın be hocam, herkes bodrum'da, yalıkavak'ta bir köşe kapmaya çalışıyor, sen de yolunu bulmaya çalışmışsın.

  biz seni pir sultan sanırdık, sen pir sultan'ın iti kadar olamadın.
  selam ve dua ile.
 • bugünlerde neden linç yediğini daha iyi idrak ettiğini düşünüyorum.
 • it demişler, köpek demişler, hâlâ da diyorlar.

  kim diyor peki?

  "sanat birleştirir" deyip sanatın birleştirebilme ihtimaline mezhepçi bir refleksle nefret kusan orospu çocukları demiş bunu.

  rezil, vicdansız, yavşak, kansız orospu çocukları. sanatın birleştirici gücünden bile korkan, kültürel iktidarın soykırım meraklısı güç merkezinin yılmaz köpekleri...

  size rağmen sanat birleştirmeye devam edecek. siz inanmadığınız, tahammül bile edemediğiniz bu ihtimalin arkasından havlamaya devam edecek, sonra da sanat zırvaları sıçacaksınız sağa sola, sokak köpeği kadar samimiyet gösteremeden.

  bir sokak köpeği dahi müziğin birleştirici gücüne bırakır kendini, bir tınıya kaptırır, dalar gider.

  siz ondan bile daha aşağılık ayrıştırıcı, mezhepçi şerefsizlersiniz. insanlar sizin o insancıllık maskeniz arkasından sızan lağımları artık ayan beyan görüyor. bu da en az erkan oğur ve ibrahim kalın'ın müzikal birlikteliği kadar güzel.
 • şu videonun 7.15'ten ve daha da güzeli 9. dakikasından sonrasını dinleyen, izleyen biri, hiç tanımıyorsa bile, erkan oğur'a hayran olur.
  böyle bir müzisyenle aynı sahneyi paylaşıp, şu anları yaşayabilmek en az asım can gündüz'ün oğlu olmak kadar büyük şans(şans da değerlendirilince anlamlı oluyor; dolayısı ile büyük de başarı) evrencan gündüz için.

  müzisyenlerin, kendilerinden geçerek sanatlarını icra etmeleri kadar kıskandığım bir an ve ortam yok.
  sihirli bir değnek olsa en çok isteyeceğim şeylerden biri olabilirdi, o sahnede evrencan gündüz'ün yerinde olmak.