şükela:  tümü | bugün
 • yakışan ikili. erkan oğur'un yanık sesi ile ismail hakkı demircioğlu'nun pes sesi çok güzel tamamlıyor birbirini. karakter olarak da keza öyle. erkan oğur'un sevimli ayyaşlığını ismail hakkı demircioğlu'nun "ağır abi" karakteri dengeliyor.

  çok yaşasınlar, çok dinleyelim.

  (bkz: erkan oğur)
  (bkz: ismail hakkı demircioğlu)
 • 18 ocak cuma akşamı ankara ankamall sanatolia sahnesi'nde, 9 şubat cumartesi akşamı istanbul maltepe yayla sanat merkezi'nde ve 1 mart cumartesi akşamı da izmir atatürk kültür merkezi'nde konserler verecek olan ikili.
 • bülbülüm altın kafeste yorumlarıyla derince bir nefes aldıran, tam göğsün en şiştiği anda bir delik açarak ellerini içeri sokan, yüreğe ulaştıktan sonra bir parçayı tutup usulca koparan adamlar..
 • 10 mayıs 2008'de verdikleri konserde aynı gün tuzla cehenneminde * yaşamını yitiren işçiyi yunus'un yalancı dünyaya konup göçenler diye başlayan deyişiyle uğurlayan yürekleri kocaman ikili.

  "kimi masum, kimi güzel yiğitler
  ...
  toprağa karışmış nazik tenleri
  söylemeden kalmış tatlı dilleri
  gelin duadan unutman bunları
  ne söylerler, ne bir haber verirler"

  sanatçının, tellerin ahenkle dansını sağlamaktan öte zulmün karşısında telleri ağlatabilme yeteneğine hasıl olması gerektiğini düşündürmüşlerdir. tüm samimiyetleri, duyarlılıkları, feryadları ve gürleyişleriyle...
 • öyle senkronize şekilde söylerler ki, eskiden hangi ses kimden çıktığını tipe göre tahmin ederdim. meğersem yıllardır o yanık ses erkan babadan çıkıyormuş lan!

  (bkz: öğrenildiğinde ufku yarıya indiren şeyler)
 • biri olmasa diğerinin sesi her zaman bir nebze eksik kalacaktır.birbirini tamamlayan harika ikili.geleceğe dair planlarım arasında bu ikili ile tanışmak üst sıralarda yerini alır :)
 • 16 şubat ankara konserinde bizi mest etmiş ikilidir.

  usta "bugünlerde kadınlarımıza bir haller* oluyor. tüm dünyada milyonlarca insan dans etti*, biz de şarkı söyleyelim" dedi. hep bir ağızdan bugün ben bir güzel gördüm türküsünü söyledik.

  cansınız can!
 • canlı dinleme fırsatı bulduğum bu harika iki insan, "sanat" kavramını layıkıyla icra eden nadir sanatçılardan. inanılmaz bir uyum sergiliyor, yorumlarıyla dinleyiciyi büyülüyorlar. onlar birbirlerinden, bizler de onlardan hiç ama hiç mahrum kalmayalım.
 • ayrı ayrı da efsane olan, ama bir aradayken dinlemeye doyum olmayan muhteşem insanlar. onlar sahnedeyken insan bi donuyor, sanki nefes alsan o ortamın ruhani havası dağılacak gibi geliyor. allah ikisine de uzun uzun ömürler versin, onlar söylesin biz dinleyelim.