şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir trt klasiği olan evet hayır yarışmasını sunan adamdır. "mehter marşiyla geliyorsunuz izmir mar$iyla gidiyorsunuz, "kafanızı emme basma tulumba gibi sallamayacaksınız" vesair cümle kullanımlarını günlük kullanıma sokmuştur.
  ayrıca (bkz: izmir marşı) ve (bkz: mehter marşı)
 • en son melbourne'e tek gidiş bilet alırken görülmüş ve bir daha kendisinden haber alınamamıştır.
 • duydunuz zilin sesini yarışma başladı cümlesini de evet - hayırla özdeşleştirmiş kişidir.
  hemen ardından "bir dakika içerisinde o iki kelimeyi kullanmayacaksınız. adınız?" diye devam eder.
 • yıllar sonra bir kanalda hala aynı şeyleri söyleyip aynı şekilde zıpladığını gördüm. içimi bir hüzün kapladı, aklıma çocukluğum ve samsun geldi. televizyonu kapattım, koşarak uzaklaştım.
 • tolga garipoglu nasil kariyeri hugo ya dayadiysa bu abimiz de evet hayir yarismasi na dayamistir kariyerini..ben bildim bileli bu yarismayi sunar..zaten ondan baska kimsenin sundugu yoktur..mesela biz aile icinde deneriz beceremeyiz..

  neyse bu bakimdan tolga garipoglunun manevi babasi olarak gorurum ben..hatta mumkunse tolga garipoglu sunsun erkan agbi biraktiginda "evet hayir "i;

  - yari$mamizin kurallarini biliyorsunuz kesinlikle evet hayir kelimesi kullanmayacaksiniz..basinizi emme basma tulumba gibi asagi yukari sallamayacaksiniz.. yanima alayim sizi $oyle... biraz daha.. tamam duydunuz zilin sesini yari$mamiz ba$ladi.. isminizi ogrenebilir miyim?
  +cenk eren
  -eren dogru duydum degil mi?
  +evet..
  - iiiiiyyeeeeeaaaaaa.. evet dediniz kaybettiniz.. ugurluyoruz sizi izmir marsiyla..
  +evet hayirin mina koyiim
  -aaa cenk bey yapmayin milyonlarca kisi sizi izliyor
  +milyonlarca kisinin mina koyiim..
 • uzun süreli bir iş yapmanın erdem sayıldığı yıllarda televizyonculuğa başlayan ve çizgisini devam ettiren sunucu. güzel sanatlar mezunu olup, denize ve denizciliğe meraklıdır. özel hayatında espritüel ve konuşkandır. sahne anılarını pek bir güzel anlatır. ayrıca 1970 türkiye güzeli asuman yolaç'la evlidir.
 • yaklaşık iki hafta önce trtnin yıldönümü özel programında fulin isimli bir bayanla sunuculuk yapmış olan emektar.
 • an itibarıyla reklamlarda görülmüştür, yine gerim gerim germiştir. bu adamı görünce sokağa kaçmak sadece benim mi aklıma geliyor merak ediyorum.
 • yıllar önce pazar stüdyosu programının eğlence sanıldığı vakitlerin kralıydı erkan yolaç. aslında o zamanlar krala da kıral denirdi.

  daha ortada mehmet ali erbil yoktu diyeceğim ama aslında vardı da şimdiki gibi değildi. cenk koray'a çigdem tunç'la beraber konuk olurlar ve abidik gubidik şarkılar söylerlerdi, bazen de parodiler yaparlardı.

  daha henüz televizyonda kimsenin birbirini ellemediği, değdirmediği dönemlerdi. stüdyonun bir ucundan bir ucuna kimse yerlerde taklalar atarak yuvarlanmaz, gelen misafirlere sürtünülmezdi. ama ilginçtir, kinayeli lafları, cinsel esprileri de cenk koray bu programda tanıştırmıştı bize. "kutunuzu açayım mı hanfendi? kocanız yanınızda mı?"

  cenk koray yeteri kadar kutu açtıktan sonra illa ki erkan yolaç fırlardı sahneye. o zamanlar yaşlı olduğunu düşündüğümüz ama ne kadar enerjik olduğuna her pazar mutlaka şaşırdığımız bir adamdı erkan yolaç. bendeniz erkan yolaç... diye başlayan konuşmasını yapar, mehter marşıyla gelinen izmir marşıyla gidilen yarışmasını oynatır, alkışlar arasında sahneden ayrılırdı.

  ne kadar boş bir yarışmaydı aslında bu yarışma? değil mi? ancak ne vardıysa işte çocukken seyrederken nedense çok ama çok eğlenirdik.

  sonra sonra anladık ki o ekranda, kameraların karşısında cıvıtmak çok çok kolayken yapılması en zor işi yapmaktaymış erkan amca. düzgün türkçesiyle, efendiliğini hiç bozmadan, kameraların gazına gelip de "zekamı ortaya dökeyim" hesabı önüne gelene laf sokmadan bir ömür geçirmiş erkan amca...

  zor olanı yapmış, biz de uzun yıllar onunla eğlenmiş, hiç bir şeyin yapılamadığı o garip pazarları onunla ve tabi cenk korayla -biraz da voltranla- doldurmuşuz.
 • peynir reklamlarına çıkmaya başlamıştır.