• neyzi'den bile güzel anlatıyor dersi. sıkmadan, somutlaştırarak anlatıyor ve sınıfta herkesin anladığına emin olana kadar konunun üstünde duruyor. iki tane de bebesi varmış, canım.
  • higgs bozonu hakkında açıklamaları için buyrun;

http://tvarsivi.com/…hp?y=443&z=2012-07-04 18:11:00
  • 2 defa kaldığım phys 201 dersinden 3. seferde dd ile de olsa geçmemi sağlayan ve ilk defa bir fizik dersini sevdiren hoca olmuştur. zaman zaman bir konunun üzerinde çok fazla dursa da onu gerçekten anlamanızı istediği için bunu yapan ve bunu da daha önce hiçbir fizik bölümü profesörlerinde görmediğim için beni çok şaşırtan insandır kendisi.
  • boğaziçi üniversitesi'nden hiçbir zaman ayrılmamasını dilediğim fizik bölümü öğretim görevlisi. kendisi daha çok çok genç birisi ve çok büyük işlere imza atmakta. acayip zeki birisi. ders anlatışı, öğrenciye yaklaşımı, notlandırması vs. daha bir sürü kendine has özelliğiyle diğer hocalardan çok farklı. umarım uzun yıllar boğaziçi'nde görürüz kendisini.
  • ntv'deki yayında ali alpar ile birlikte izleyip, düşünme şeklini ve birikimini takdir ettiğim kişi. gerçek bir bilimadamı.
  • 2009 yılında okul imkanları sayesinde cern'e gittiğimizde bizimle ilgilenen çok zeki ve bir o kadar mütevazi fizik insanı. o dönem boğaziçi üniversitesine geçiceğini söylemişti yeni, olmayan bir ders açmak için uğraşıyorum bilim, öğrencilere ezberletiliyor ben bilimi en baştan öğreticem demişti anladığım kadarıyla yapmaya başlamış. erkcan hoca gibi bilgi dolu, yardımsever, egodan uzak, çok başarılı hocaların değerini bilelim derim.
  • boğaziçine geldiği ilk dönem verdiği dersi almıştım. meşgul öğretim görevlisi profilini yıkıp olabildiğince öğrencelere yardımcı olmaya çalışan, inanılmaz aydınlanmalar yaşatan bir insandı. ulaşamadığı öğrencilerin sorumluluklarını üzerine alacak kadar naif, düşünceli bir insandır. 1 sene geçti aradan ben tekrar kendisinden ders alıyorum; sanırım kendisi artık çok meşgul, oysa ben ne umutlarla dersi eklemiştim. gün geçtikçe öğrencilerle- hocalar arasındaki ilişki gittikçe azalıyor bu öğrenmeyi engelliyor. bu kadar meşgul olmasa keşke kendisi, ama bu kendisinin ne kadar zeki bir insan olduğunu değiştirmiyor, ayrıca çok bilgilidir.
  • bilimsel yöntemler konusundaki hassasiyeti gündemi takip etmesiyle birleşince çok über bir insan olduğunu bir kez daha kanıtlayan, bölümümdeki açık ara farkla en sevdiğim hoca oluşunun hakkını bir kez daha veren zeki insan.

akp mitingi katılımcı sayısı tespiti haberi

(bkz: crowd density estimation)
  • bugün kendisini kuzey kampüste scooter'ı ile turlarken gördüm. boğaziçi fiziğin en iyi hocalarından biri kendisi. yolu hep açık olur inşallah.
hesabın var mı? giriş yap