şükela:  tümü | bugün
 • tanitim toplantisi yapilan urun. bedavadan istedigin kadar enerji uretebilecegin bir aletmis, tam adi "erke donergec" imis. temel prensibi "maddenin atalet ozelligi"ni kullanmakmis (bildigimiz eylemsizlik). bu bulusla enerji ihtiyaci tamamen cozulecegi icin dunya savaslari da duracakmis. tanitima "derin" emekli askerlerden vural savas'a bir suru adam da katilmis. (bkz: saka mi lan bu)
  http://www.hurriyet.com.tr/…gid=112&srid=3428&oid=1
 • yüzyılın buluşu diye lansmanının yapılmasından kıllandığım enerji döndürgeci... dandik medyamızda yüzyılın albümü, yüzyılın derbisi diye genelde tırt olan atraksiyonları gazladıkları için, bu çıkış şüphe çekicidir kanaatimce... keşke dedikleri gibi olsa...
 • perpetual motion machine (devridaim makinesi) sacmalginin turkiye versiyonu.

  (bkz: erke)
 • sanki magic bullet tarzı birşey bulunmuş gibi bir hava var. ciddiyetsiz ve abartılı duruyor. pasalar reklamlarında oynayıp, "pek şahane, günde sadece 2 dakika çalışarak" diye baslamasınlar. baslamasınlar tabii.
 • milliyet'te kuvvet makinesi olarak anılmış zımbırtı. haliyle ortada sır mır kalmamıştır. alet petrol ve mazotla değil, mesir macunu ile çalışmaktadır. rauf denktaş ve emekli paşalar da çalıştığına şahit ve dahi kefil olduklarına göre durum budur. gerçi biz türk milleti olarak bu sistemin çalıştığını viagra'dan önce de biliyorduk ya, neyse.
 • (bkz: elma meyvesi)
 • toplantıdaki paşaları görünce çalışması için er ve eratın kaynak olarak kullanılacağı aklıma gelmiştir.
  - artık arabalarınıza benzin konmayacak
  - nasıl olacak o iş
  - getirin ordan 2 er

  - otobüsler yakıtsız hareket edecek
  - ama nasıl ki
  - 2 takım asker yeter

  - uçaklar havada süzülecek
  - bu da mı?
  - buda değil 1 tugay asker yeter

  zannedersem kendileri zamanında her işin kendiliğinden -gariban askerlerin gece gündüz çalışmasıyla- halledildiğini görünce böyle bir fikre kapılmışlardır.
 • yildizli, apoletli, sasali tanitiminin yapildigi sirada, sirada degil tam ayni saatlerde pariste, abd, avrupa birligi, rusya, cin, hindistan, japonya, guney kore temsilcilerinin 13 milyar dolarlik fuzyon enerjisi arastirma merkezi kurulus anlasmasini imzaliyor olmasiyla tarihe daha bir parlak altin harflerle gececek donergectir bu donergec.

  bundan 100 yil 200 yil sonra tarih kitaplari fuzyon santrali nasil kuruldu, dunya yeni bir endustri devrimini nasil baslatti diye yazarken, dipnotta da bizim sark kurnazligimiz yazacak komik bir tesaduf olarak. o da bize yeter heralde.
 • ilk anda "erkek öğrenci" şeklinde algılanabilen terim demeye bin şahit tamlama.

  "erke dönergeyiciye ev yok bizde." - hacı emlak -
hesabın var mı? giriş yap