• hesapçı olmayan, birine hediye alırken bile kuralına göre oynamak gerektiğine inanmayan,prototiplere yaslanmayan, içten insandır. yadırganacak hiçbir tarafı yoktur.
  • çiçekleri verirken "bak sana yiyecek bir şeyler getirdim" diyorsa dikkat edin, laf sokuyor olabilir...
  • karşısındakini erkekten öte insan olarak sevebilmenin tadına varabilmiş, saçma sapan kuralların bağımlısı olmamış, hayatı kendi doğrularıyla yaşayabilen kızdır.
  • sözlükte yazılanlar dışında, hiçbir yerde daha benim veya tanıdıklarımın karşısına çıkmamış düşünceli insandır.. muhtemelen erkek, telefonla aramayınca arar da; erkeğin bir yere davet etmesini beklemeden, erkeği bir yerlere davet eder de.. bazı komplekslerinden veya toplum dayatmalarından arınmıştır sanırsam..

edit: karşılaştım, dünya tatlısı bir insandır.
  • kibar,aynı zamanda da moderndir.eski kafalı kızlar erkeklere çiçek alınmayacağını savunurlar.hele bir de erkek hasta ise alınan çiçek pek bir anlamlı olur.
  • -leyla şimdi bu neyin nesi?
    -yahu bildiğin kaktüs işte
    -bana niye hediye ettin ki bunu?
    -aşkım ya hediye diyorum sana işte ya
    -hımm..lan bunun üstü böyle kıllı yünlü, şekli de şeye benziyo?
    -neye benziyo?
    -yarrağa benziyo bu! ne demek istiyosun lan sen?
    -kemal saçmalama ya!
    -ufak mı geliyo benimkisi hı? ne doymaz bir milletmişsiniz be!
    -bak gerçekten saçmalıyosun
    -hem bu eğri büğrü...benimki dümdüz kocaman maşallah
    -ya ya ne demezsin...
    -aha da yakaladım!
    -sıçtık...
  • ilişkiden ve bir erkekten beklentilerini minumum değere indirmeyi başarmış,kendine son derece güvenen en asil duygunun insanidır.
  • - biraz bekletsem kızar mısın?
    - yooo, kızmam ama kar fena yağıyor, bir an önce bir kafeye filan girelim bence...
    - tamam tamam sen köprüye doğru yürü, bir arkadaşım için bir şey almam lazım... hemen geliyorum
    - peki

adam köprüye doğru yürüdü, kız çiçekçilere doğru...
    kız geri geldiğinde elinde beyaz bir gonca gül vardı...

- şunu bir tutar mısın?
    - ????
    - bunu sana aldım ben...
    - ama...
    - evet evet senin o
    - utanırım ben bunu taşırken
    - :(((( at istersen ama ben onu sana aldım...

bir rivayete göre bu beyaz gül saltanatını 94 yılına ait bir ajandada o günlere dair yazılanların arasında sürdürmektedir...
  • satın almaktan da öteye geçip, nisan civarı ektiği, baktığı, gözü gibi koruduğu (gündüz dışarı,gece içeri) koca saksı papatya
    (ağırlığından saksıyı taşıyamaz halde) kucaklayıp, gözlerinin içi gülerek, erkeğe uzatabilen kızdır.
  • edebilir.hatta saksı çiçeği hediye edilir ki öyle hemen solup gitmesin.baksın büyütsün beslesin.
hesabın var mı? giriş yap