şükela:  tümü | bugün
  • eski sevgililerimden 2 tanesi bu tanıma uymaktaydı.
  • (bkz: monica geller)
    (bkz: friends)
  • uzun zaman bekleyen ama erkek tarafindan bir türlü evlilik teklifi almayan kadindir. veya degisiklik olsun, her zaman erkekler mi teklif edecek diye düsünüp kendisi teklif eden kadin. gercekten sevenler icin gayet de güzel bir durum.
  • büyük hata yapmış sayılır mı tartışılır, ama türkiye'de yapmamalıdır. sonuçta teklifi kadın etse bile istemeye erkek tarafı gelecektir falan, saçma bir durum oluşur. ayrıca hayır cevabı alması yüksek ihtimaldir.
  • benim annem. yani tam olarak değil de hani "evlenelim artık" demiş annem kıyamam. babam güya evliliğe karşı bilmem ne ama kadın milleti işte attırmış imzayı. hem ne farkeder zaten çocuk istersem ben de derim hadi evlenek diye.
  • bütün kadınlardır aslında, ancak genelde soruyu tersten veya dolaylı sorduklarından pek çaktırmazlar.

- benimle oyun mu oynuyorsun?
    - bu ilişki nereye gidiyor?
    - ben artık yalnız yaşamak istemiyorum!!!!...

falan filan...
  • evlenme teklifi etmesinden ziyade sonrasında ne diyeceği önemli olan kadındır.

-gece olduğunda herkes kendi evinde kalır.
  • evlilik fobisine maruz kalan halis mulis türk erkeğinin rahatlığına dayanamayıp eeh yeter be söz grubu ile birlikte bu teklife giriş yapmış kadındır
  • aileyi bizzat kurup iki kişi olarak başlanacak çekirdek yapıyı tam bir özveri ile sevk ve idare edebilecek olgunluğa sahip, kendine güvenen, irade sahibi kadındır. edilgen değil, etkendir. eğer ettiği teklif işe yararsa ilerinin aile reisidir, gizli lideridir.