şükela:  tümü | bugün
  • bu tip kadinlar, tum hayatin erkeklerin etrafinda dondugunu zanneder.
    tek yasamaktan korkan , gece yatarken simsek sesinden urken, gece disari cikarken icine buzulmus sekilde yuruyen , tasinma ,tasima islerini kendi basina yapamama gibi bir hissiyat icindedir.en ufak kavgada koseye sinip erkek kisilerin olaya mudahele etmesini bekler.
    hatta sik sik bunlarin agizlarinda kadin basima nasil ederim cumlesini cikmasi mumkundur.
    erkek arkadaslariyla yolda yururken cantasini tasittiranlara dahi rastlanmistir.

yolda sevgilisiyle yururken bu tipleri tahlil etmek oldukca kolaydir. yanindaki erkegi kazara yanindan cekerseniz ,kut !diye yere dusecek kadar tum agirligini sevgilisinin ustune atarak yurumektedir.*

sevismezse dunyanin sonu olduguna inanir. bu sebeple sevgilisinin her kosulda **arkasindadir.terkedilmenin dunyanin sonu olduguna inanir.

is yerinde onlarin ustunlugunu kabul ederek calisir.

edit :bu tip kadinlarin cogunlugunun universite bitirmis kisiler olmasiyla degisik bir hal almaktadir*
  • ekonomik bagimsizligini kazanamami$, ataerkil düzenin degi$mez parçalari olmu$ olan arkada$lardir.
  • üremek haricinde, olmayan bir seydir. cani isteyen, azimle çalisan ve bir seyi basarmak isteyen kadinin basarmadigi nerede görülmüs sevgili alasehirliler? netekim biz erkekler öyle mi ya? misal ben, çok sevdigim bir pantolonun ayiptir söylemesi tam kiç bölgesi sökülmüs, dikeyim dedim dikemedim. diktim bi daha söküldü. dedim ki içimden, asil erkek kadina muhtaçtir sevgili üsküdarlilar.
  • saglikli kadin. aynen kadina muhtaç erkek gibi.
    bi de serbest çarisim editi: (bkz: huysuz ve tatli kadin)
  • aslinda kendine muhtaç oldugunu farketmeyi ertelemekten haz almaya alistirilmis kadin. benim güzel memleketim, kendisine uygulanan/uyguladigi duygusal siddeti kaniksamis, hatta bu baglamda kendi katlini vacip sayarak gizli sosyopatlara dönüsmüs bu kadinlarin cennetidir ne yazik ki.
  • bu tür kadin kimligini kaybetmistir, konusurken ben yerine "bizimki", "esim" der,
    tüm varligini partnerine emanet etmistir.
    gün gelip birakilinca, yalnizligin ortasinda sudan cikmis balik gibi kalir.
  • olur,dogrudur,kadinda erkege,erkekde kadina ihtiyaç duyar.mevzuu onsuz yasamayi,nefes almayi ve nefes aldirmayi bilmektir.
  • yalnizliktan korkup, ozguveni az olan kadindir