• "haklıymışsın hayatım, doktor hanım beni çok iyi anladı, yine gideceğim" denilerek bir daha tekrarlanmaması sağlanabilecek durumdur.

fakat ilerleyen günlerde "o doktora mı gittin yine", "doktora gidecek misin, çok beğendin herhande" şeklinde varyasyonları da oluşabilir.
  • psikolojik rahatsızlıklarda ilk doktora başvuran hasta değil, hastanın hasta ettikleridir.
  • erkeğini çıldırtıp (o anlamda değil), sonra git bir doktora görün, sinir hastasısın sen diyen kadındır.

son noktadır, insan artık katil oluverir ya da katil olup olmamak arasında gidip gelir.
  • sanılanın aksine kadının aşık olması ya da olmaması ile ilgili olmayan, kadının varsayılan ayarlarında olan fakat ilişkinin seyrine göre* bir şekilde bu ayarın aktif olması ile alakalı durumdur.

bizzat hayatımdaki kadın ve onun çevresindeki kadınların ağzından duyduğum, efsanevi "hiç bir sebep yokken gelen kavga etme isteği"nin bir yan etkisi olduğunu düşünüyorum. bir de üstüne, tabii ki her kavganın başından bildiğimiz "erkek hep suçlu, kadın hep suçsuz" durumu eklenince, tüm veriler erkeğin kavganın ilerleyen vakitlerinde çıldırmasını ve sonrasında kadının "sen bir doktora görün, kafayı yedin sen!11" demesine sebebiyet verir.

bu yolda yeni olan erkek kardeşlerime verebileceğim tek öğüt, bundan kaçamayacaksınız, isterseniz rahibe teresa kadar iyi bir sevgiliniz ya da eşiniz olsun, size delicesine aşık olsun falan, ya-şa-ya-cak-sı-nız.

o yüzden bu laflara hazırlıklı olun, "tamam canım, tamam aşkım" demek sizi gram aşağı göstermeyecektir, bu tip ergen tavırlarınızı da bırakın, olayı sakinleştirmeye de - altını çiziyorum - çalışmayın - altı çiz kapa -, karşınızdakini haklı kabul edin, o zaten sakinleşir. sonrasında mevzuyu daha uygun bir zamanda kendisinin yüzüne laflarınızla vurarak gösterirsiniz. `
  • mantıklı kadındır verdiği hasarın farkındadır
    ve çözümün de bir parçası olmak istemektedir
  • şiddet sadece fiziksel darp değildir. sözel şiddetle başlar. hakaretler, yetersiz bulmalar, surat asmalar. bir de tavırlarda dengesizlik. arkadaşımın çocuğu var, boşanamıyor da. kadınlar bunu hep yapıyor. karşılığını alınca da zeytinyağı gibi üste çıkıyor. sonra doktora görün demeler, şikayetçi olmalar, falan filan
  • eski karım.
  • patronuna cildiramayan,
    mesai arkadasina cit cikaramayan,
    musterisine gicik da olsa en pence divan duran,
    gun boyunca cesitli kereler alttan alan erkegin hincini kadindan cikarmasi olmasin o?

bunca seye cildirmayip, kadin dirdirina cildirmaniz bence de cok acaip.
    kadinlari sallayip sirtima almiyorum, bilakis, beni bile cildirtan hemcinslerim var. fakat bizim erkeklerin cildirma esigi dusuk, onu da kabul etmek lazim. ve de disarida mulayimken evde cinnet geciren erkeklerin varligini da.

bunlari parantez icine aldiktan sonra, eger bahsettiginiz durum manipulatif kadinlarsa:
    dengeli ve aklibasinda bir adamsaniz, sizi manipule eden kadinla olmayin arkadasim. iki kahkahaya, uc kiritmaya tav olmayin. size olmadigi birini oynayan kadini bir parca anlayin. sirf sagdan soldan duydugu erkek milletine boyle davranacaksin tuyolarini her firsatta uygulayan kirolarla olmayin.

ha inatla oluyorsaniz da, bi zahmet aglamayin. o tip kadinlarin yaninda kadin olarak ben durmuyorum, sen de kacabilirsin. evet, yapabilirsin bunu.
  • kanatsız melek erkek bireyleri yoldan çıkaran, çıldırtan kadın kişilerinin yaptığısdhbfdfgbgdfs.

öncelikle ortalama türk erkeklerini çıldırtan olası durumlara bakacak olursak;
    - kıyafet
    - makyaj
    - olası erkek arkadaş
    - itaat etmeme

sinopsis; erkek kişisi kadından hoşlanır ve kadın da aynı şekilde cevap verirse ilişki başlar. burada erkeğin kadından hoşlanma nedeni çevresindeki diğer dişilerden farklı olmasıdır. sonrasında zaman geçtikçe erkek kadını kendi kalıplarına sokmaya, çevresindeki diğer kadınlara benzemesini sağlamaya, kendi doğrularını yaşamaya zorlar.
    *kadın (karakterliyse ama aşık değilse): erkeğe koca bir siktir çekerek hayatına devam eder
    *kadın (karakterliyse ama aşıksa): erkeği yumuşatmaya, ilişkilerinin sağlığı için direttiklerinin saçma olduğuna inandırmaya çalışır.
    *kadın (karaktersizse): kabullenir, boyun eğer, kendinden ödün verdiği için ot gibi mutsuz yaşar.

şimdi burada 2. kategorideki kadın genelde başlıkta dert yanılan kadın oluyor. sevgili erkekler çıldırmadan önce neden bu duruma geldiğinizi düşünün ve o yönlerinizi yontmaya çalışın. öbür türlü heyete görünseniz de sizden bi sik olmaz.

saygılar,
  • literatürde (bkz: bir kadın ata sporu) olarak da geçer.
hesabın var mı? giriş yap