• arada fark vardır. sebebini bilmiyorum ama vardır.
  erkek aldatınca kadın bir yolunu bulur * *. ama kadın aldatınca erkek yolunu bulamaz. savrulur, yiter, gider.
  (bkz: çölde çay)

  (bkz: başlık başıma kalmış yauww.)
 • bence arada fark yoktur. aldatma aldatmadır ve aldatma sahtekarlıktır. bunun kadını erkeği olmaz.
 • erkek kadını sadece cinsel sebepler yüzünden aldatır (genellikle).. erkek, doğası gereği mümkün olduğunca fazla sayıda dişiyi döllemeye koşullanmıştır, bu yüzden cinsel çekicilik erkek için daha ön plandadır. bunun sosyal izdüşümü ilginçtir, şöyle ki, erkek sevgilisini seviyorken bile onu aldatabilir. aldatmıyorsa bu genellikle kendisine ahlaki bi ket vurmasındandır, yoksa sevgilisini seven erkeklerin neredeyse yüzde yüzü, başka güzel bi kadınla yatmaya (eğer sonucunda pişmanlık hissetmeyeceğinin garantisi verilirse) hayır demez.

  kadının doğası farklıdır. kadın daha zaten en başta erkeği sığınma, güçlü çocuklar yetiştirip onları koruma kollama, güven için güçlü olma, imkanlar için ekonomik güce sahip olma vs gibi etkenlerle seçer. bu etkenlere sahip erkek, kadın için çekici olur zaten. yani kadın sevdiği bi adamı bu özelliklere sahip olduğu için seviyorken gidip başkasıyla erkeği aldatmaz. kadın seviyorsa sırf cinsellik uğruna gidip erkeği aldatmaz.

  mesela erkeğin kendisini aldattığını öğrenen bi kadın bu durumu, eğer erkek sadece cinsellik yüzünden yapmış olduğunu söylerse kabullenebilir, adamı affedebilir. ama eğer erkek başkasından sadece hoşlanmaya başladığını (ama henüz yatmadığını) söylediği anda dünya kadının başına yıkılır. çünkü bu durum erkeğin başkasına gitmesi demek olacaktır ve bütün o çekici etkenler (korunma, güven, güç, ekonomik imkan vs) başkasına geçecektir. kaybedeceği imkanlar yüzünden o kadar yıkılır yani..

  erkek ve kadının aldatması arasında çok büyük fark vardır. bu entry'nin anafikri de insan denen yaratığın hiç de ulvi bi yaratık olmadığı, aşk sevgi vs kavramlarının aslında bencilce bi nesil sürdürme ve benzeri güdülerin oyunu olduğudur.
 • günümüzde iki taraftaki aldatanların da yaklaşık olarak eşit sayıda olduklarını düşünürsek*, arada pek de fark yoktur. kendine saygısı olmayan insanların yapacağı iştir. bu şekilde tatmin olup kendi değerlerini arttırmaya çalışır insanlar.
 • aldatmada kadın ve erkek arasındaki fark, kadının aldatması için kendince geçerli bir nedene, erkeğinse hiçbir nedene ihtiyaç duymamasıdır.
 • bir babanın ağzından çıkmış gibi duran ifade.

  kimin kızından bahsediliyor burada? sittin sene önce regl olmuş, aldatma mertebesine gelebilmesi icin öncelikle bir ilişki yaşaması gereken, dolayısıyla partneriyle etkileşiminin yalnızca baylan pastanesi'nde muhallebi yemek olmadığı açık olan bu "kadın" ne zaman gerçek kimliğini yaşayabilecek bu memlekette allasen?

  (bkz: kadın kelimesini ayıp zannetmek)
 • tepkiler farklıdır
  (bkz: benim kocam yapmaz)
  (bkz: hanım tüfeğimi getir)**
 • (bkz: #1611178)
 • erkek aldatmışsa haksızdır, kız aldatmışsa kesin haklı bir sebebi vardır diye düşünülür hep.
 • aslında olmayan farktır. varmış gibi gözükür ama yoktur.

  şöyle ki; erkek, aldattığında sevgisinden bir şey eksilmeyeceğini, sevgilisini yine eskisi gibi seveceğinin düşünürek aldatır. fakat aynı erkek, sevgilisinin kendisini aldatmasını hoş karşılamaz, 'kadın daha duygusaldır, başkalarına yönelirse sevgisinden bir şeyler kaybetmiştir ya da illa ki kaybeder' düşüncesiyle yaklaşır.

  kadın ise, hemen hemen aynı paralelde düşünerek, kendisi aldattığında yine sevgisinden bir şey eksilmeyeceğini varsayarak aldatır. sevgilisi tarafından aldatıldığında ise 'erkek aldatıyorsa beni artık sevmiyordur' düşüncesine teslim olur.

  bu düşüncelere bakış açısı ve iç muhakemesinden çıkan kararı, insanın aldatıp aldatmayacağını belirler aslında. her ne kadar kendi içinde haklı gerekçeleri olacak olsa da, bu çirkin eylemi gerçekleştirenler için sevgi, aşk, mevcut ve gelecek ilişkiler hiç bir zaman eskisi gibi olmayacaktır.

  düşünmekten bile imtina ettiğim konular hakkında bana ciddi ciddi entry girdiren sözlük, sen nelere kadirsin.
hesabın var mı? giriş yap