şükela:  tümü | bugün
 • ayrılık insanlar icin: kadını erkeği tabiki de olmaz, ama erkeğin ki daha ağır geciyor nezdimde. erkek aşk acısı yaşamaz, ölüm yaşar, kendinden geçer, depresyona girer, kafasına her şeyi takar. bakımsızdır, pasaklanır, küflenir evi.
  bir kaç dk yüzünü görebilmek için günübirlik şehirlerarası yolculuğa bile çıkar. terkedilirken bile fedakarlık yapar.
  bu erkeğin çevresinde mutlaka: "sana kız mı yok" diyen bir klişeci de mevcuttur. yarasını deşer.
  erkek, aşk acısını unutmaz, unuttuğun zanneder.
  alkol, saçma sapan ps oyunlarında teselli arar.

  ya kızlar?

  hemen şıkır şıkır giyinip çoşmaya giderler. bir de sosyal medyadan ayrıldığını herkese duyurma merak vardır, mutlaka pusuda bekleyen bir adam da olur nedense. instagram, twitter hemen aktifleşir. acılarını eğlenerek, gerdan kırarak atmaya çalısırlar. bir de bunlardan yanında "ececim sana hic yakışmıyordu zaten" diyen bir gerizekalı da mutlak bulunur. sonra bi çocukla tanışılır, bir öpüş yapılır, diğer gerizekalı acı mı çekiyor, üzülüyor mu, kim takar yalova kaymakamını, güzelinden bir fotoğraf paylaşılır. olaylar gelişir.

  biri saksımızı çiğneyip gitti
  biri duvarları yıktı
  camları kırdı
  fırtına gelip aramıza serildi
  biri milyon kere çoğaltıp hüzünleri
  her şeyi kötüledi
  bizi yaraladı
  biri şarabımızı döktü
  soğanımızı çaldı
  biri hiç yoktan vurdu kafeste kuşumuzu
  ciğerim yanıyor, yüreğim kanıyor
 • erkek acı çektiğini belli eder, ilgi ve şefkat bekler ve ilgi ve şefkat beklerken saçmalar.

  kadın ise acı çektiğini gizleyip belli etmez, güçlü görünmeye çalışır ve güçlü görünmeye çalışırken saçmalar.
 • genelleme ve karşılaştırma yapmak yanlıştır. lakin benim acım hepinizin acısını döver.
 • konu duygular olduğunda insanın esas olduğu unutularak, daha önce de n tane başlık atlında tartışılmıştır, bazıları aşağıdaki gibidir;

  (bkz: hayatında hiç aşk acısı yaşamamış insan)
  (bkz: yeni başlayanlar için aşk acısı)
  (bkz: aşk acısı)
  (bkz: aşk acısı çeken erkek)
  (bkz: aşk acısı çeken kadın)
  (bkz: hayatta en büyük derdi aşk acısı olan insan)
  (bkz: stalking ve aşk acısı ilişkisi)
  (bkz: geçmeyen aşk acısı)
 • yaşanmış bir hikayeden kesit olarak sunuyum hemen.

  haziran ortasında ayrılmıştım malum dişi kişilikten. neyse sözde sevdiğini ayrılamadığını falan belirten yığınla sms/telefon ve ordan burdan mesaj aldım yığınla (içerikleri okusanız ağlarsınız hergün aynı şey 2 ay boyunca). herhangi bir şekilde dönüş yapmadım. zaten yaz boyu evde takıldım sınav mevzularından dolayı herhangi bir eğlence vs ortamında bulunmadım.

  ardından yine birgün yetti artık diyip açtım telefonunu, ağustosun son haftası olmalı, derdini öğrenmek istedim neydi bu ısrar? neyse konuşuldu edildi falan, iletişim halinde olalım vs diye yağdırmaya başladı. dedim tamam engellemiyorum whatsapp'ı burası dursun bari (birazda acıdım diyelim).

  1 hafta falan geçti dedim şunun ağzını bir yoklayım ne yapmış ne etmiş, madem bu kadar seviyor falan belki bir şans veririm diye, muhabbeti sürdürdüm biraz gevşedi tabi, bir de ne duyuyum kız kalkmış tatile gitmiş, gülücüklü bikinili fotolar çekmiş, biraz yanmış vs. budur işte abicim aradaki fark.
 • kadınlar istedikleri gibi belli edebilir. bu konuda başkasından da yardım alabilir. yaninda her türlü destekleyici kız arkadaşları, ablası, ailesi, bu zor zamaninda destek çıkmak isteyen cok anlayisli firsatci erkeklerimiz bulunabilir.

  ama erkek kendi icinde yasar, anlatsa bile en yakin arkadaşı üstünkörü ve aldırmadan sana kız mı yok kanka şeklinde yaklaşır olaya. pismanlığını, hüznünü, ayrılığını tek başına yaşar ya dusunup durur kafayi yer ya da içmekle avunmaya çalışır.

  bence aralarındaki fark tek bu.
 • çok ağır ama geçiyor ne olursa olsun geçiyor iki tarafta bir şekilde hayatına devam ediyor fikret kızılok şarkılarında iyi anlatır

  düz değil düzen değil az değil ezen değil
  boz değil bozan değil
  bir gül biter içimde içimde içimde
  tam bildiğim biçimde biçimde biçimde
  oy gecenin tam üçünde gecenin tam üçünde
  sevda gibi kanımda can verirken elimde
  pençe gibi düşümde uy değil uyku değil
  uy değil uyku değil
  bir gül biter içimde
  gecenin tam üçünde
  can değil canan değil er değil eren değil
  geç değil erken değil
  bir gül biter içimde içimde içimde
  tam bildiğim biçimde
  oy gecenin tam üçünde gecenin tam üçünde
 • bir kadın olarak kadınların erekklere göre çok şıp sevdi olduğunu düşünüyorum. gerçek aşkı gerçek sevmeyi ben hep erkek kardeşlerimden gördüm. aşk acısı erkeklerinkiymiş..
 • akıllı erkek acı çekmez.

  gerçekçi yaklaşır. durumu kabullenir ve yeni stratejiler belirler, hesaplamalarını yapar, yeni bir yol haritası çizer ve ne olursa olsun mutlu olmanın yolunu bulur.

  kazanır.
 • kadinlar ayriligin ilk zamanlarinda daha guclu hissederler etkisini. bu etki cok uzun surmeden azalarak kaybolur. bir de kadinlarin soyle bir huyu var; ayrildiktan sonra ilgi gormedikleri icin ( sevgiliden), hali hazirda etrafta pusmus cakallardan birisine tutunur, atlatma donemi bu gariplerin duygulariyla beslenerek gecirir, sonrada sutlarlar.

  erkeklerde ise; ayrilik sonrasi ilk bi rahatlama, ozgurlesme hissi olur. gorusulemeyen arkadaslarla erkek erkege muhabbet icki ortamlari doner. sonra ayriligin acisi yavas yavas, farkettirmeden ustune oturup bogmaya baslar. ıste bundan dolayidir ki erkegin acisi daha uzun surer ve zor atlatir. kadinlarin bahsetmis oldugum davranisini yapan yokmu, vardir ama nadir.

  bu hikayede boyle biter